Teraz Czytasz
Jesień w ogrodzie: jak skutecznie ogrzać taras?

Jesień w ogrodzie: jak skutecznie ogrzać taras?

Niższe temperatury, chłodne dni i wieczory to nie powody, aby unikać spędzania czasu w ogrodzie. Jednak oprócz kubka z gorącą herbatą przyda ci się urządzenie, które zapewni ci przyjemne ciepło. Twój taras może wręcz kusić do tego, aby relaksować się na nim jesienią – wystarczy, że rozpalisz w ogrodzie ognisko lub zainwestujesz w dobry promiennik podczerwieni.

Co można wykorzystać do ogrzewania tarasu jesienią?

Jeśli jesienią nie chcesz rezygnować z urządzania garden party, z relaksu pod gołym niebem – z kubkiem kawy lub z ulubioną książką w ręce – nie wystarczy, że ubierzesz się nieco cieplej. Tym, którym zależy na tym, aby spędzanie czasu na zewnątrz było przyjemne nawet w chłodniejsze dni, do gustu może przypaść:

  • palenisko – są to mniejsze lub większe konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej lub z żeliwa. Wystarczy rozpalić w nich ogień, aby płomienie jednocześnie ogrzewały i zdobiły ogrodową przestrzeń;
  • promiennik podczerwieni na taras – takie urządzenia sprawdzają się zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na restauracyjnych czy kawiarnianych patio. Wystarczy je włączyć, aby szybko poprawić komfort termiczny w najchłodniejszy dzień.

Dlaczego warto zainwestować w promiennik podczerwieni?

Promiennik ciepła na podczerwień to:

  • wygoda – aby z niego korzystać, należy jedynie podłączyć go do źródła prądu i uruchomić;
  • niezawodny sposób na ciepło w ogrodzie – promiennik ciepła na taras nie ogrzewa powietrza. Zapewnia on tak wysoki komfort termiczny, gdyż podczerwień nagrzewa bezpośrednio ludzkie ciała i przedmioty. Tym samym za jego pomocą można niemal błyskawicznie się ogrzać;
  • nowoczesny, a zarazem funkcjonalny design – promienniki podczerwieni do ogrodu to modele stojące i przeznaczone do montażu na ścianie. Są też takie, które można zawiesić na suficie – mają one formę lampy sufitowej.

Promienniki podczerwieni tarasowe mają też różną moc. Tym samym mogą być przeznaczone do ogrzewania mniejszej lub większej przestrzeni.

Jak jesienią zadbać o przytulną atmosferę na trasie?

Nie zapomnij też, aby jesienią na tarasie znalazły się puszyste poduchy i ciepłe koce. Powinny one zawsze znajdować się pod ręką – np. w wodoszczelnych skrzyniach. Ponadto przydadzą się latarnie, lampiony czy girlandy ledowe, które wniosą do ogrodu magiczny nastrój.

Nie musisz spędzać długich jesiennych wieczorów, popołudni przed telewizorem. Zdecydowanie lepiej przenieść się na taras. Jeśli zadbasz o to, aby znalazł się na nim dobry promiennik ogrodowy oraz postarasz się o kilka stylowych dodatków, szybko odkryjesz uroki jesiennego wypoczynku w ogrodzie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę