Teraz Czytasz
Dlaczego koc wełniany? Jak dbać o wełniany koc

Dlaczego koc wełniany? Jak dbać o wełniany koc

Szukając odpowiedniego koca, możesz natrafić na produkty wykonane z naturalnej wełny. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego koc wełniany będzie dobrym wyborem i jakie są jego cechy charakterystyczne. Jeżeli chcesz zapewnić sobie dłuższą żywotność koca wełnianego, to warto postawić na jego odpowiednią pielęgnację. Co przemawia za zakupem tego produktu i jak o niego następnie dbać? Sprawdź.

Koce wełniane wracają do łask

Ostatnie lata to wzrost świadomości Polaków w zakresie dbania o zdrowie i stosowania naturalnych produktów. Dzięki temu rośnie również popularność koców wełnianych, które przed laty w naszych realiach były standardem. Następnie z rynku zaczęły wypierać je syntetyczne i tańsze zamienniki, a teraz ponownie pierwszym wyborem wielu konsumentów są koce wełniane. Wszystko ze względu na ich wyjątkowe właściwości, dobre parametry techniczne oraz wysoką wytrzymałość eksploatacyjną. Właśnie dlatego wracają do łask i w najbliższych miesiącach trend ten powinien się utrzymać.

Dlaczego postawić na koce wełniane?

Wysokiej jakości koce wełniane polskie to trafiony wybór. Za ich zakupem przemawia minimum kilka solidnych argumentów. Przede wszystkim produkty te doskonale wywiązują się ze swojego podstawowego zadania. Zapewniają użytkownikom komfort cieplny i sprawdzają się nawet podczas zimnych jesiennych i zimowych wieczorów. Mogą służyć za okrycie nocne, czy też okrycie podczas codziennego relaksu przy książce, filmie, czy kawie. Atutem wełny jest to, że z jednej strony znakomicie grzeje, a z drugiej strony pozwala na swobodną wentylację i przepływ powietrza. Dzięki temu użytkownicy nie są narażeni na nadmierną potliwość, czy poczucie dyskomfortu. Cecha ta sprawdza się również latem, gdy koce wełniane zapobiegają problemom z przegrzewającym się organizmem.

Jakościowe koce wełniane mają także właściwości prozdrowotne. Zapobiegają przedostawaniu się przez koc kurzu i rozwojowi szkodliwych roztoczy, co ma duże znaczenie zwłaszcza dla alergików. Ponadto miła w dotyku i przytulna wełna poprawia jakość relaksu oraz minimalizuje dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem, stawami, czy też reumatyzmem. To tylko wybrane argumenty, które przemawiają za zakupem koca wełnianego.

Jak o niego dbać?

Odpowiednia pielęgnacja koca wełnianego sprawia, że zachowa swoje właściwości na dłużej. Dzięki temu jego miłym dotykiem, parametrami technicznymi i nienagannym wyglądem będziesz cieszyć się przez lata. Przede wszystkim warto postawić na regularne wietrzenie na świeżym powietrzu. W ten sposób włókna wełny się regenerują i odświeżają. Gdy koc ulegnie poważnym zabrudzeniom, to optymalnym wyborem jest czyszczenie go chemicznie na sucho. Gdy nie mamy takiej możliwości, to alternatywą pozostaje ręczne pranie wodne lub w pralce z dedykowanym programem dla wełny, gdzie temperatura wody nie przekracza 30°C. Pamiętaj o tym, aby do takiego koca używać tylko preparatów do wełny z dodatkiem lanoliny. Suszenie koca wełnianego powinno odbywać się na płasko. Dzięki temu zadbasz o jego wytrzymałość i dłuższą żywotność.

Postaw na wysokiej jakości koc od Rytex

Jeżeli chcesz kupić koc wełniany, polski producent Rytex jest zaufanym partnerem w tym zakresie. To producent tkanin wełnianych z Bielska-Białej, który od lat dostarcza na rynek najwyższej jakości produkty, w tym koce wełniane. Firma współpracuje m.in. z Wojskiem Polskim, które ma rygorystyczne standardy dotyczące zamawianych produktów. Koce od Rytex je spełniają i jednocześnie wyznaczają trendy rynkowe w zakresie jakości i estetyki. Jeżeli kupujesz koce wełniane, producent Rytex umożliwia to za pomocą strony internetowej lub w bezpośrednim kontakcie z jego przedstawicielem. Zachęcamy do sprawdzenia i skorzystania z oferty polskiej firmy z Bielska-Białej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę