Teraz Czytasz
W świecie nici i kunsztu: recenzja książki „Biżuteria z frywolitek” Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło 

W świecie nici i kunsztu: recenzja książki „Biżuteria z frywolitek” Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło 

Książka „Biżuteria z frywolitek” autorstwa Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło jest rzetelnym przewodnikiem po sztuce tworzenia niezwykłej, pięknej i kunsztownej, a jednocześnie urzekającej biżuterii metodą frywolitki. Chcecie zmierzyć się z tym fascynującym hobby? Ta książka będzie Waszą wyrocznią! Wyraźne ilustracje i schematy krok po kroku, umieszczone na stronach, są cenne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników tej techniki.

Rzecz o frywolności… czyli czym są frywolitki? 

Frywolitki, czyli koronka czółenkowa, to prawdziwa akrobatyka kreatywności w miniaturze, gdzie nitka i czółenko, czyli mała szpulka, tańczą ze sobą w rytmie precyzyjnych pętelek i węzełków. To sztuka, która przenosi nas w czasie do salonów arystokracji, gdzie panie spędzały godziny na tworzeniu delikatnych ozdób, a teraz, dzięki książce Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło każdy z nas może poczuć tę wytworność i radość z tworzenia wyjątkowej i niepowtarzalnej biżuterii.

Biżuteria z frywolitek

Dokładnie i rzeczowo, gdyż diabeł tkwi w szczegółach

Rzadko trafia się książka, która aż tak świetnie i z detalami opisywałaby różnorodne projekty, od delikatnych bransoletek po efektowne kolczyki i ozdoby do włosów. Musimy przyznać, że inspiracji znajdziecie tu co niemiara! Każdy projekt jest szczegółowo opisany, z wykazem potrzebnych materiałów i wyraźnymi instrukcjami, jak krok po kroku stworzyć daną biżuterię. Dzięki temu czytelnik może nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale też zrozumieć subtelności i detale techniki frywolitki. Innymi słowy: ta książka sprawi, że będziecie w stanie wykreować zachwycające cudeńka – od bransoletek, które sprawią, że każdy gest ręki będzie wyglądał jak personifikacja poezji, po kolczyki, które dodadzą blasku nawet najbardziej ponurym poniedziałkom. Książka zawiera również sekcję poświęconą pielęgnacji biżuterii, co jest ważnym aspektem dla zachowania jej piękna na dłużej.

Narzędzia do frywolitek – poradnik od czego zacząć

Frywolitki, to wyjątkowy rodzaj koronki, którego tajemnice tkwią w paciorkowatych pętelkach i kunsztownie przeplatających się szeregach węzłów. Aby osiągnąć ten efekt, potrzebne są nie tylko zręczne dłonie i cierpliwość, ale także odpowiednie narzędzia, takie jak czółenka czy igły frywolitkowe, a także właściwy wybór nici, który determinuje delikatność i trwałość dzieła. Autorka w swoim poradniku wyjaśnia i dokładnie omawia, czego nam trzeba, by oddać się z pasją sztuce tworzenia supełków i splotów. Każda kolejna pętelka, każdy dodany koralik, to kolejny krok w podróży, w której własne dłonie stają się narzędziem do malowania nitką. I choć w dzisiejszych czasach można by pomyśleć, że to archaiczna sztuka, w erze maszyn i szybkiego tempa życia, frywolitki przypominają, że istnieją rzeczy, piękne, które osiągniemy wyłącznie swoją pracą, kreatywnością i cierpliwością. Rzeczy, których nie można przyspieszyć, a ich wartość rośnie wraz z ilością włożonego serca i precyzji.

Jak powstaje biżuteria z frywolitek?

Proces tworzenia koronki frywolitkowej jest jak taniec palców, gdzie każdy krok musi być precyzyjny i dobrze przemyślany. Zaczynamy od owinięcia nitki na czółenko, a następnie, poprzez serię zwinnych manewrów, formujemy małe pętelki i węzły. Wyobraźcie sobie, że każda nitka to indywidualny tancerz w baletowej choreografii, a całość musi współgrać, tworząc harmonijną kompozycję.

Biżuteria z frywolitek” jest jak wehikuł czasu, który zabiera czytelnika w podróż do krainy nitkowych czarów. Tuż po otwarciu, zostajemy uroczyście przywitani przez kolory i wzory, które są tak zaskakujące, że niemal słychać, jak sznurek szeleści pod czółenkami, plotąc swoje mikroskopijne intrygi. I pamiętaj: nie martw się, jeśli pierwsza bransoletka wygląda jak spaghetti – każdy mistrz zaczynał od nitkowego chaosu!

 

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę