Teraz Czytasz
Modne uchwyty do mebli polecane przez stolarzy. Sprawdź, które z nich najbardziej Ci odpowiadają

Modne uchwyty do mebli polecane przez stolarzy. Sprawdź, które z nich najbardziej Ci odpowiadają

Meble w ogóle, a meble kuchenne w szczególe, aby można je było uznać za właściwie wykonane, muszą łączyć w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Najlepiej widać to właśnie na przykładzie mebli kuchennych, które powinny być nie tylko piękne, ale i łatwe w użyciu. Jednym z kluczy do tego, aby meble zyskały na obu tych cechach, jest dobór uchwytów meblowych. Nie może być to dobór przypadkowy, ale przemyślany i skonsultowany z fachowcem. Jakie uchwyty do mebli może polecić Ci Twój stolarz?

Uchwyty frezowane czy zwykłe? Jak moda przekłada się na praktykę?

Choć uchwyty frezowane znane i używane są już od dłuższego czasu, prawdziwa moda na nie przyszła do nas wraz z kolejnymi odmianami stylu nowoczesnego. Ten sposób tworzenia uchwytów do szafek kuchennych okazał się bardzo atrakcyjny przede wszystkim pod kątem wizualnym. Meble z uchwytami frezowanymi, tak typowe dla wielu nowoczesnych kuchni, zyskały popularność choćby przez swoją prostą, idealnie gładką linię frontów. A jednak rozwiązanie to ma również swoich przeciwników wskazujących na niską funkcjonalność takich uchwytów i sprzyjanie powstawaniu uszkodzeń frontów kuchennych.

Alternatywą dla frontów frezowanych w nowoczesnych meblach kuchennych są uchwyty zwykłe, które jednak wcale już takie zwykłe nie są. W końcu do tej jakże pojemnej kategorii zaliczamy przecież uchwyty meblowe:

  • standardowe,
  • relingi,
  • gałki,
  • wieszaki,
  • wpuszczane,
  • krawędziowe i listwowe,
  • dziecięce.

Każdy z wymienionych typów uchwytów do mebli kuchennych znajdziesz u nas, na Intar.pl. W tym również uchwyty krawędziowe, tak chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na wysokiej estetyce mebli.

Czy uchwyty krawędziowe są wygodne? Co przemawia za ich wyborem?

Uchwyty krawędziowe to kolejne rozwiązanie chętnie stosowane przez stolarzy w nowoczesnych, stylowych meblach. Uchwyty te wybierane są głównie ze względu na to, iż:

  • montowane są na krawędzi frontu, co pozwala wyeksponować cały front mebla;
  • doskonale współpracują z meblami o frontach lakierowanych i fornirowanych, a więc takich, w których estetyka stanowi bardzo ważną cechę;
  • pozwalają podkreślić wygląd i kształt mebli kuchennych bez obniżania ich funkcjonalności.

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy proform.eu

Istnieją wprawdzie opinie mówiące o tym, że uchwyty krawędziowe zwłaszcza w meblach kuchennych nie są najwygodniejszym rozwiązaniem. Wszystko zależy tu jednak od jakości tychże uchwytów i od ich doboru. Sprawny fachowiec nie będzie miał żadnego problemu z tym, aby wybrać uchwyty krawędziowe idealnie dopasowane do frontów, i by zapewnić komfort wszystkim użytkownikom budowanych przez siebie mebli.

Artykuł gościnny

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę