Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, które służy do relaksu, czytania książek, spania i odpoczynku po całym dniu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej kupić łóżko tapicerowane, czy drewniane. Materiał ma w końcu spore znaczenie. Podpowiadamy, na jaki rodzaj łóżka lepiej się zdecydować.
Łóżko tapicerowane, czy drewniane?
Jakie łóżko do sypialni – drewniane, czy tapicerowane? To pytania zadaje sobie sporo osób, zwłaszcza, że na rynku można obecnie znaleźć spory wybór łóżek. Mebel ten zwykle służy przez wiele lat, a czasami nawet i dekadę, dlatego jego wybór jest naprawdę istotny. Właśnie dlatego dobrze wykonać świadomej decyzji i podjąć ją na podstawie własnych upodobań, a także cech charakterystycznych obu tych rodzajów łóżek. W takim razie, czy lepsze łóżko tapicerowane, czy drewniane?
Zalety łóżka z litego drewna
Łóżko z litego drewna to rozwiązanie bardzo tradycyjne, klasyczne i rozsądne. Lite drewno to wysokiej jakości materiał, znany już od wieku i lubiany nie tylko obecnie, ale także wiele dekad temu. Obecnie lite drewno jest również symbolem elegancji, dobrego smaku i stylu. Tak więc podejmując decyzję o tym, co kupić – łóżko drewniane, czy tapicerowane – warto zadać sobie pytanie o ulubiony styl w mieszkaniu lub domu. Osoby, które wolą klasykę, czy też styl skandynawski, raczej wybiorą łóżko z litego drewna. W zależności od preferencji można tutaj postawić na różne rodzaje drewna, na przykład olchę, jesion, dąb, a także buk. Tutaj wiele zależy od konkretnych upodobań. Do najważniejszych zalet łóżka z litego drewna należą:
- bardzo trwały i wytrzymały materiał
- wysoka jakość
- elegancki, klasyczny wygląd
- dużo możliwości aranżacyjnych
- lepsze dla alergików niż tapicerowane.
Jedyną wadą łóżka z litego drewna może być niewygodny, a dokładniej mało miękki zagłówek. Oznacza to, że osoby, które czytają sporo w łóżku, powinny podłożyć pod głowę dodatkowe poduszki.
Zalety łóżka tapicerowanego
Łóżko tapicerowane to z kolei wybór odpowiedni dla osób, które preferują styl glamour lub nowoczesne aranżacje. Ogromną zaletą jest tutaj spory wybór różnych kolorów i materiałów. Tak naprawdę bez problemu można wybrać barwę i fakturę do swoich preferencji oraz stylistyki sypialni.
Kolejną zaletą jest miękkość, zarówno w trakcie opierania się o zagłówek, jak i w czasie czytania lub oglądania telewizji. Niestety takie łóżko ma pewne wady, do których należą szybkie zbieranie się kurzu, niższa trwałość (niż w przypadku litego drewna), a także brak właściwości antystatycznych. Oznacza to, że takie łóżko jest nieco gorsze dla alergików. Dodatkowo wadą jest kwestia brudzenia się – dosyć ciężko zmyć plamy po jedzeniu, napojach lub winie. Możliwy jest jednak wybór materiału plamoodpornego, co świetnie sprawdza się w wielu przypadkach.
Podejmując decyzję o wyborze rodzaju łóżka do sypialni, warto omówić wszystkie za i przeciw, a także zastanowić się nad tym, na czym nam najbardziej zależy. Spore znaczenie mają również indywidualne preferencje, przyzwyczajenia i doświadczenia życiowe.
Artykuł partnera.