Teraz Czytasz
Szybki sposób na zaparcia

Szybki sposób na zaparcia

Wzdęcia, ból brzucha, uczucie pełności to uciążliwe dolegliwości, które najczęściej towarzyszą zaparciom. Stopień ich nasilenia może przybierać na sile wraz z wydłużaniem czasu trwania trudności z wypróżnianiem.

Przedłużające się zaparcia poza dyskomfortem mogą zwiększać ryzyko rozwoju poważnych schorzeń układu pokarmowego. Dlatego zaparć nie można bagatelizować. Jak je zatem zwalczyć? Sprawdzonym rozwiązaniem, które w krótkim czasie pomoże uporać się z zaparciami, jest Xenna herbata. Sprawdźmy, jak działa.

Sposoby na zaparcia – sprawdź, czy je znasz

Trudności z wypróżnianiem są powszechnym zjawiskiem, które występuje u wielu osób w różnym wieku. Przyczyny ich występowania nie zawsze łączą się z rozwojem stanu chorobowego. Najczęściej są one rezultatem niewłaściwej diety, prowadzenia siedzącego trybu życia, a także niewystarczającego nawadniania organizmu. W wyniku działania tych czynników praca jelit zostaje zaburzona. Konsekwencją tej sytuacji jest wydłużony czas pasażu treści jelitowej, która często gromadzi się nadmiernie w końcowym odcinku przewodu pokarmowego – jelicie grubym. Jeśli dodatkowo nagromadzone masy kałowe ulegną stwardnieniu, wypróżnienie staje się trudne i bolesne.

Aby zapobiegać zaparciom, przede wszystkim należy zadbać o swoje nawyki żywieniowe. Uboga w błonnik, za to obfitująca w żywność przetworzoną dieta to najprostsza droga do powstawania trudności z wypróżnianiem. Podobnie jak picie zbyt małej ilości płynów i brak aktywności fizycznej. Dlatego do swojej diety poza dużą ilością wody (min. 2 litry dziennie) należy włączyć duże ilości pełnowartościowych produktów zbożowych oraz warzyw i owoców będących naturalnym źródłem błonnika. Warto też zadbać o ruch. Aktywność fizyczna powinna stać się codziennym nawykiem.

Xenna herbata – sprawdzony sposób na zaparcia

Jeśli jednak zaparcia już wystąpią, nie warto zwlekać z podjęciem odpowiednich działań. Jednym z nich jest zastosowanie środka przeczyszczającego z senesem, jakim jest Xenna. Xenna na zaparcia w postaci ziołowej herbaty to lek o działaniu usprawniającym pracę jelit. Oparty na starannie wyselekcjonowanych składnikach pochodzenia naturalnego dobrze radzi sobie z zaparciami, wspomagając proces wypróżniania.

Działanie leku Xenna skoncentrowane jest przede wszystkim na stymulacji czynności motorycznych jelita grubego, co prowadzi do przyspieszenia pasażu jelitowego, co zapobiega gromadzeniu się mas kałowych w końcowym odcinku jelita grubego.

Ponadto Xenna wpływa na zwiększenie wydzielania śluzu oraz wzrost wydzielania wody i elektrolitów do światła jelita, co powoduje zmiękczenie stolca. Lek działa po upływie 8-10 godzin od wypicia naparu. Nie zwiększa więc odczuwanego dyskomfortu wynikającego chociażby ze skurczy jelit. Xenna może być wykorzystywana pomocniczo w leczeniu zaparć o charakterze doraźnym przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę