Teraz Czytasz
Jak utrzymać zainteresowanie w związku?

Jak utrzymać zainteresowanie w związku?

Pierwsze miesiące związku zazwyczaj upływają przy wrażeniu, że świat poza ukochaną osobą mógłby właściwie nie istnieć. Nawet najbardziej zakochanych z czasem spotyka jednak rutyna i przyzwyczajenie. Obecność drugiej połówki staje się czymś całkowicie normalnym, zainteresowanie spada i w najgorszym przypadku dwoje ludzi zaczyna się od siebie stopniowo oddalać. Jak zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń? Sformułowano już wiele rad na temat utrzymywania zainteresowania w związku. Wśród najbardziej wartościowych znajduje się potrzeba budowania zaufania, dobrej komunikacji i poświęcania sobie czasu.

Zaufanie i komunikacja w domu i poza nim

Myśląc o podtrzymywaniu zainteresowania w związku, można mieć wyobrażenie o ciągłym spędzaniu czasu wspólnie. W rzeczywistości jednak niezbędny jest także odpoczynek od siebie nawzajem. Nawet ulubione dania jedzone codzienne któregoś dnia w końcu się znudzą. Podobnie jest z relacjami. Początkowe, nierzadko ogromne zaangażowanie partnerów, może dość szybko spowodować, że, pomimo uczuć, będą oni chcieli od siebie odpocząć.

Jak więc utrzymać wzajemne zaangażowanie na odpowiednim poziomie? Z jednej strony niezbędne jest prowadzenie także innych sfer życia – posiadania przyjaciół i znajomych, pasji, czy pracy poza związkiem. Żeby wszystko funkcjonowało prawidłowo, konieczne jest zaufanie. Znajomość drugiej osoby i przekonanie, że inne sfery jej życia nie zaważą w żaden sposób na związku.

Zaufania nie warto postrzegać jednak jedynie jako wiarę, że druga osoba nie złamie dawanych obietnic. Jest ono niezbędne do otwarcia się na bliską sobie osobę, opowiedzenia jej o swoich problemach i przyznania się do wad, czy nawet budowania satysfakcjonującej relacji intymnej. Gadżety dla par takie jak strap on nie miałyby prawa bytu, gdyby nie zaufanie, jakim darzą się pary. To bardzo ważne, żeby zdać sobie sprawę z tego, że satysfakcja czerpana na tym polu przekłada się na szersze zadowolenie ze związku i ogólne samopoczucie.

Jak spędzać wspólnie czas? To ma znaczenie!

To oczywiste, że w związku należy spędzać ze sobą czas, poznawać się coraz lepiej, rozmawiać ze sobą, raz odpoczywać, znaleźć dla siebie czas w sypialni, czy nawet przetestować akcesoria EasyToys, a innym razem wspólnie zająć się obowiązkami. Oczywiste jest też to, że nie powinien to być absolutnie cały posiadany czas wolny. Co ciekawe i z czego nie zdają sobie sprawy wszyscy, nieobojętne jest także to, w jaki sposób spędza się wspólny czas. Dlaczego?

Wiele par wieczorami leniwie spogląda w telewizor, nie wymieniając się ani słowem przez godzinę lub kilka. Czy tak spędzony wieczór służy relacji? Choć teoretycznie jest się wtedy razem, nijak nie rozwija to związku. Podczas wspólnego czasu warto przede wszystkim odłożyć na bok wszelkie ekrany i skupić się na sobie. Nie ma nic złego w zorganizowaniu seansu filmowego czy wybraniu się do kina, jednak przeglądanie mediów społecznościowych na telefonie podczas wspólnego obiadu jest nie tylko nieeleganckie, ale i całkowicie odwraca uwagę od partnera.

Wspólny czas można spędzać aktywnie – jeździć na rowerze, chodzić na piesze wycieczki, czy podróżować po Polsce albo i całym świecie. Można dzielić pasje, rozgrywać kolejne partie szachów, albo nawet spędzać weekendy w stałym gronie znajomych. Jeśli trudno znaleźć odpowiednie wspólne zajęcie, można także razem odpoczywać, grać w karty, czy chodzić na krótkie spacery. Każdy sposób jest dobry, jeśli tylko wybrany w porozumieniu i sprzyjający bliskości, w tym nie tylko fizycznej, ale także i psychicznej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę