Teraz Czytasz
Jakie tapety do pokoju dziecka?

Jakie tapety do pokoju dziecka?

Tapety to element dekoracyjny, który sprawia, że ściany nabierają wyjątkowego wyglądu, a całe pomieszczenie znacznie zyskuje na atrakcyjności. Odpowiednio dopasowana tapeta pozwala podkreślić styl i charakter pomieszczenia, a także wyróżnić niektóre jego części. Tapety doskonale sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu, także w pokoju dziecięcym, w którym pomogą stworzyć przyjazny i ciepły klimat odpowiadający najmłodszym domownikom.

Tapety do pokoju dziecięcego – przede wszystkim jakość

Oczywiście bardzo istotną kwestią jest kolorystyka, styl i wygląd wybranej tapety, jednak równie istotna, szczególnie w dziecięcym pokoju, jest także jej jakość. Do sypialni dla dziecka warto bowiem wybrać tapety wysokiej klasy, które dobrze poradzą sobie z codziennym użytkowaniem oraz ich nieco bardziej intensywna eksploatacją. Dobrze sprawdzą się tapety odporne na zabrudzenia lub takie, które z łatwością możemy przetrzeć i wyczyścić w razie pojawienia się ewentualnych plam.

Tapet do pokoju dziecięcego należy szukać wyłącznie wśród produktów atestowanych i w pełni bezpiecznych dla najmłodszych. Sprawdźmy, czy wybrana tapeta posiada atest Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający wysoką jakość produktu oraz wykonanie wyłącznie z bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Pamiętajmy także o dokładnym, starannym położeniu tapety zapobiegającemu pojawieniu się odstających rogów, które szybko mogą zostać odnalezione i wykorzystane przez ciekawskich najmłodszych.

Pokój dziecięcy – inspiracje i pomysły na aranżację wnętrza z tapetą

Decydując się na wykończenie pokoju dziecięcego z pomocą tapety, mamy do wyboru kilka ciekawych rozwiązań. Możemy bowiem pokryć wybranym wzorem wszystkie ściany lub położyć tapetę jedynie na jednej z nich. Interesującym rozwiązaniem jest także wydzielenie jednej ze stref pokoju za pomocą tapety lub podkreślenie z jej użyciem najważniejszych elementów wystroju.

Jeżeli zdecydujemy się na pokrycie tapetą wszystkich ścian w pokoju, powinniśmy wybrać nieco bardziej stonowany wzór. Zbyt wzorzysta tapeta o wyrazistym kolorze może nie tylko wprowadzi poczucie chaosu, ale może także optycznie zmniejszyć przestrzeń w pokoju. Intensywniejsze wzory możemy wybrać, decydując się na pokrycie tapetą jedynie niewielkiej części pomieszczenia.

Jeżeli w pokój współdzielony jest przez chłopca i dziewczynkę, z pomocą tapet możemy także podzielić pomieszczenie na dwie części przeznaczone dla jednego lub drugiego dziecka.

Pomysły na aranżację pokoju dziecięcego z tapetą znajdziemy na stronie About Decor, gdzie specjaliści i znawcy branży regularnie publikują przydatne porady, wskazówki i inspiracje. Pokój dziecięcy to pomieszczenie wyjątkowe, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy pomogą zarówno w doborze odpowiednich elementów wystroju, jak i dopasowaniu ich do siebie.

Tapeta w pokoju dziecięcym – kolory i wzory

Jaki wzór i kolor tapety do pokoju dziecięcego wybrać? Powinna to być tapeta pasująca do kolorystyki i charakteru pokoju, ale także odpowiadająca gustom najmłodszego domownika. Tapetę warto więc kupować wspólnie z dzieckiem, aby wybrany wzór spełniał oczekiwania wszystkich domowników, jak również odznaczał się wysoką jakością wykonania.

W sklepach z asortymentem budowlano-remontowym znaleźć możemy najróżniejsze wzory i kolory tapet. Możemy więc wybrać zarówno klasyczne i uniwersalne modele o stonowanych kolorach, jak i nieco bardziej oryginalne, wyraziste tapety. Dla najmłodszych dzieci możemy wybrać bardziej klasyczne, spokojne wzory, dla odkrywających świat kilkulatków tapety z podobiznami ich ulubionych bajkowych bohaterów, z kolei dla oraz dzieci wchodzących powoli w wiek nastoletni – tapety dopasowane do ich pasji i zainteresowań, przedstawiające wybrane motywy związane z daną dziedziną lub postaci z filmu, literatury czy świata sportu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę