Teraz Czytasz
Przebarwienia na twarzy to przeszłość – sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

Przebarwienia na twarzy to przeszłość – sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

Każda z nas chce czuć się pięknie. Niestety widoczne przebarwienia skórne mogą nam w tym przeszkodzić. Ciemniejsze plamy na twarzy mogą być przyczyną dyskomfortu i gorszego samopoczucia, a nawet wskazaniem, że coś się dzieje w naszym organizmie. Co robić, gdy zauważymy zmiany u siebie i jak sobie z nimi poradzić?

Wiele zależy od powodu powstawania plam. Przebarwienia zazwyczaj kojarzone są ze zbyt długą ekspozycją na słońce, jednak czasem pojawiają się także w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej bądź nieprawidłowej pracy wątroby.

Czym są przebarwienia?

Za kolor naszej cery odpowiadają melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę. Gdy ich funkcjonowanie zostanie zaburzone, stają się nadaktywne bądź pojawia się ich za dużo w niektórych partiach skóry. Wtedy pojawiają się ciemniejsze plamy. – Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest nadmierna ekspozycja na słońce, dlatego przebarwienia zazwyczaj uwidaczniają się na twarzy,  dekolcie oraz ramionach – wyjaśnia kosmetolog Olga Kamińska – Mogą one być jednak oznaką zaburzeń gospodarki hormonalnej bądź stanów zapalnych w organizmie, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą. Czasem ciemniejsze plamy pojawiają się pod wpływem substancji fotouczulających, obecnych w lekach, perfumach czy kosmetykach. W przypadku zaburzeń hormonalnych plamy mogą ustąpić samoistnie, warto jednak stosować preparaty, które zmniejszą ich widoczność.

Złuszczanie a ciemne plamy

Regularne złuszczanie naskórka to priorytet w kwestii codziennej pielęgnacji, również w zakresie zwalczania przebarwień. Pozwala ono przede wszystkim na przygotowanie skóry na przyjęcie składników aktywnych, mających za zadanie ją odnowić. Dodatkowo złuszczanie delikatnie rozjaśnia skórę dzięki usuwaniu martwego naskórka. Efektem towarzyszącym temu procesowi jest spłycenie drobnych zmarszczek, co odmładza wygląd twarzy.

Wyrównanie kolorytu

Kolejnym sposobem radzenia sobie z przebarwieniami jest stosowanie pielęgnacji zawierającej m.in. witaminę C. – Ten składnik aktywny reguluje proces melanogenezy, czyli wytwarzania melaniny, co prowadzi do wyrównania kolorytu skóry – opisuje Olga Kamińska – Przy regularnym stosowaniu ciemniejsze plamy przestają być widoczne, a cera staje się rozświetlona. Witamina C jest ponadto antyoksydantem, który spowalnia procesy starzenia się komórek poprzez walkę ze szkodliwymi, wolnymi rodnikami. Świetną odpowiedzią na przebarwienia będzie więc Masque PIGM 400 marki Biologique Recherche o działaniu rozjaśniającym oraz wspomagającym odnowę naskórkową. Wyciąg z czerwonej algi oraz groszku, kwasy AHA oraz witamina C są kompleksową terapią, mającą na celu wyrównanie kolorytu, odmłodzenie oraz zapewnienie ochrony dzięki działaniu antyoksydacyjnemu.

Wbrew powszechnej opinii, istnieją skuteczne metody na walkę z przebarwieniami. Warto zacząć działać, żeby odzyskać pewność siebie i znów cieszyć się pięknym, naturalnym wyglądem bez ciemnym plam.

***

przebarwienia na twarzy Olga Kamińska − training manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę