Teraz Czytasz
Sekret wygodnych butów – jak je dobrać? Poradnik

Sekret wygodnych butów – jak je dobrać? Poradnik

Buty stanowią bardzo ważny element naszego ubioru. Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd i dopasowanie do reszty kreacji, jednak nie to jest tak naprawdę najważniejsze. Liczy się to, aby móc się w nich czuć komfortowo każdego dnia, niezależnie od tego, ile czasu mamy je na sobie, czy godzinę, czy może nawet cały dzień. Źle dobrane buty powodują dyskomfort w trakcie ich noszenia, ale nie tylko – mogą doprowadzić również do wielu negatywnych, długotrwałych konsekwencji, na przykład haluksów, których leczenie trwa z reguły bardzo długo i nierzadko nie przynosi spodziewanych rezultatów. Innymi możliwymi skutkami noszenia źle dobranych butów są bolesne otarcia, bóle stawów skokowych, kolanowych i biodrowych, nagnioty, grzybica, zwyrodnienia stawów nóg i bioder, problemy z więzadłami, problemy z żyłami i tętnicami (poprzez zaburzony dopływ krwi), skręcenie kostki, rozchodzenie się kości śródstopia oraz po prostu brzydki wygląd stóp. Bardzo ważne jest więc, by zadbać o dobrze dobrane obuwie, dzięki czemu zadbamy o zdrowie.

Co mamy na myśli mówiąc o wygodnych, dobrze dobranych butach? Jak dobrać buty, by były wygodne?

Dobrze dobrane, wygodne obuwie to takie, którego niemal nie czuć na stopach, chodzenie w nim jest przyjemne, nie sprawia żadnego uczucia dyskomfortu. Dobrze dobrane buty powinny zapewniać swobodne poruszanie palcami, dzięki czemu zapewnimy stopie odpowiednie krążenie. Do wnętrza buta musi dopływać powietrze, co spowoduje, że unikniemy grzybicy. Kształt buta powinien być dopasowany odpowiednio do kształtu naszej stopy, aby nie pojawiały się na niej zniekształcenia. Ogromną wagę należy przykuć również do wkładek, których profil winien sprzyjać naszym stopom, wspomagać je w prawidłowym ułożeniu podczas chodzenia.

Na jakie buty warto zwrócić uwagę a jakich unikać?

Warte uwagi są espadryle, mające dość mocną, płaską podeszwę, przy czym oprócz warstwy sznurkowej powinna ona mieć również warstwę kauczukową i usztywnione napiętki. Bezpieczne są także buty sportowe. Niewarte uwagi są natomiast balerinki i sandały, których podeszwy są zbyt cienkie, jeśli jednak mają grubszą podeszwę, jak najbardziej nadają się do codziennego użytku.

Wysokie buty – czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jak je dobrać?

Częste noszenie wysokich butów może się dla nas źle skończyć, jednak nie musimy z nich całkiem rezygnować. Dobrym przykładem tego typu obuwia są Elisabetta Franchi buty, zachwycające swą wygodą i elegancją. Ważne, by przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby ciężar ciała w szpilkach nie gromadził się jedynie na palcach, czy pięcie, jak to często bywa w tego typu butach, powinien on rozkładać się równomiernie na całej stopie. Szpilki muszą również być idealnie dopasowane do kształtu naszych stóp. Warto zaopatrzyć się w wysokie buty zapinane – z rzemykami, klamerkami, które przytrzymują stopę. Zapobiegniemy w ten sposób ich uciążliwemu bólowi oraz nadwyrężeniu kręgosłupa.

Japonki – dobry czy zły wybór?

Japonki uwielbiane przez wielu szczególnie latem, należą do rodzaju obuwia, którego należy unikać. Przy ich noszeniu palce u stóp zmuszone są do nadmiernej pracy, przez co łatwo o haluksy, czy przykurcz ścięgien. Nie zabezpieczają one stopy przed urazami, narażają nas na kontuzję na skutek niestabilności (ze względu na brak pasków usztywniających kostkę i piętę), nie są wyprofilowane, przez co nie dają nam wsparcia podczas chodzenia, nie amortyzują w czasie uderzenia o podłoże.

Tak zaopatrzona w wiedzę już wiesz, jakie buty możesz kupić, a jako dopełnienie letniej kreacji warto zakupić przepiękne i wygodne imperial sukienki.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę