Teraz Czytasz
Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, które służy do relaksu, czytania książek, spania i odpoczynku po całym dniu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej kupić łóżko tapicerowane, czy drewniane. Materiał ma w końcu spore znaczenie. Podpowiadamy, na jaki rodzaj łóżka lepiej się zdecydować.

Łóżko tapicerowane, czy drewniane?

Jakie łóżko do sypialni – drewniane, czy tapicerowane? To pytania zadaje sobie sporo osób, zwłaszcza, że na rynku można obecnie znaleźć spory wybór łóżek. Mebel ten zwykle służy przez wiele lat, a czasami nawet i dekadę, dlatego jego wybór jest naprawdę istotny. Właśnie dlatego dobrze wykonać świadomej decyzji i podjąć ją na podstawie własnych upodobań, a także cech charakterystycznych obu tych rodzajów łóżek. W takim razie, czy lepsze łóżko tapicerowane, czy drewniane?

Zalety łóżka z litego drewna

Łóżko z litego drewna to rozwiązanie bardzo tradycyjne, klasyczne i rozsądne. Lite drewno to wysokiej jakości materiał, znany już od wieku i lubiany nie tylko obecnie, ale także wiele dekad temu. Obecnie lite drewno jest również symbolem elegancji, dobrego smaku i stylu. Tak więc podejmując decyzję o tym, co kupić – łóżko drewniane, czy tapicerowane – warto zadać sobie pytanie o ulubiony styl w mieszkaniu lub domu. Osoby, które wolą klasykę, czy też styl skandynawski, raczej wybiorą łóżko z litego drewna. W zależności od preferencji można tutaj postawić na różne rodzaje drewna, na przykład olchę, jesion, dąb, a także buk. Tutaj wiele zależy od konkretnych upodobań. Do najważniejszych zalet łóżka z litego drewna należą:

  • bardzo trwały i wytrzymały materiał
  • wysoka jakość
  • elegancki, klasyczny wygląd
  • dużo możliwości aranżacyjnych
  • lepsze dla alergików niż tapicerowane.

Jedyną wadą łóżka z litego drewna może być niewygodny, a dokładniej mało miękki zagłówek. Oznacza to, że osoby, które czytają sporo w łóżku, powinny podłożyć pod głowę dodatkowe poduszki.

Zalety łóżka tapicerowanego

Łóżko tapicerowane to z kolei wybór odpowiedni dla osób, które preferują styl glamour lub nowoczesne aranżacje. Ogromną zaletą jest tutaj spory wybór różnych kolorów i materiałów. Tak naprawdę bez problemu można wybrać barwę i fakturę do swoich preferencji oraz stylistyki sypialni.

Kolejną zaletą jest miękkość, zarówno w trakcie opierania się o zagłówek, jak i w czasie czytania lub oglądania telewizji. Niestety takie łóżko ma pewne wady, do których należą szybkie zbieranie się kurzu, niższa trwałość (niż w przypadku litego drewna), a także brak właściwości antystatycznych. Oznacza to, że takie łóżko jest nieco gorsze dla alergików. Dodatkowo wadą jest kwestia brudzenia się – dosyć ciężko zmyć plamy po jedzeniu, napojach lub winie. Możliwy jest jednak wybór materiału plamoodpornego, co świetnie sprawdza się w wielu przypadkach.

Podejmując decyzję o wyborze rodzaju łóżka do sypialni, warto omówić wszystkie za i przeciw, a także zastanowić się nad tym, na czym nam najbardziej zależy. Spore znaczenie mają również indywidualne preferencje, przyzwyczajenia i doświadczenia życiowe.

Artykuł partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę