Teraz Czytasz
Jak ogrzewać dom poza sezonem – praktyczne rozwiązania

Jak ogrzewać dom poza sezonem – praktyczne rozwiązania

Zapewnienie ciepła w domu to wartość nadrzędna, zwłaszcza w naszym klimacie, w którym od jesieni do wiosny temperatury na zewnątrz potrafią być bardzo niskie. W głównym sezonie zazwyczaj stawia się na wydajne systemy grzewcze, które ogrzewają wszystkie pomieszczenia. Co jednak zrobić, gdy na zewnątrz jest chłodno, ale z różnych względów nie chce się uruchamiać podstawowej instalacji? Wówczas z pomocą mogą przyjść dodatkowe urządzenia.

Jak ogrzać dom w tak zwanym okresie przejściowym? Na jakie urządzenia grzewcze się zdecydować? Kilka praktycznych wskazówek przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Ogrzewanie poza sezonem – kiedy może się przydać dodatkowe urządzenie grzewcze?

Pogoda w naszym klimacie bywa naprawdę nieprzewidywalna. Czasami w okresie zimowym dni są ciepłe, a wczesną jesienią czujemy przejmujący chłód. Trzeba też pamiętać, że dla bezpieczeństwa i komfortu domowników zawsze powinno się zapewniać optymalne warunki cieplne w przestrzeni mieszkalnej, na poziomie ok.18-20 stopni.

Zdarzają się jednak takie momenty, gdy temperatura poza sezonem grzewczym na zewnątrz jest niska, co prowadzi do wychłodzenia pomieszczeń. Jeśli w domu korzysta się z ciepła sieciowego, jest się uzależnionym od decyzji lokalnych samorządów. Przez to nie można liczyć na ciepłe kaloryfery zawsze, gdy jest to potrzebne. Natomiast właściciele prywatnych budynków z własną centralną instalacją stają wtedy przed wyborem, czy już uruchamiać kocioł. Niekiedy może to być bowiem po prostu nieopłacalne pod względem ekonomicznym.

W takich sytuacjach niejednokrotnie warto wykorzystać dodatkowe rozwiązania grzewcze, których duży wybór oferuje choćby Econovli.

Czym ogrzewać dom w okresie przejściowym?

Do ogrzewania w okresie przejściowym stosuje się mocno zróżnicowane urządzenia, które bardzo przydają się w warunkach domowych. Niejednokrotnie stanowią one przydatne wsparcie dla głównego systemu w sezonie zimowym lub zastępstwo w przypadku awarii.

Warto zatem rozważyć wyposażenie się w któreś z urządzeń opisanych powyżej, by jak najlepiej zadbać o komfort cieplny w swoim miejscu do życia.

Urządzenia przenośne – zapewnienie ciepła w każdym wnętrzu

Najczęściej spotykanym pomysłem na dodatkowe ogrzewanie w domach są produkty przenośne. Wiele osób chętnie stawia na grzejniki elektryczne, w tym zwłaszcza promienniki podczerwieni lub termowentylatory.

Tego typu produkty wyróżniają się olbrzymią funkcjonalnością. Są niewielkie i nie zajmują cennego miejsca. Wyróżniają się małą wagą i poręczną formą, dzięki czemu da się je ustawić w dowolnej części pomieszczenia (oczywiście z dostępem do sieci energetycznej), by szybko podnieść temperaturę do pożądanej wartości. Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania posiadają opcję regulowania temperatury i intensywności działania, co przekłada się na jeszcze lepsze dopasowanie warunków do indywidualnych potrzeb.

Klimatyzator z modułem grzewczym – optymalne warunki cieplne o każdej porze roku

W wielu domach montuje się obecnie klimatyzatory, które pomagają nieco ochłodzić wnętrza podczas szczególnie gorących dni. Sporo osób nie zdaje sobie sprawy, że spora liczba dostępnych na rynku modeli bywa wyposażona w dodatkowe moduły grzewcze, które idealnie sprawdzają się do okazjonalnego ogrzewania domowych pomieszczeń.

Dzięki takiemu urządzeniu da się utrzymać odpowiednią temperaturę w domu przez cały rok, bez konieczności inwestowania w wiele urządzeń chłodząco-grzewczych. Obie funkcje łączy bowiem w sobie praktyczne rozwiązanie montowane na stałe na ścianie.

Kominek z płaszczem wodnym – wsparcie dla głównej instalacji

Miłośnicy przytulnych wnętrz i nastrojowego klimatu chętnie wznoszą w swoich domach piękne kominki. Z ich pomocą podnosi się temperaturę w pomieszczeniu kominkowym, a przy tym tworzy niepowtarzalny charakter wnętrza, które staje się przytulniejsze i bardziej reprezentacyjne. Sporo inspiracji na aranżację przestrzeni z kominkiem można znaleźć na stronie: projektydompasja.com.pl.

Jeśli chcemy skutecznie i tanio podnieść temperaturę nie tylko w pokoju z kominkiem, można natomiast postawić na wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Takie rozwiązania podłącza się do domowej instalacji grzewczej, by woda ogrzana w kominku mogła również poprawić warunki termiczne w pozostałych wnętrzach, bez konieczności uruchamiania centralnego pieca.

Nowoczesne ogrzewanie i komfort cieplny przez cały rok

Nowoczesne urządzenia grzewcze przyjmują mocno zróżnicowane formy. Oprócz standardowych rozwiązań często warto zaopatrzyć się również w dodatkowe opcje. To dzięki nim da się zachować komfort cieplny o każdej porze roku, bez względu na okoliczności.

 

Post promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę