Teraz Czytasz
Odświeżanie tarasu po zimie

Odświeżanie tarasu po zimie

Właśnie dlatego, kiedy tylko słońce zaczyna odważniej wyglądać zza chmur, a zimne fronty atmosferyczne nie zagrażają nam już w takim stopniu, powinniśmy odpowiednio zadbać o nasz taras. W końcu to nie tylko miejsce, które daje nam tak wiele wspaniałych chwil podczas całego, długiego sezonu, ale także powód do dumy, dzięki któremu nasz dom prezentuje się wspaniale i stylowo. Okresowa konserwacja desek tarasowych wpłynie nie tylko na kwestie estetyczne, ale także żywotność całej konstrukcji. Właśnie dlatego powinniśmy ją przeprowadzać regularnie i nie oszczędzać na wykorzystywanych w tym celu środkach.

 

Renowacja tarasu drewnianego

Przeprowadzenie sezonowej renowacji naszego tarasu drewnianego wcale nie musi być drogie i pracochłonne, ze wszystkimi zabiegami poradzimy sobie także bez problemu samodzielnie. Zakres prac będzie zależał przede wszystkim od regularności. Jeżeli wcześniej zaniedbaliśmy pewne kwestie, będziemy musieli poświęcić znacznie więcej czasu na naprawy, jeżeli jednak sumiennie przygotowujemy się do każdego sezonu, renowacja będzie lekka i łatwa. Tego problemu w ogóle nie będą mieli właściciele tarasów wykonanych z drewna modyfikowanego termicznie Thermory. W przeciwieństwie do w pełni naturalnych gatunków, deski te nie wymagają żadnej konserwacji. Pominięcie olejowania sprawi, że będą patynować, dzięki czemu można uzyskać niezwykle ciekawy i atrakcyjny wizualnie efekt. Proces renowacji powinniśmy rozpocząć od dokładnego umycia powierzchni tarasu. W tym celu wykorzystajmy myjkę ciśnieniową lub szczotkę i wodę. Przede wszystkim oceńmy stan wyczyszczonych  desek – poszukajmy ubytków, pęknięć i przebarwień. To właśnie nimi powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności. Uzupełnijmy braki i wyszlifujmy niedociągnięcia. Dobrym wyjściem może okazać się także przeszlifowanie powierzchni przy pomocy papieru ściernego.

Olejowanie desek tarasowych

Najważniejszym etapem konserwacji będzie olejowanie desek. To właśnie ono chroni je przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi oraz przywraca im zdrowy i piękny wygląd. Odpowiednio dobrany stopień pigmentacji umożliwi także zmianę ich koloru, więc dzięki temu zabiegowi możemy kompletnie odświeżyć wygląd całej konstrukcji. Nie warto oszczędzać i decydować się na tanie produkty, dostępne w popularnych supermarketach. Profesjonalne lub półprofesjonalne środki pozwolą odpowiednio przedłużyć żywotność tarasu, dzięki czemu oszczędzimy środki w przyszłości. Samo olejowanie nie sprawi nam większych problemów. Przy pomocy pędzla wcierajmy olej w powierzchnię drewna. Należy uważać, aby nie nanosić zbyt dużych warstw środka. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekajmy do pełnego wyschnięcia i przystąpmy do ponownego olejowania. Cała procedura nie jest skomplikowana i nie zabierze nam zbyt wiele czasu, warto jednak wybrać optymalny dzień – upewnijmy się, że nie przeszkodzi nam deszcz lub silny wiatr, który może nanieść niechciane zabrudzenia.

Artykuł został przygotowany przez firmę Komplex Market, dostawcę i producenta desek, paneli oraz podbitki dachowej. W ofercie firmy znajdą Państwo również szeroki asortyment drewna budowlanego oraz drewna konstrukcyjnego.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę