Teraz Czytasz
Jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać?

Jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać?

Ochrona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów to czasami konieczność, dlatego tak ważne są stylowe firany. Wbrew pozorom ten detal wystroju ma spore znaczenie dla wyglądu całego wnętrza, a jeśli chodzi o salon, najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, nie ma miejsca na kompromisy. Jakie muszą być firany i zasłony do salonu, by dobrze się prezentować i spełniać swoje zadania?

Firany do salonu: mgiełka w oknie

Dopasowanie odpowiednich firan na szczęście nie jest problematyczne. Zazwyczaj sięgamy po uniwersalne i minimalistyczne rozwiązania, które potrafią wpasować się w każde wnętrze. Niezależnie od stylu, kolorystyki czy aranżacji, neutralne firany do salonu doskonale uzupełnią aranżację.

Jest jeden warunek: nowoczesne firany do salonu powinny być białe lub kremowe. Takie kolory firan dobrze odnajdują się w pomieszczeniach w stylu tradycyjnym, skandynawskim, industrialnym… Każdym! Trzeba przy tym przyznać, że to naprawdę modne warianty. Dlaczego? Bo to rozwiązanie, które z mody po prostu nie wychodzi! A kolorowe firany? My stawiamy na klasykę, ale jeśli jesteś fanką eklektycznych wnętrz i potrafisz łączyć różne barwy, możesz zaszaleć!

Nowoczesne firany ułatwiają życie

Tym, co zmienia się w przypadku firan na przestrzeni lat, jest ich forma. Obecnie stawia się na rozwiązania znacznie wygodniejsze w obsłudze – na przykład firany wykończone taśmą marszczącą. Niby niewielka zmiana, ale robi wielką różnicę. Dzięki takiej taśmie nowoczesne firany do salonu wyraźnie lepiej się układają, miękko spływając z karnisza. Warto wybrać taką opcję!

Na rynku są dostępne także inne wygodne rozwiązania. Należą do nich na przykład eleganckie firany do salonu, których nie trzeba przypinać do karnisza „żabkami”. Wyposażone w wygodne do zawieszenia kółka, firany nadają salonowi wyjątkową oprawę i prezentują się naprawdę estetycznie. Wystarczy nasunąć je na karnisz, by cieszyć się prywatnością i eleganckim wyglądem okna. Podobnie rozwiązanie posiadają również zasłony – często są wyposażone w wygodne pętelki, które umieszcza się na karniszu. To równie wygodna i efektowna ozdoba okna.

Znaczenie ma także długość. Krótkie firanki do salonu, nowoczesne i uniwersalne, przydadzą się na mniejsze okienka. Z kolei te długie sprawdzą się w oknach i drzwiach balkonowych. Takie firanki do pokoju (nowoczesne i ponadczasowe) pełnią też rolę moskitiery!

Firany i zasłony do salonu: zgrany duet

Wybierając firany do najbardziej reprezentatywnego pomieszczenia w domu, warto pamiętać także o zasłonach. Krótkie firanki do salonu, nowoczesne czy nie, muszą dobrze wyglądać z zasłonami. Dobór zasłon jest trudniejszy, bo one zwykle są dostępne w różnych kolorach. A ich odcień musi pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Ekskluzywne zasłony do salonu muszą też oczywiście dobrze prezentować się z firankami. Jeśli wybierasz gładkie nowoczesne firany do salonu z balkonem, nie jest to tak istotne, ale jeśli Twoje nowe firanki mają mieć wzory czy wyszyty pattern, musisz poświęcić doborowi więcej uwagi. Najlepiej dobrany duet firany i zasłony do salonu czekają na Ciebie w Homla. Mamy sporo nowoczesnych propozycji, które sprawią, że Twoje wnętrze zyska to coś.

Kremowe, modne zasłony, eleganckie firany, wyraziste, ekskluzywne zasłony do salonu w ciekawe wzory… Możliwości jest więcej niż okien! Ale to, co wybierzesz, na pewno zapewni piękny efekt. Zapraszamy na zakupy do Homla!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę