Teraz Czytasz
Jak używać perfum?

Jak używać perfum?

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej aspektowi tego, jak poprawnie powinniśmy używać perfum, by móc czerpać w pełni z korzyści z różnego rodzaju zapachów. Co ciekawe wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowiednie aplikowanie perfum ma istotny wpływ na długość i czas trwania na skórze, jak i uwalnianie się poszczególnych nut. W efekcie tego bardzo często myślimy, że przykładowo wody toaletowe są słabsze od perfumowanych, co nie zawsze jest prawdą, gdyż wiele zależy od naszego sposobu użytkowania. Przejdźmy więc do konkretów.

Zacznij od rodzaju skóry

Tak naprawdę skóra ma istotne znaczenie do tego, jak długo perfumy będą utrzymywały się na niej. Każdy z nas może mieć inny typ skóry. Jedni suchszą, drudzy bardziej tłustą. Co ciekawe, o ile skóra będzie odpowiednio nawilżona i natłuszczone to o tyle o wiele przyjemniej i szybciej będzie przyjmowała zapachy. Wynika to z prostego faktu, że na jej powierzchni Gabrysia to będzie scen, które ten zapach łatwiej wiąże. Co więc zrobić te, ale suchą skórę. Istnieje kilka rozwiązań pozwalających na to by sobie poradzić z tym problemem. Jednym z najbardziej unikalnych jest stosowanie odpowiednich olejków na przykład olejku jojoba. Przed aplikacją perfumy w danym miejscu stosujemy właśnie olejek, który potem wiąże perfumę i pozwala ją dłużej utrzymywać. Oczywiście pamiętajmy, że powinniśmy operować czystą i suchą skórą, gdyż wszelkiego rodzaju przebudzenia czy inne nieprzyjemne pozostałości, mogą doprowadzić do zmiany sposobu uwalniania się zapachu jakiego ugryzienia trwałości.

Jak skutecznie stosować perfumy?

Przede wszystkim musimy być świadomi faktu, że nie można przesadzić z ilością. Oczywiście bardzo chętnie byśmy wylewali na siebie hektolitry perfum, aby pięknie pachnąć, ale raz nie jest to zbyt ekonomiczne dla naszego portfela, a po drugie nadmiar perfum też może być odstraszający. Dlatego też powinniśmy rozsądnie podejść do perfumowania. Z zasady przyjmuje się, że perfumy nakładamy na ciało na kilka minut przed założeniem ubrania dzięki, czemu o wiele skuteczniej wiążą ze skórą i długo się utrzymują. W innym przypadku możliwa jest sytuacja, że podczas zakładania bluzy czy spodni lub innej części naszego ubioru doprowadzi do wytarcia się jeszcze świeżo nałożonej perfumy ze skóry. Co więcej perfumy aplikujemy na skórę z odległości od 10 do 20 cm i pozwalamy się jej wchłonąć, czyli nie pocieramy miejsc świeżo spryskanych.

Gdzie skutecznie aplikować perfumy?

Jeśli chodzi o skuteczne aplikowanie perfum, na naszym ciele jest kilka odpowiednich miejsc. Przede wszystkim są to miejsca, które są dobrze ukrwione, czyli pozwalają skutecznie uwalniać zapachy. Jest to w okolicach szyi, nadgarstkach, czy za uszami. Na koniec może także spryskać klatkę piersiową. Co ciekawe istnieje także możliwość spryskiwania zgięć łokci, a w przypadku kobiet także miejsca pomiędzy, jak i pod piersiami.

A co z innymi miejscami?

Oczywiście będą osób będzie wypłacał również spryskiwanie włosów czy ubrania. Stosowanie takich rozwiązań z pewnością przedłużyć trwałość wydzielania się zapachu, jednakże należy mieć świadomość faktu, że istnieje ryzyko, iż włosy pod wpływem obecnego w perfumach alkoholu mogą się uszkodzić tak samo, jak i ubrania odbarwić. Dlatego też należy podchodzić do tego bardzo ostrożnie i nie doprowadzić do przesadnych sytuacji.

Kilka słów podsumowania

Jak możemy dość łatwo zaobserwować używanie odpowiednio perfumy, ma istotne znaczenie dla długości jej uwalniania. Bez względu na to, czy mamy, skórę mocno przetłuszczoną, czy też zbyt suchą z każdym sytuacją może sobie poradzić, tak by móc się cieszyć długim czasem uwolnienia perfum.

Na Louma.pl kupisz oryginalne perfumy, które na pewno długo utrzymają się na Twoim ciele. Należy mieć też świadomość, że duży wpływ na moc perfum i czas uwalniania będzie też miała pogoda. Z tego też powodu wody toaletowe powinniśmy stosować przede wszystkim okresie letnim i wiosennym, tak by były one orzeźwiające i pozwalały nam poczuć się lżej w te gorące dni. Z drugiej strony piżmowe i ciężkie korzenne zapachy najlepiej sprawdza się zimowy okres, który z łatwością przybija przez grubą warstwę ubrań.

 

Tekst opracowany przez louma.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę