Teraz Czytasz
Słonecznik łuskany w diecie keto

Słonecznik łuskany w diecie keto

Dieta ketogeniczna to rodzaj żywienia, który przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Czy będąc na wspomnianej diecie można sięgać po przekąski? Tak, jednak należy wybierać wyłącznie produkty odznaczające się dużą zawartością tłuszczu wysokiej jakości, takie jak np. łuskane ziarna słonecznika.

Dieta ketogeniczna – na czym polega?

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia powstały w oparciu o zjawisko ketozy. O co chodzi? Otóż stan ketozy polega na czerpaniu przez ludzki organizm energii z własnej tkanki tłuszczowej. Okazuje się bowiem, że – jak na ironię – nadmiar spożywanego tłuszczu nie tylko nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej, ale wręcz przyczynia się do jej spalania! Z tego względu w diecie keto miejsce węglowodanów (które teoretycznie powinny być spożywane w największej ilości) zajmują tłuszcze.

Co jeść na diecie ketogenicznej?

Jak wspominaliśmy, podstawą diety keto są wyroby odznaczające się dużą zawartością tłuszczów. Mowa o produktach takich, jak np. tłuste mięsa, ryby, oleje, śmietana, masło, orzechy czy nasiona. Ważne jednak, by spożywane tłuszcze cechowały się wysoką jakością. Wśród wyrobów spełniających powyższe założenie znajdą się m.in. oleje tłoczone na zimno (np. olej kokosowy, sezamowy, z awokado, oliwa z oliwek), owoc awokado czy też ziarna słonecznika. Warto sięgnąć zwłaszcza po te ostatnie, gdyż słonecznik – poza sporą ilością tłuszczu – może pochwalić się także zawartością składników niezbędnych do zachowania zdrowia i urody.

Łuskane pestki słonecznika stanowią świetne źródło cennych składników odżywczych, takich jak m.in. aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy (m.in. E, B, A oraz D), antyoksydanty oraz minerały (m.in. cynk, żelazo, potas i wapń). Po pestki słonecznika powinny zatem sięgnąć zarówno osoby stosujące dietę keto, jak i ludzie zmagający się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego oraz kobiety w ciąży. Łuskane ziarna słonecznika w dobrej cenie kupisz m.in. na stronach sklepu https://biowski.pl/pl/p/Slonecznik-luskany-1-kg-MIGOgroup/100.

Artykuł promowany

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę