Teraz Czytasz
Aranżacja małego salonu – porady oraz inspiracje

Aranżacja małego salonu – porady oraz inspiracje

Posiadacze małego salonu doskonale wiedzą, że jego aranżacja nie jest taka łatwa. Zazwyczaj pokój dzienny pełni różne funkcje, takie jak kuchnia, jadalnia oraz miejsce do wypoczynku. W salonie oczywiście musi znaleźć się stół z krzesłami, sofa oraz kącik telewizyjny. Jak więc wykonać aranżację małego salonu? Poznajmy sprawdzone sposoby i pomysły, które nam to ułatwią.

Aranżacja salonu z niskimi meblami

Chcąc umeblować niewielką przestrzeń, powinniśmy wybierać meble, które wprowadzą porządek i nie będą zabierały zbyt wiele miejsca. Zazwyczaj są to niskie meble, sprawiające wrażenie, że salon jest wyższy i bardziej przestronny. Odpowiedni rozmiar mebli powinien także umożliwiać swobodną komunikację w małym salonie. Chodzi tu o zachowanie odstępów od okien, drzwi czy też kuchni.

Zastanawiając się nad aranżacją małego salonu ze stołem, warto rozważyć zakup dwóch mniejszych stolików do kawy niż jednego dużego. Mniejsze modele mogą stać obok siebie lub po obu stronach sofy. Niemniej jednak, dysponując wystarczającą przestrzenią, większy stół z ładnymi krzesłami może okazać się praktyczniejszy w wypadku wizyty większej ilości gości.

Do stołu warto wybrać także eleganckie krzesła takie jak Master, Modern i Snap od Meble Wójcik. Są to modele o bardzo odważnych połączeniach – niebanalnej stylistyki i ciekawej kolorystyki. Takie krzesła mogą urozmaicić aranżację małego salonu, dodając mu pikanterii oraz unikalnego wyglądu.

Aranżacja małego salonu – jaką wybrać sofę?

Elegancka oraz praktyczna sofa to jeden z najważniejszych mebli w salonie. Do niewielkich pomieszczeń najlepiej wybierać sofy modułowe. Dają one szerokie spektrum możliwości związanych z ustawieniem na małej przestrzeni. Można zakupić klasyczną sofę dwuosobową, która dobrze wkomponuje się do salonu, a w dodatku będzie niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę sofy. Najlepiej sprawdzają się nasycone, zdecydowane odcienie takie jak: szarości, granaty, butelkowe zielenie oraz pomarańcze. Barwy te sprawią, że sofa będzie wspaniałą ozdobą całego salonu, a każdy gość zwróci na nią uwagę.

Zadbaj o kolorystykę małego salonu

Niewielkie przestrzenie, powinny być utrzymywane w jasnej barwie. Należy więc malować ściany pastelowymi barwami, bielą oraz jasnymi wersjami beżu i szarości. Niemniej jednak jedną ze ścian możemy pomalować mocniejszym akcentem. Uzyskamy wtedy efekt głębi, co wizualnie powiększy niewielki salon.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę