Teraz Czytasz
Ślubny makijaż dla mężczyzny

Ślubny makijaż dla mężczyzny

Pomimo że męski makijaż staje się coraz bardziej popularny i zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, w niektórych kręgach nadal bywa jeszcze tematem tabu. Nie ulega jednak wątpliwości, że ślub jest jednym z najistotniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, dlatego odpowiedni wygląd to kwestia kluczowa.

Tym bardziej, że obecność fotografów oraz operatorów kamery determinuje potrzebę zamaskowania wszelkich niedoskonałości i wyeksponowania wizualnych atutów.

Makijaż to pojęcie dość groźne dla mężczyzny, wśród których nietrudno znaleźć przeciwników malowania twarzy przez facetów. Na całe szczęście, męski makijaż ślubny nie przypomina zbytnio make-upu panny młodej. Ten ostatni jest przecież zdecydowanie bardziej kompleksowy, dostrzegalny i nieco mniej subtelny

Męski makijaż, czyli jak nie wyróżniać się z tłumu

Faceci często obawiają się, że ich makijaż zostanie dostrzeżony przez innych mężczyzn. Jednak ślubny makijaż dla mężczyzn służy przede wszystkim zamaskowaniu niedoskonałości twarzy, efektów nieudanego golenia czy zmęczenia. W zamkniętych pomieszczeniach i przy sztucznym świetle jest on praktycznie niewidoczny. O ile, rzecz jasna, został odpowiednio wykonany.

Dzień ślubu jest wystarczająco stresującym wydarzeniem, aby dokładać na męskie barki utrapienie w postaci makijażu. Dlatego właśnie, profesjonaliści wykonują go w taki sposób, aby pan młody wyglądał jak najbardziej naturalnie i czuł się w pełni swobodnie. Tym bardziej, że często to kobiety wymuszają na nich obietnicę poddania się temu zabiegowi kosmetycznemu.

Zasady i reguły makijażu ślubnego dla mężczyzn

Warto pamiętać, że męski makijaż ślubny powinien być jak najbardziej delikatny i subtelny, dlatego należy korzystać ze stosunkowo niewielkiej ilości kosmetyków. Odpada używanie kredek do oczu czy podkreślanie rzęs, bowiem męski makijaż to przede wszystkim zamaskowanie niedoskonałości skóry twarzy.

Nie każdy mężczyzna dobrze wygląda i swobodnie czuje się w makijażu, nawet tym najlepszym i najbardziej profesjonalnym. Właśnie dlatego, powinno się przeprowadzić próbę generalną na kilka tygodni przed samą uroczystością. Czemu tak wcześnie? Głównie ze względu na fakt, że wszelkie nieudane ingerencje w wygląd brwi, brody czy rzęs potrzebują nieco czasu, aby wygląd powrócił do normy. Równie długi okres powinien poprzedzić zabiegi pielęgnacyjne, które mogą mieć znaczący wpływ na wygląd mężczyzny. Mowa tu, rzecz jasna, o depilacji karku czy szyi, oczyszczaniu skóry i tym podobnych.

Kluczowa kwestia – dobór kosmetyków

Najlepszymi kosmetykami dla mężczyzny będą sypkie pudry, korektory oraz wszelkiej maści kosmetyki wodoodporne, które zniosą pocenie spowodowane całonocną zabawą na weselu. Warto zdecydować się na makijaż ślubny wykonany przez profesjonalną, doświadczoną i wykwalifikowaną makijażystkę czy wizażystkę, bowiem to ona najlepiej wybierze odpowiednie rozwiązania. Nie ulega wątpliwości, że skoro makijaż powinien być subtelny i niewidoczny, warto wybrać właśnie takie kosmetyki.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi KrzyklaBlog.pl.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę