Teraz Czytasz
Jakie są najlepsze psy dla dziecka?

Jakie są najlepsze psy dla dziecka?

Wzięcie ze schroniska lub zakup psa dla dziecka stanowi ogromne wyzwanie dla wielu rodziców. Zastanawiasz się czy adoptować pupila? Warto pamiętać o licznych korzyściach płynących z faktu posiadania zwierzęcia. Pies nie tylko pozwoli zmniejszyć stres, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój fizyczny i emocjonalny najmłodszych członków rodziny. Podpowiadamy, jakie są najłagodniejsze psy dla dziecka!

Czym kierować się podczas wyboru psa dla dziecka?

Opieka nad psem może okazać się doskonałym treningiem cierpliwości i odpowiedzialności. Pamiętaj jednak o odpowiednim dopasowywaniu listy obowiązków do wieku dziecka. Młodsze powinny ograniczyć się jedynie do karmienia pod nadzorem dorosłych oraz do wspólnej zabawy. Nastolatki mogą natomiast samodzielnie wyprowadzać psa na spacer. Ważną kwestią pozostaje jednak odpowiednie wybranie rasy. Czym charakteryzują się najlepsze psy dla dziecka?

Najlepiej kierować się w stronę ras przyjaznych dzieciom. Należą do nich łagodne i cierpliwe psy, które odznaczają się niskim poziomem agresji. To właśnie one będą najlepszymi towarzyszami codziennych zabaw. Niektóre rasy wyróżniają się przy tym wysoko rozwiniętym instynktem opiekuńczym, dzięki czemu asystowanie dzieciom przychodzi im z łatwością. Weź pod uwagę także rozmiar psa. Duże rasy często wykazują stosunek opiekuńczy względem maluszków. Niekiedy jednak mają problem z nauką delikatności. Małe psy z kolei są o wiele wrażliwsze na kontakty z dzieckiem.

Dlaczego warto wybrać labradora?

Labrador to najlepsza rasa psa dla dziecka autystycznego. Charakteryzują się łagodnym i towarzyskim usposobieniem. Dodatkowo labradory słyną ze swojego przywiązania i oddania wobec opiekuna. Ich wyjątkowa empatia pozwala im na szybkie przystosowywanie się do nowych warunków środowiskowych. Bardzo często wykorzystywane są w pracy policyjnej oraz w roli asystentów dla osób niewidomych. Jednocześnie jest to rasa potrzebująca dużej ilości ruchu i regularnej stymulacji. Należy zatem zastanowić się, czy mamy wystarczająco dużo czasu na co najmniej jeden godzinny spacer każdego dnia. Sfrustrowany pies może niszczyć rzeczy.

Labrador często wykorzystywany jest również podczas terapii autyzmu. Opiekunowie powinni pamiętać jednak, że nie każde dziecko z autyzmem skorzysta na obecności psa w domu. Przed adopcją powinieneś_aś koniecznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pies ma za zadanie zmniejszyć niepokój dziecka, towarzysząc mu w codziennych obowiązkach. Co więcej, pozytywnie wpływając na pewność siebie, zmniejsza lęk oraz poprawia umiejętności interpersonalne.

Cavalier Spaniel – cierpliwy towarzysz dziecięcych zabaw?

Wolisz mniejsze rasy psów? Cavalier Spaniel to najlepsza rasa psa dla dziecka, które potrzebuje codziennego towarzystwa. Jedną z zalet pupila będzie jego niewielki rozmiar. Najczęściej ważą one od 5 do 8 kg, dzięki czemu doskonale odnajdą się także w mniejszych mieszkaniach. Odznaczają się przy tym wysokim poziomem energii. Świetnie czują się w towarzystwie aktywnych i energicznych pociech. Jednocześnie charakteryzują się spokojnym i przyjacielskim usposobieniem, które pozwala im cierpliwie znosić nowe pomysły dziecka.

Jednocześnie opiekunowie powinni pamiętać, że są to potomkowie psów myśliwskich. Mają silnie rozwinięty instynkt łowny. Właśnie dlatego powinieneś_aś zachować ostrożność podczas spacerów i nie pozwolić podopiecznemu na ucieczkę. Bardzo chętnie nawiązują kontakt z innymi psami. Należy pamiętać jednak, że nie każdy pies będzie zainteresowany towarzystwem naszego spaniela.

najlagodniejsze-psy-dla-dziecka

Inne sprawdzone rasy psów dla dzieci

Jakie jeszcze rasy psów dla dzieci warto wziąć pod uwagę? Berneński pies pasterski mimo swoich znacznych rozmiarów charakteryzuje się wysokim poziomem opiekuńczości i niską reaktywnością. Jest cierpliwy i lubi zabawy w towarzystwie najmłodszych. Dużą popularnością cieszą się również golden retrievery słynące ze swojego przyjaznego usposobienia. Chętnie zaprzyjaźnią się także z dziećmi nieśmiałymi i wycofanymi, w tym z tymi cierpiącymi na autyzm. Są przy tym ponadprzeciętnie inteligentne i szybko się uczą.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę