Teraz Czytasz
Toalety przenośne na imprezy plenerowe: zakup czy wynajem?

Toalety przenośne na imprezy plenerowe: zakup czy wynajem?

Toalety przenośne to dziś standard podczas imprez plenerowych, na placach budowy i w innych okolicznościach, w których niezbędne jest zabezpieczenie sanitarne na świeżym powietrzu. To obiekty, które służą zarówno uczestnikom, jak i organizatorom takich przedsięwzięć. Co bardziej się opłaca na imprezach plenerowych – zakup czy wynajem przenośnej toalety? To zależy!

Jak wygląda mobilna toaleta?

Organizujesz koncert, festiwal lub inne wydarzenia kulturalne z dużą liczbą uczestników? Jeśli będzie się odbywać na zewnątrz, nie możesz zapomnieć o odpowiednio wyposażonym zapleczu sanitarnym. Należy je dostosować do wielkości przedsięwzięcia i jego specyfiki. Firmy prowadzące wynajem i obsługę takich obiektów mają dziś w swojej ofercie szerokie możliwości. Toaleta przenośna może stanąć w miejscu, w którym nie da się połączyć WC z siecią wodno-kanalizacyjną, a z tym problemem często borykają się organizatorzy wydarzeń plenerowych.

Wynajem toi toi wysokiej jakości to obecnie żaden problem. Tego typu obiekty wykonane są z tworzyw sztucznych odpornych na uszkodzenia czy zarysowania, a także na szkodliwe działanie nieczystości. Co ważne, w przypadku wydarzeń na zewnątrz przenośne toalety można ustawić niemal na każdym, nawet nierównym terenie – wszystko za sprawą stabilnej konstrukcji.

Wynajem przenośnych toalet

Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów sanitarnych i toalet oferują opcję najmu długoterminowego lub wypożyczenia obiektu jednorazowo. Cena takiej usługi zależy od szeregu czynników. Zwykle nie kończy się na samym udostępnieniu toalety. Istotne są również jej regularne opróżnianie, czyszczenie i dezynfekcja. Liczą się ponadto:

  • okres wynajmu,
  • lokalizacja,
  • przybliżona liczba osób korzystających z obiektu,
  • wersja wyposażenia.

To ostatnie może występować w bardzo wielu wersjach dostosowanych do potrzeb klienta i specyfiki wydarzenia.

– Toalety mobilne mogą odpowiadać na bardzo różne potrzeby. Dlatego ich asortyment jest szeroki. To nie tylko klasyczne kabiny WC z deską sedesową i pisuarem, ale także o wiele lepiej wyposażone toalety przenośne z dodatkową umywalką, dozownikiem mydła, podajnikiem na papier czy lustrem. Bardziej zaawansowane modele wyposażamy też w oświetlenie LED, grzejniki, wieszaki na odzież czy zamek wewnętrzny. Dzięki temu obsługujemy klientów, którzy szukają podstawowych rozwiązań, jak i tych bardziej wymagających – podkreśla przedstawiciel warszawskiego oddziału firmy mToilet, oferującej kompleksowe rozwiązania z zakresu korzystania z mobilnych zabezpieczeń sanitarnych.

Wynajem toalet przenośnych może kosztować już od 200 zł miesięcznie, a komfort związany z kompleksową obsługą ze strony dostawcy z pewnością doceni każdy organizator imprezy w plenerze.

Kiedy lepiej zainwestować w toaletę mobilną na własność?

Na inwestycję we własną toaletę przenośną można zdecydować się w przypadku, gdy jest ona niezbędna przez cały czas. To dobre rozwiązanie dla większych firm eventowych, dla których organizacja wydarzeń w terenie to chleb powszedni. Jedna kabina oznacza zwykle koszt kilku tysięcy złotych. Jednak zaletą tego jest wówczas większa dowolność w kwestii doboru koloru, rodzaju czy modelu obiektu.

W przypadku korzystania z własnych toalet przenośnych należy na własną rękę zorganizować także ich sprzątanie i opróżnianie. Te czynności można zlecić specjalnej firmie, jednak to także będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

O tym, czy lepiej kupić, czy wynająć przenośne toalety na imprezę w plenerze, należy zadecydować zgodnie ze swoimi potrzebami. Zależy Ci na zapewnieniu uczestnikom wysokiego komfortu? Czasem wynajem toalet w lepszym standardzie, nawet na dłuższy okres, może okazać się bardziej opłacalny niż zakup obiektu na własność.

Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź, czy ma on atest Państwowego Zakładu Higieny oraz z jakiego materiału jest wykonany. Przy użytkowaniu na zewnątrz liczy się bowiem oporność na różnice temperatur oraz działanie promieni UV. Przenośna toaleta zawsze powinna być też odporna na działanie czyszczących substancji chemicznych. To trzeba zweryfikować!

Artykuł gościnny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę