Teraz Czytasz
Łóżko domek – kiedy kupić, jak ozdobić i zabezpieczyć?

Łóżko domek – kiedy kupić, jak ozdobić i zabezpieczyć?

Łóżko dla dzieci przypominające domek? Ostatnimi czasy tego rodzaju meble zyskują niesamowitą wręcz popularność wśród maluchów i ich rodziców. Też zastanawiasz się nad kupnem łóżka domku? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten artykuł, by lepiej określić optymalny model łóżka dla twojej pociechy. Kiedy możesz je kupić, jak powinieneś je ozdabiać, czy warto zakupić model z barierkami? Sprawdź!

Łóżko domek a wiek dziecka

Zanim zaczniesz przeglądać modele łóżek domków, musisz wiedzieć, kiedy twoje dziecko stanie się gotowe do spania w tego typu meblach. Zazwyczaj dziecko w wieku czterech lub pięciu lat jest już na tyle duże, by bezpiecznie spać w łóżku typu domek.

Pamiętaj jednak, by wybrać model z barierkami. Zwłaszcza wtedy, gdy wybrany model łóżka domku ma antresolę. Trzeba to zaznaczyć –  dobry model łóżka tego typu (na przykład dowolne łóżko domek z Interbeds) to przede wszystkim bezpieczne, stabilne oraz wytrzymałe miejsce do spania! Dzieci mają niespożytą energię, łóżko musi więc wytrzymać ich energiczność i nie ulec żadnej usterce czy niebezpiecznemu uszkodzeniu.

lozko-domekŁóżko domek – dla jakiego dziecka?

Wiek dziecka jest istotny podczas kupowania tego rodzaju mebli. Nie mniej ważna jest jednak estetyka mebla, bo łóżko dziecięce domek nie musi podobać się każdemu maluchowi. Zdecydowanie polecane jest tym dzieciom, które lubią oryginalny design łóżek i czują się w nim komfortowo.

Łóżka domki są odpowiednie tak dla dziewczynek, jak i chłopców. Każdy z maluchów ma też możliwość dobrania dodatków, które wzbogacą estetykę konkretnego modelu tego łóżka. Na jakie najlepiej się zdecydować?

Łóżko domek a dekorowanie

Konstrukcja mebli, jakimi są łóżka domki dla dzieci, pozwala na to, by można było je w niemal dowolny sposób dekorować. Część stelaża tego typu łóżka stanowią belki połączone ze sobą i tworzące formę domku nad głową dziecka. Dolna część jest tą, w której znajduje się łóżko. Chyba że dokonasz zakupu modelu na antresoli, wtedy łóżko znajduje się wyżej i wchodzi się do niego po drabince.

Tak czy inaczej – belki łóżka warto ozdobić na przykład lampkami. Najlepiej do dekorowania mebla używać lampek na baterie, nie zaś lampek włączanych do kontaktu. Te na baterie są bezpieczniejsze dla mniejszych dzieci. Poza tym wygodniej je umieścisz na belkach łóżka, a włącznik pozostawisz w miejscu, do którego dziecko jest w stanie sięgnąć ręką.

Belki tworzące dach domku nad głową dziecka stanowią także naturalny stelaż dla wszelkiego rodzaju baldachimów lub koców. Twoje dziecko nie tylko stworzy sobie przytulne miejsce do spania, ale także użyje wyobraźni, przekształcając łóżko domek w namiot bądź okalając je baldachimem niczym łoże królewny czy też króla.

Lampki, zasłony, zawieszki, dodatki – łóżka domki są niezwykle wdzięczne w dekorowaniu. Pamiętaj jednak, aby mebel był dekorowany z głową, a na jego belkach nie zawisły zbyt ciężkie lub ostre przedmioty. Nie warto nadmiernie obciążać konstrukcji czy ryzykować, że dziecko podczas snu zaczepi się o jedną z zawieszek.

Domki łóżka to świetne meble dla dzieci z wyobraźnią. Należy dostosować ich wielkość do rozmiarów ciała dziecka, by mogło wygodnie i bezpiecznie na nim spać. Dekoracje zostaw na koniec, ale wiedz, że twoja pociecha z pewnością zakocha się w takim modelu łóżka!

Artykuł partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę