Teraz Czytasz
Praca dla opiekunek w Niemczech – jak zostać zmienniczką opiekunki?

Praca dla opiekunek w Niemczech – jak zostać zmienniczką opiekunki?

Każdy pracownik może zachorować, ulec wypadkowi lub zmienić życiowe plany. Każdemu pracownikowi należy też się urlop. Odejście lub niedysponowanie pracownika zawsze jednak dla pracodawcy jest problemem, szczególnie w branży opieki. Senior wymagający bowiem pomocy 24/7 nie może pozostać bez opiekunki. Aby zagwarantować mu ciągłość opieki, konieczne są więc zmienniczki i zmiennicy. Na czym polega ich praca i jak ją dostać?

Krótkoterminowa opieka w Niemczech

„Szukam zmienniczki do opieki w Niemczech” – takie ogłoszenia przed wakacjami czy świętami zalewają fora i portale ogłoszeniowe. Najczęściej umieszczają je same opiekunki, które chcą przyjechać do Polski na urlop, jednocześnie nie pozostawiając seniora bez opieki. W takiej sytuacji szukają one dla siebie zmienniczki lub zmiennika, który na dwa tygodnie lub miesiąc zajmie ich miejsce, oczywiście za wynagrodzenie.

Kto może zostać zmienniczką opiekunki seniora w Niemczech?

Wymagania stawiane zmienniczką są takie same jak opiekunkom. Oznacza to, że muszą one posiadać odpowiednie cechy charakteru takie jak cierpliwość, empatia, odpowiedzialność, zorganizowanie, opanowanie. Szansę na zatrudnienie zwiększa również doświadczenie w opiece nad seniorem oraz referencje od poprzednich pracodawców. Od zmienniczek chcących podjąć pracę w Niemczech wymaga się też przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Dodatkowe wymagania to ukończone kursy np. pierwszej pomocy, czynne prawo jazdy, wykształcenie z zakresu pielęgniarstwa czy fizjoterapii.

Warto też wspomnieć, że tzw. skoczki muszą umieć szybko podejmować decyzję, być elastycznym otwartym na nowe doświadczenia, umieć łatwo się adaptować w nowym miejscu i szybko się uczyć oraz bez problemu nawiązywać nowe znajomości i kontakty. Te cechy sprawiają, że świetnie poradzą sobie z częstymi zmianami miejsca pracy.

Zmienniczka opiekunki – dla kogo to jest praca?

Praca zmienniczki opiekunki to doskonała szansa na dorobienie do domowego budżetu i to bez decydowania się na długi wyjazd z Polski. Najczęściej na zostanie zmienniczką głównej opiekunki seniora decydują się osoby pracujące w edukacji – nauczycielki, przedszkolanki.

Długie wakacje i ferie zimowe pozwalają im w czasie swoich urlopów wypoczynkowych wyjechać do Niemiec do pracy. Chętnie decydują się oni również na prace w święta, bowiem wiąże się to z wyższym wynagrodzeniem. Zgodnie z niemieckim prawem, osoby pracujące w dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy otrzymują podwójną stawkę. Dodatkowo podopieczni/ich rodziny chętnie dodają specjalne bonusy i premię opiekunką podejmującym się pracy w okresie świątecznym.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę