Teraz Czytasz
Płytki imitujące drewno, ciekawa alternatywa dla paneli

Płytki imitujące drewno, ciekawa alternatywa dla paneli

Płytki podłogowe drewnopodobne to idealna propozycja dla osób, które szukają wytrzymałego materiału jako okładzinę posadzki. Płytki gresowe będą bardziej odporne na uszkodzenia od paneli podłogowych. Producenci płytek oferują wiele pięknych kolekcji kafli ceramicznych, które w doskonały sposób przedstawiają płytki imitujące drewno. Tego typu płytki możemy wykorzystać zarówno na zewnątrz, czyli na tarasie czy balkonie lub wewnątrz pomieszczeń.

Jakie parametry posiadają płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne mogą być to zarówno płytki ceramiczne, czyli nadające się tylko na ścianę bądź terakota lub gres. Najbardziej popularne są płytki gresowe. Klienci chętnie decydują się na wybór właśnie takich kafli, gdyż jest to rozwiązanie najtrwalsze i długoterminowe. Gres, czyli płytka mrozoodporna, dzięki temu idealnie sprawdzi się na przykład na tarasie czy balkonie. Płytki imitujące drewno w bliskim połączeniu z naturą stworzą spójną kompozycję. Dodatkowym atutem gresu jest dobre przewodzenie ciepła w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego. To rozwiązanie jest aktualnie bardzo często stosowane w domach, dlatego też warto o tym pamiętać, że płytka gresowa idealnie sprawdzi się w tym przypadku. Kafelki drewnopodobne mogą być również antypoślizgowe, cechuje to wskaźnik oznaczony symbolem R. Jeżeli zauważą Państwo oznaczenie np. R10 oznacza to, że płytki są antypoślizgowe. Taki model płytek możemy użyć nawet na podłodze w strefie mokrej, czyli w kabinie prysznicowej. Dość istotnym parametrem w użytkowaniu jest klasa ścieralności. Określa się ją wskaźnikiem PEI w przedziale I-V. Jeżeli poszukujemy płytek do mieszkania to w łazience, czy garderobie sprawdzą się już płytki o ścieralności PEI II, III natomiast do kuchni, korytarza czy salonu powinniśmy zastosować płytki o wyższym wskaźniku ścieralności, czyli w przedziale PEI IV-V. W poszukiwaniu tego typu produktów sprawdź płytki drewnopodobne na Ekspercilazienek.pl.

Gdzie można zastosować płytki drewnopodobne?

Mała łazienka i płytki drewnopodobne to rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi w takim pomieszczeniu. Płytki w takim stylu nadadzą łazience przyjemnej aury, będziemy czuli się w naszym prywatnym, małym spa. Płytki imitujące drewno można ładnie skomponować z płytkami ściennymi na przykład w białej lub szarej kolorystyce. To bardzo często spotykane, uniwersalne rozwiązanie, które wpasuje się w gusta większości użytkowników. Płytki drewnopodobne w łazience można dobrać zarówno na ścianę jak i na podłogę. Trzeba jednak pamiętać, że płytki ścienne mogą być ułożone wyłącznie na ścianie, natomiast płytki podłogowe można zastosować zarówno na ścianę jak i na podłogę. Płytki drewnopodobne do łazienki to rozwiązanie, które jest bardzo często wybierane przez klientów. Jednakże płytki drewnopodobne do salonu to sprawdzony sposób na posadzkę, która sprawdzi się przez długie lata.

Jakie są rozmiary płytek imitujących drewno?

Założeniem jest, by płytka drewnopodobna do złudzenia przypominała naturalną deskę. Najbardziej popularne rozmiary tego typu płytek to 15 × 60 cm, 15 × 90 cm, 20 × 120 cm, 20 × 130 cm. Czym dłuższa tego typu płytka to wygląda nowocześniej i sprawia wrażenie prawdziwej deski. Płytki imitujące drewno można układać również w formie chevronu, czyli na tak zwaną jodełkę. W ostatnich latach ten trend jest bardzo wyraźny i chętnie przedstawiany na portalach branżowych. Oczywiście warto dostosować rozmiar płytek do danego pomieszczenia, w jakim chcemy je zastosować. Do wąskiego pomieszczenia warto wybrać krótsze płytki drewnopodobne, żeby ładnie można było wyeksponować układanie na mijanego. Zaleca się układać tego typu płytki robiąc zakładkę w około ⅓ długości kafla. Dzięki temu nie będzie widoczna krzywizna płytki, która jest naturalnym efektem powstałym w procesie produkcji.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę