Teraz Czytasz
Kolorowe skarpetki – oryginalny prezent

Kolorowe skarpetki – oryginalny prezent

Kolorowe skarpetki niezwykle szybko zdobywają popularność, podbijając obecny świat modowy. Wydawać by się mogło, że jest to dość dziecinny i niepoważny dodatek do stylizacji, jednak nic bardziej mylnego. Na ubranie skarpetek w różnorakich kolorach decydują się znane osoby takie jak chociażby Kuba Wojewódzki czy Marcin Prokop. Nie jest to nic dziwnego, stanowią one bowiem świetnie urozmaicenie i dopełnienie kreacji, mogą być także odważnym pokazaniem swojego stylu i przełamaniem formalności, założone do garnituru, na przykład pod kolor chustki czy krawatu, osoba w takim outficie na pewno nie zostanie przeoczona na żadnym wydarzeniu.

Kolorowe skarpetki – dlaczego warto?

Ludzie wybierający skarpetki w kolorze innym niż klasyczne: czarny, biały i szary, cenią sobie przede wszystkim oryginalność. Jest to trend, który nie zdążył jeszcze całkowicie przesiąknąć do mainstreamu oraz dość znacząco odbiega od klasycznego sposobu ubierania, z tego powodu właśnie skrada serca głównie młodych ludzi, chcących wyróżnić się z tłumu oraz wyrazić siebie poprzez ciekawe stylizacje, jednak nie jest on zarezerwowany tylko dla nastolatków. Taki ubiór idealnie sprawdzi się dla każdego, kto nie chce wyglądać jak smutna, jednokolorowa plama oraz dla tych, którzy nie chcą przypominać wszystkich dookoła.

Jakie skarpetki wybrać?

Jeżeli już zdecydujemy, że chcemy spróbować dodać te kolorowe elementy do naszego ubioru, następnym krokiem jest wybrać odpowiednią bieliznę. W doborze kolorowych skarpetek ważne są przede wszystkim dwa, kluczowe kryteria – muszą się nam podobać, a także pasować do reszty ubrań. Oczywiście to drugie nierzadko bywa pomijane, niektórzy dobrze się czują zakładając na stopy dwie różne, niepasujące do całości stylizacji skarpetki, na przykład jedną z tęczowym wzorem, a drugą w kratkę. Nie jest to w żadnym wypadku zła opcja, jednak jest ona bardziej szalona i rzucająca się w oczy, wszystko zależy od efektu jaki zamierzamy osiągnąć i od sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Bardziej zalecane, szczególnie na początek, jest wybieranie skarpetek w jednym kolorze tak, by uzupełniały nasz outfit. Przykładem może być założenie niebieskich skarpetek i niebieskiej koszuli, lub niebieskiej czapki. Może to być też np. koszulka w innym kolorze posiadająca niebieskie elementy, będzie to równie ciekawy zabieg stylistyczny. Warto również pobawić się kontrastem, wtedy na przykład do niebieskich skarpetek potrzebować będziemy pomarańczowej koszulki, da to bardzo interesujący, oryginalny efekt. W tym celu dobrze jest zapoznać się z tak zwanym kołem kontrastu, dostępnym w internecie. Modne wzory skarpet znajdziemy między innymi na stronie sklepu Smilers.pl. Pamiętaj, że skarpetki nie muszą być jednolite, jeżeli czujesz, że tęcza, gwiazdki, kwiatki, czy hamburgery dobrze oddają twoją szaloną osobowość, to śmiało wybierz je w takim właśnie wzorze! Masz czuć się dobrze w swoim ubiorze, a przede wszystkim masz czuć się sobą.

Idealny prezent dla dziecka

Kolorowe skarpetki podbijają serca przede wszystkim dzieci – zobacz popularne modele dla dzieci. Nie dziwi ponieważ ich domeną jest szaleństwo i kreatywność! W sklepach dostępne są coraz to różniejsze wzory, takie jak np. pizza i hamburgery, postacie z bajek, motywy filmowe, zwierzęta i wiele wiele innych, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Warto zastanowić się przede wszystkim nad wzorami z postaciami z ulubionych kreskówek czy filmów, może ulubionymi kwiatami, lub zwierzętami. Dzieci na pewno z większą przyjemnością będą chodziły w takich skarpetkach, niż w tych zwykłych, nudnych czarnych.

Podsumowanie

By przekonać tych, którzy chcieliby spróbować tej odrobinę odważniejszej stylizacji jaką są kolorowe skarpetki, warto podsumować najważniejsze powody dla których ludzie decydują się by je ubrać.

  • są ciekawym dodatkiem i uzupełnieniem stylizacji
  • nadają oryginalności i świeżości
  • przełamują klasyczny, elegancki styl ubioru
  • pozwalają wyrazić siebie poprzez rozmaite wzory i kolory
  • pomagają wyróżnić się z tłumu, zwrócić na siebie uwagę
  • są po prostu modne

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę