Teraz Czytasz
Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości – pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

Suchy i zrogowaciały naskórek.

Jakie są przyczyny zrogowaciałego i martwego naskórka na piętach? Dlaczego stają się suche, twarde i pękają?

  1. Nadwaga i otyłość powodują duży ucisk, który zaburza mikrokrążenie w kończynach dolnych. Skutkiem tego jest szybsze obumieranie komórek naskórka.
  2. Brak właściwego nawilżania i natłuszczania stóp. W skórze pięt nie ma gruczołów łojowych, dlatego nie może ona produkować naturalnego filmu ochronnego – traci zdolność do zatrzymania wody.
  3. Zbyt mała ilość makro- i mikro- elementów.
  4. Niewłaściwie dobrane obuwie.
  5. Okres menopauzy.
  6.  Uwarunkowania genetyczne.

Standardowe pumeksy
Aby wygładzić pięty, najczęściej sięgamy po tradycyjny pumeks, który znajduje się niemal w każdej łazience. Jest on nie tylko nieestetyczny, ale również mało praktyczny. Należy pocierać nim skórę przez dłuższy czas, gdyż charakteryzuje się małą porowatością swojej struktury. Niestety nawet długotrwałe pocieranie nie gwarantuje oczekiwanego efektu. Czy istnieje inny pumeks niż ten, który od zawsze stosowały również nasze mamy i babcie?

Marokański zabieg złuszczający
Odpowiedzi na to pytanie należy poszukać w Maroko, gdyż w tym kraju, od wieków, wykonuje się popularny zabieg pielęgnacyjny Hammam. Polega on na oczyszczeniu, złuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry. Jego zaletą jest fakt, iż odnawia nie tylko ciało, ale i umysł.

Pumeks z Maroko

Jednym z przyrządów, którymi wykonuje się zabieg Hammam jest pumeks, wytwarzany w Maroko z glinki czerwonej.

Czym różni się od standardowych pumeksów, które używane są w Polsce?

  • Kształtem i wielkością
  • Żłobionymi wzorkami
  • Twardością

Sposób na gładkie pięty
Pumeks Hammam dostępny na marokosklep.com dokładnie i szybko usuwa zrogowaciały i martwy naskórek. Dzięki niemu pięty stają się gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Powinniśmy jednak pamiętać, aby przed zabiegiem ścierania skóry – namoczyć stopy. Następnie należy pocierać je delikatnymi, okrężnymi ruchami w miejscach, gdzie skóra jest zgrubiała.

Przeczytaj więcej o pumeksie Hammam

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę