Teraz Czytasz
Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka może przysporzyć wielu problemów aranżacyjnych – istnieją jednak patenty na to, aby funkcjonalnie urządzić to pomieszczenie. Wybierając właściwe wyposażenie, praktyczne meble, dodatki, określoną kolorystykę można sprawić, że niewielki metraż przestanie być problemem.

Czego nie może zabraknąć w małej łazience?

Ciasna, zbyt wąska, nieustawna – jeśli właśnie taka jest twoja łazienka, musisz nieco więcej uwagi poświęcić na jej przemyślaną aranżację.

By nieco „powiększyć” pomieszczenie, warto zastosować w nim jasne kolory i meble z błyszczącymi frontami. Ponadto przyda się też duże lustro na ścianie, które będzie odbijać światło – dzięki temu przestrzeń zostanie optycznie powiększona. Tym, czego należy się wystrzegać, są jaskrawe kolory ścian i podłóg oraz duże wzory – mogłyby one przytłoczyć pomieszczenie.

Podczas urządzania małej łazienki, warto:

  • maksymalnie wykorzystać miejsce na ścianach – można to zrobić, wybierając wiszące półki i szafki;
  • zainwestować w lustro, które jest jednocześnie szafką na kosmetyki;
  • zagospodarować miejsce nad wanną i wnęki;
  • zrezygnować ze stojących szafek i słupków – zajmują one miejsce na podłodze, dlatego mogłyby utrudnić poruszanie się po łazience.

Jak praktycznie urządzić niewielką łazienkę?

Małe pomieszczenie to nie problem – pod warunkiem, że dobierzesz do niego właściwą wannę, umywalkę czy prysznic. W takiej łazience sprawdzi się:

  • wanna z parawanem – to wybór dla tych, którzy nie chcą rezygnować ani z prysznica, ani z długich kąpieli w pianie
  • kabina narożna – zajmie ona najmniej miejsca. Ponadto warto wybrać taki model, który ma przesuwane drzwi
  • ergonomiczna, prostokątna lub kwadratowa umywalka – oprócz tego w małych pomieszczeniach doskonale spełniają swoje zadanie podtynkowe baterie umywalkowe – ich duży wybór znajduje się w sklepie Oltens.

Nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne – takie mogą być łazienki, które nie mają zbyt imponującego metrażu. Kluczem do tego, aby osiągnąć zamierzony efekt, jest starannie dobrane wyposażenie, wykończenie i odpowiednia kolorystyka pomieszczenia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę