Teraz Czytasz
Bluzki we wzory, czyli ostatni trend

Bluzki we wzory, czyli ostatni trend

W ostatnim czasie w sklepach odzieżowych pojawia się coraz więcej ubrań pokrytych ciekawymi wzorami. To świetne propozycje dla osób, które chcą stworzyć modną stylizację składającą się z niewielu elementów. Jak nosić takie bluzki? Kiedy sprawdzą się one najlepiej?

Jakie wzory najczęściej pojawiają się na damskich bluzkach?

Damskie bluzki we wzory prezentują się pięknie i pozwalają na stworzenie modnej stylizacji bez konieczności inwestowania w różne dodatki. Są one bowiem wyrazistym elementem, który warto komponować z jednolitymi ubraniami. Spiszą się idealnie w połączeniu ze zwykłymi spodniami, najczęściej w ciemnych kolorach. Takie bluzki mogą być pokryte różnymi wzorami.

Bluzki damskie najczęściej są pokryte następującymi motywami:

  • roślinnymi (kwiaty, liście),
  • geometrycznymi (paski, koła, kropki, kompozycje z kwadratów i trójkątów),
  • zwierzęcymi (głównie ptaki),
  • przypominającymi wschodnie ornamenty,
  • abstrakcyjnymi.

Popularne są także kompozycje motywów geometrycznych z roślinnymi oraz klasyczne, minimalistyczne kółka przewijające się przez całą powierzchnię materiału. W modzie są także ażurowe siateczki pojawiające się np. na rękawach.

Jak łączyć bluzki damskie we wzory?

Bluzeczka damska Olsen będzie wyglądać stylowo jedynie w sytuacji, gdy połączysz ją z odpowiednimi elementami garderoby. Jeśli jest to produkt pokryty bardzo wyrazistymi, dużymi motywami, najlepiej zestawiać go z jednolitym dołem. Dobrze sprawdzą się zarówno obcisłe, ciemne spodnie, jak i ołówkowa spódnica. W sezonie letnim można pozwolić sobie również na szorty. W mniej eleganckich stylizacjach doskonale sprawdzą się jeansy.

Warto łączyć bluzki we wzory ze spodniami lub spódnicami w jednym z dominujących kolorów. W sytuacji, gdy górna część garderoby jest pokryta motywami z przewagą koloru fioletowego, idealnie sprawdzi się dół o właśnie takiej barwie. Tak samo jest z innymi odcieniami.

Gdy bluzka jest pokryta bardzo drobnym, zazwyczaj geometrycznym wzorem, doskonale sprawdzi się zestawienie jej ze spodniami w podobne motywy. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o zasadach łączenia wzorów. Najlepiej, gdy są one podobne i utrzymane w podobnych kolorach. Duża krata będzie komponować się idealnie z delikatną kratką na spodniach. Małe kropki, zupełnie niewidoczne z daleka, można zestawiać również z dołem w cienkie paski. Jeśli jednak decydujesz się na dwa różne motywy, postaw na te same kolory.

Jaki kolor bluzki damskiej we wzory wybrać?

Zdecydowanie najłatwiej jest przygotować stylizację z wykorzystaniem czarno-białych bluzek. Idealnie sprawdzą się np. paski czy kropki. Latem jednak największą popularnością cieszy się odzież kolorowa. Wtedy właśnie na topie są wszelkie motywy roślinne.

Kolorowe bluzki trudniej łączyć ze spodniami i spódnicami, ale zdecydowanie warto na nie postawić. Jeśli lubisz bezpieczne rozwiązania, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na czarny dół, który będzie pasował do dowolnej góry. Podobnie jest z ubraniami białymi.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę