Teraz Czytasz
Jak urządzić pokój pierwszoklasisty – 7 praktycznych wskazówek

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty – 7 praktycznych wskazówek

Kiedy Twoje dziecko opuści przedszkolne mury i zmienia się w ucznia, czeka je sporo zmian. Jedną z nich jest przemeblowanie pokoju w taki sposób, żeby siedmiolatek mógł się nie tylko w nim bawić, ale i uczyć. Czy da się to pogodzić? Jak urządzić pokój pierwszoklasisty? Oto kilka praktycznych wskazówek aranżacyjnych.

Wybierz funkcjonalne biurko

Jeśli pokój pierwszoklasisty jest niewielki, warto wybrać biurko dziecięce o typowych rozmiarach. Pamiętaj jednak, że wybierasz mebel dla kilkulatka, a nie nastolatka. Zapytaj więc malucha, jakie kolory lubi. Na pewno uda Ci się znaleźć kolorowe biurko, a jeśli nie, możecie wspólnie obkleić je naklejkami z ulubionymi bajkowymi postaciami Twojego dziecka. Sprawdź również, czy szuflady łatwo się otwierają i czy jest ich wystarczająco dużo.

Kup wygodne krzesło

Od września Twoje dziecko będzie spędzać więcej czasu w pozycji siedzącej. Dlatego wygodne krzesło to podstawa. Powinno być ono regulowane. Dobrze, żeby fotel dziecięcy miał profilowane oparcie i podłokietniki. Równie ważny jest materiał, z którego krzesło będzie wykonane. Wybieraj takie, które łatwo będzie czyścić. Dobrym przykładem są fotele tapicerowane.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Najlepsze będzie oświetlenie, które przypomina to naturalne, np. LED-owe lub halogenowe. Ważne jest również to, żeby lampka była na tyle duża, żeby oświetlała całe biurko. Najlepszy będzie model z regulowaną główką. Dzięki temu będzie można ustawić lampę pod odpowiednim kątem – tak, żeby lampa nie świeciła dziecku w oczy.

Zamontuj półki na ścianach

Jeśli szafki w pokoju dziecięcym zajmują głównie zabawki i ubrania, warto wygospodarować dodatkowe miejsce na książki, podręczniki i zeszyty. Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym będą półki zawieszone np. nad biurkiem i/lub łóżkiem. Dzięki temu wszystkie niezbędne rzeczy ucznia będą miały swoje stałe miejsce.

Nie zapominaj o strefie zabawy

Chociaż pierwszoklasista to już uczeń, nadal pozostaje dzieckiem. Dlatego w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć zabawek, a także miejsca na zabawę. Takie strefy – edukacyjną oraz wypoczynkową możesz wydzielić np. kolorystycznie.

Pomyśl o dodatkowych szafkach, ozdobnych pudełkach i organizerach

Dodatkowe szuflady i organizery pomogą dziecku zachować porządek, a w ozdobnych pudełkach możecie schować zabawki, którymi maluch bawi się rzadziej. Ważne, żebyś robił to razem z dzieckiem. Dzięki temu, że pierwszoklasista będzie mógł decydować, poczuje się odpowiedzialny.

Wybierzcie przydatne dodatki

Tablica korkowa, do której uczeń przymocuje plan lekcji i bieżące informacje, zegar, kalendarz – to tylko niektóre z dodatków, które mogą przydać się pierwszoklasiście. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, zapytaj o to swoje dziecko. Ono na pewno nie będzie miało problemu z wyborem dodatków do swojego pokoju.

Jak urządzić pokój pierwszoklasisty – podsumowanie

Przemeblowanie w pokoju pierwszoklasisty to symboliczny początek nowego etapu w jego życiu. Jeśli, dodatkowo, weźmiecie się za urządzanie razem, sprawisz swojemu dziecku ogromną frajdę. Przy okazji przemeblowania warto pomyśleć również o sprawdzonym ubezpieczeniu domu (zobacz ubezpieczenie). Dzięki niemu Ty i Twoi najbliżsi mogą uniknąć finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. kradzież z włamaniem.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę