Teraz Czytasz
Szafy drewniane – praktyczne rozwiązanie w Twojej sypialni

Szafy drewniane – praktyczne rozwiązanie w Twojej sypialni

Choć wydawać by się mogło, że szafy drewniane straciły ostatnio na popularności, ponieważ wyparły je mniejsze komody to tak naprawdę moda na nie wciąż trwa, a ostatnimi czasy nawet rośnie w siłę. Jeśli planujesz remont sypialni lub wprowadzasz się do nowego mieszkania, warto rozważyć zakup takiej szafy. Jeśli nadal nie czujesz się całkowicie przekonany do takiego rozwiązania, przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym szafy drewniane przyciągają do siebie kolejne osoby.

Dlaczego szafy drewniane w sypialni to lepszy wybór niż komody?

Ten typ mebla posiada szereg korzyści, które nie sposób zignorować przy podejmowaniu decyzji o jego zakupie. Poniżej opisaliśmy kilka najważniejszych powodów, dla których szafy drewniane to bardziej praktyczny i pewny wybór w porównaniu z komodami.

1. Lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Dzięki temu, że szafy są zwykle dosyć wysokimi meblami, a ich wymiary sięgają zwykle do sufitu stanowią mądry zakup. Nie marnujemy w ten sposób przestrzeni i wykorzystujemy ją bardzo efektywnie. Tego samego nie można powiedzieć o komodzie, która zajmuje zwykle ⅓ wysokości (max. ½) pomieszczenia – reszta powierzchni nad nią się marnuje.

2. Większa pojemność + lepsza organizacja = szafy drewniane.

W większości przypadków szafy drewniane posiadają większą (niż komody) powierzchnię do zagospodarowania, co wiąże się z tym, że mamy do dyspozycji więcej miejsca do przechowywania. Sprawia to, że w jednym miejscu możemy zmieścić całą naszą garderobę. To z kolei przekłada się na lepszą organizację przestrzeni i łatwiejsze znalezienie w niej danej rzeczy – szafy drewniane tutaj zdecydowanie górują.

3. Małe pomieszczenia i szafy drewniane to dobre połączenie.

Takie stwierdzenie może początkowo dziwić, jednak szafa jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni. Potwierdza to choćby punkt #1, który mówi o lepszym wykorzystaniu dostępnej powierzchni przez ten mebel. Jeśli jest miejsce na komodę to tym bardziej jest miejsce na szafę, nawet nieco węższą i z drzwiami przesuwnymi.

4. Właściwy sposób przechowywania ubrań.

Nie wszystkie ubrania powinno się składać i chować do półki. Niektóre z nich wymagają specjalnego traktowania, które sprowadza się nie tylko do właściwych warunków prania, ale i ich odpowiedniego przechowywania. Dobrym przykładem są tutaj, np. płaszcze czy garnitury, które powinny wisieć na wieszaku. Przestrzeń do tego zapewniają szafy drewniane, komody już nie. Poza tym, nawet jeśli nie posiadasz odzieży wymagającej powieszenia, warto zdecydować się na taki mebel, ponieważ zawieszone ubrania się nie gniotą, w odróżnieniu od tych przechowywanych w szafkach – nie posiadają śladów zgięć i są gotowe do noszenia w każdej chwili.

5. Dodatkowe wykorzystanie szaf drewnianych.

Ten typ mebla posiada także inną cechę, która pozwala mu górować nad innymi elementami do przechowywania – wysokie drzwi. Do czego mogą się one przydać? Zawieszając na nich lustro zyskujemy miejsce do przeglądania się, jest to szczególnie przydatne, gdy nie mamy wolnej przestrzeni do zawieszenia go gdzieindziej.

6. Szafy drewniane = trwałość, wytrzymałość, naturalne surowce.

W przypadku szaf wykonanych z materiału, jakim jest drewno nie sposób nie wspomnieć o jego właściwościach. Meble z niego wykonane są niezwykle solidne i wytrzymałe. Z czasem tylko zyskują wizualnie, mówi się, że “pięknie się starzeją”. Szafy drewniane są poza tym wykonane z naturalnego surowca, który nie tylko przetrwa długie lata, ale i świetnie wpisze się w różne aranżacje wnętrz.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę