Teraz Czytasz
Kremy na dzień i na noc – czy można stosować tylko jeden z nich?

Kremy na dzień i na noc – czy można stosować tylko jeden z nich?

Każdy produkt pielęgnacyjny ma określone właściwości oraz wskazania do użycia. Kremy można więc dobierać do zapotrzebowania skóry w określonym okresie dobowym. Warto wiedzieć, czy stosowanie preparatów na dzień i noc stanowi dobre rozwiązanie.

Właściwości

Kremy na dzień posiadają składniki zabezpieczające skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Preparaty te wykazują również właściwości nawilżające. Dzięki nim skóra jest chroniona przed szkodliwymi działaniami naturalnych promieni UV. Kremy na dzień wyróżniają również właściwości liftingujące i matujące. Ich stosowanie pozwala utrzymać piękny i naturalny wygląd skóry przez całą dobę. Kremy zawierają zazwyczaj antyoksydanty, filtry UV oraz składniki aktywne. Często wzbogacone są one kwasem hialuronowym wykazującym najlepsze działanie wygłądzające i nawilżające. Kremy na noc nie zawierają natomiast filtrów UV oraz substancji matujących. W ich składzie znaleźć można jednak witaminy, mikroelementy i komponenty wykazujące właściwości odmładzające. Kremy na noc intensyfikują procesy naprawcze realizowane przez komórki skórne. Łagodzą one różnorodne stany zapalne, podrażnienia, przyśpieszając gojenie ran i wyprysków. Preparaty mają charakterystyczną, skoncentrowaną konsystencję.

Stosowanie

Wiele osób stosuje kremy na noc i dzień. Swój wybór uzasadniają rodzajem posiadanej cery oraz różnorodnymi procesami, które komórki skóry przeprowadzają w określonych fazach doby. Preparaty na noc mają zazwyczaj tłustą bazę. Rozwiązanie to może intensyfikować proces produkcji łojotoku doprowadzający do powstania błyszczącej i świecącej powierzchni na skórze. W przypadku trądzikowej cery warto więc zrezygnować z kremu na noc. Dzięki takiemu podejściu skóra będzie mogła w odpowiedni sposób przeprowadzić procesy oczyszczające, a wszelkie skumulowane toksyny zostaną wydalone.

Stosowanie kremów na dzień i noc nie jest niebezpieczne. Warto jednak pamiętać, że w przypadku trądzikowej oraz łojotokowej skóry warto zdecydować się zakup konkretnego produktu dostępnego na stronie Eveline.pl. Przy wyborze kremu należy wziąć pod uwagę rodzaj oraz wymagania swojej cery.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę