Teraz Czytasz
Jaki typ urody będzie wyglądał korzystnie w czarnej farbie do włosów?

Jaki typ urody będzie wyglądał korzystnie w czarnej farbie do włosów?

Czerń to niesamowicie elegancki, ponadczasowy i stonowany kolor. Jest pełen klasy i tajemniczości. W przypadku garderoby jest to bardzo uniwersalny odcień, który sprawi, że niezależnie od typu urody czy sylwetki będziemy w nim wyglądać korzystnie. Niestety jeśli chodzi o koloryzację czarną farbą do włosów, sytuacja wygląda już odrobinę inaczej. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat czarnej farby do włosów oraz jaki typ urody będzie w niej wyglądał korzystnie.

Czarna farba do włosów – dla kogo?

Większość kobiet marzy o zmianie swojego koloru włosów. Czasami taka decyzja podyktowana jest niezadowoleniem ze swojego naturalnego odcienia, a czasami kieruje nami chęć zmiany i ciekawość dotycząca tego, jak będziemy prezentować się w całkowicie odmiennym kolorze włosów. Zmiana koloru włosów na czarny jest oczywiście możliwa także w sytuacji, gdy jesteśmy naturalnymi blondynkami lub na naszej głowie od lat gości płomienny rudy odcień.

Co ciekawe, elementem, na który przede wszystkim należy zwrócić uwagę w przypadku koloryzacji czarną farbą do włosów, jest kształt naszej twarzy. Dlaczego? W przypadku ubioru czarny kolor optycznie odejmuje kilogramy. Jeśli jednak chodzi o włosy, czarny odcień znacznie uwydatnia rysy naszej twarzy. Dlatego też nie sprawdzi się w przypadku tych osób, których twarz ma okrągły kształt. Powinny unikać go również te osoby, które zmagają się z różnymi niedoskonałościami na skórze lub posiadają wyraźne cienie pod oczami.

Czarna farba do włosów a typ urody

Czy czarna farba do włosów sprawdzi się niezależnie od typu urody? W tym przypadku również należy być ostrożnym. Po ten odcień zdecydowanie powinny sięgnąć kobiety, które są posiadaczkami ciemnej oprawy oczu. Taki kolor na włosach zdecydowanie podkreśli ich urodę i nada spojrzeniu niesamowitej głębi. To bardzo dobry wybór dla wszystkich kobiet, które posiadają chłodny typ urody.

Z czarnej farby do włosów powinny jednak zrezygnować te z pań, których oczy są bardzo jasne, a uroda subtelna. Czerń może sprawić, że ich cera będzie wyglądała na poszarzałą i zmęczoną. Ze względu na to, że czerń mocno uwidacznia niedoskonałości skóry twarzy, kolor ten nie sprawdzi się również w przypadku kobiet z wyraźnymi oznakami starzenia.

Także cienkie i oklapnięte włosy nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku koloryzacji czarną farbą. Kolor ten sprawi, że będą wyglądać na jeszcze bardziej przerzedzone, a także przetłuszczone.

Czarna farba do włosów – pielęgnacja

Czarna farba do włosów to gwarancja zadowalającego efektu. Aby jednak kolor do następnej koloryzacji był nasycony, pełen blasku i głęboki, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, którą należy stosować również przed pofarbowaniem włosów. W tym celu warto zaopatrzyć się w mocno odżywczą i regenerującą maskę, którą najlepiej nakładać raz w tygodniu na około 30 minut. Oprócz tego dobrze stworzyć zestaw kosmetyków skierowanych do pielęgnacji czarnych włosów, w skład którego wchodzić będzie szampon, odżywka i maska. Zabiegiem, który dodatkowo wzmocni pasma po koloryzacji czarną farbą do włosów, jest olejowanie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę