Teraz Czytasz
Kabiny prysznicowe z deszczownicą – odrobina luksusu w Twojej łazience

Kabiny prysznicowe z deszczownicą – odrobina luksusu w Twojej łazience

Kabiny prysznicowe to wyposażenie łazienki, po które sięgają rozmaite osoby. Są idealne do łazienek niedużych rozmiarów, w których nie wystarczy miejsca na montaż wanny. Wybór kabiny przekłada się także na poziom zużycia wody, który maleje w porównaniu do łazienek wyposażonych w wanny. Ponadto, kabina pasuje do stylu życia wielu młodych i starszych osób, które preferują orzeźwiające, 5-minutowe kąpiele pod prysznicem, niż długie sesje kąpielowe w wypełnionej po brzegi wannie. Jeśli również decydujesz się na montaż kabiny prysznicowej, warto pomyśleć o dedykowanej deszczownicy, która jest coraz chętniej wybieranym wyposażeniem dodatkowym. Poniżej udzielamy porad w doborze deszczownicy do różnych modeli kabin prysznicowych.

Deszczownica a komfort kąpieli pod prysznicem

Głównym zadaniem deszczownicy jest emitowanie delikatnego, rozproszonego natrysku wody, który skapuje na Twoje ciało ze specjalnej słuchawki umieszczonej nad głową. Ściekająca powoli woda imituje wrażenie realnego deszczu. Jest to świetny sposób, by dopieścić ciało i umysł po całym dniu spędzonym w pracy. Wywoływane wrażenie jest głęboko relaksujące i orzeźwiające. Dodatkową zaletą deszczownic jest fakt, że nie zwiększają znacząco poziomu zużycia wody, w porównaniu do konwencjonalnych słuchawek prysznicowych.

Podobnie jak one, deszczownice są końcową częścią instalacji przewodzące wodę. Można zamontować go wraz z baterią prysznicową, bądź niezależnie od niej. W pierwszym wypadku bateria prysznicowa jest odpowiedzialna zarówno za posługiwanie zwykłego natrysku jak i uruchamianie deszczownicy. W drugim – deszczownica posiada własną baterię oraz pozostałe niezbędne w montażu elementy.

Deszczownicę montuje się natynkowo lub podtynkowo. Deszczownice natynkowe montaż montować na ścianie wyłożonej płytkami. Obecność deszczownicy podtynkowej najlepiej uwzględnić na etapie planowania remontu, przed przystąpieniem do aranżacji łazienki.

Korzyści z wyboru deszczownicy w kabinie prysznicowej 

Kabiny prysznicowe wyposażone w deszczownicę są bardziej funkcjonalne. Masz do wyboru większą ilość strumieni wody, od tych delikatnych, po intensywne, przeznaczone do masażu ciała. Deszczownica pozwoli Ci cieszyć się szybkim, pobudzającym prysznicem, jak i rozczulającą ciało wodną mgiełką.

Deszczownica świetnie pełni funkcje ozdobne. Najlepiej wypadają modele o prostym kroju i przyjemnie wyprofilowanych krawędziach. Do takich należy deszczownica Grohe, o okrągłych, opływowych kształtach. Popularne są także deszczownice o krawędziach z kątami prostymi, kwadratowe, idealne w aranżacji kabin prysznicowych z brodzikami o tym samym kształcie. Do materiałów szczególnie wartych uwagi należą chrom oraz mosiądz, pasujące do wystrojów eleganckich, jak i nowoczesnych.

Odpowiednio dobrana słuchawka może sprawić, że każda osoba biorąca prysznic poczuje się wyjątkowo zrelaksowana. Warto wybierać deszczownica o średnicy minimum 30 cm, które powinny pasować do nawet najmniejszych kabin prysznicowych (80 na 80 cm). Słuchawkę należy umieścić na wysokości około 210 cm, czyli 20 do 30 cm ponad głową osób korzystających z kabiny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę