Teraz Czytasz
Tusz do rzęs – znajdź najlepszy dla siebie!

Tusz do rzęs – znajdź najlepszy dla siebie!

Tusz do rzęs to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne dbanie o urodę. Podkreślona oprawa oczu sprawia, że od razu wydają się większe i bardziej przykuwają wzrok. Jak wybrać najlepszą mascarę dla siebie? Przyjrzymy się ich najważniejszym właściwościom i doradzimy na co zwrócić uwagę.

Wydłużenie, pogrubienie czy podkręcenie?

Tusze do rzęs można podzielić przede wszystkim w zależności od tego, jaki efekt dają po zastosowaniu. Mascary wydłużające świetnie sprawdzą się do krótkich rzęs, ponieważ wizualnie je przedłużą i podkreślą oko. Podkręcające są idealne do prostych włosków, których naturalny kształt tworzy prostą linię. Nawet jeśli są długie nie jest to widoczne, ponieważ brakuje im uniesienia. Najpopularniejsze są jednak te pogrubiające, które dają efekt zagęszczenia i zwielokrotnienia włosów. Nadają im też większą objętość, dzięki czemu spojrzenie staje się dużo bardziej wyraziste.

Bardzo często mascary łączą dwie lub nawet trzy wymienione właściwości. Dzięki temu można uzyskać jednoczesne wydłużenie, pogrubienie, a czasem także uniesienie. Szybkie podkręcenie zapewni także zalotka do rzęs. Popularne w ostatnich latach stały się także tusze dające “efekt sztucznych rzęs”, np. Max Factor False Lash Effect.

Rodzaj i kształt szczoteczki

Ogromne znaczenie ma także rodzaj i kształt szczoteczki w tuszu do rzęs. To nią aplikujemy produkt, więc powinna się idealnie dopasować do naturalnego kształtu oka. Do wyboru są szczoteczki klasyczne i silikonowe. Jedna i druga grupa ma swoich zwolenników i przeciwników. Silikonowe mają drobne włókna ułożone równomiernie, które świetnie sprawdzają się do rozdzielenia włosków. Z kolei w klasycznych włókna są różnej długości i zwykle są ułożone w różnych kierunkach, dzięki czemu bardzo dobrze chwytają i wyciągają rzęsy.

Dodatkowo szczoteczki mogą mieć bardzo różne kształty – od prostych, przez zaokrąglone bądź spiralne, aż po stożkowe. Producenci prześcigają się w innowacjach w tym zakresie, dlatego można spotkać tusze o zmiennych kształtach. Świetnym przykładem jest popularna mascara Bourjois Twist Up The Volume.

Cechy specjalne

Najbardziej pożądaną cechą specjalną jest oczywiście wodoodporność. Kiedy warto sięgnąć po wodoodporny tusz do rzęs? Przede wszystkim w makijażu na wieczór lub na specjalne okazje, gdy musi on wytrzymać wiele godzin bez rozmazywania się. Wodoodporne kosmetyki to bardzo dobra propozycja na letnie miesiące, gdy wysokie temperatury utrudniają trwałość makijażu. Wtedy ciepło, pot i wysoka wilgotność powietrza powodują, że mascara łatwiej spływa z oka. Trzeba tylko pamiętać, że wodoodporne produkty wymagają użycia mocniejszych kosmetyków do demakijażu.

Bestsellerowe tusze do rzęs

Jednymi z najpopularniejszych tuszy do rzęs są te z serii L’Oreal Volume Million Lashes. Gama ta oferuje kilkanaście mascar z silikonowymi szczoteczkami o różnych grubościach i kształtach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie marki L’Oreal bardzo popularna jest także wydłużająco-pogrubiająca mascara Paradise Extatic z klasyczną szczoteczką. Na liście bestsellerów znajdują się także tusze z gamy Maybelline Volum’ Express Colossal z grubymi szczoteczkami oraz legendarna Max Factor 2000 Calorie, która jest znana na rynku już ponad 30 lat, więcej na stronie https://trena.pl/274-tusze-do-rzes.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę