Teraz Czytasz
Jaki dywanik wybrać do kuchni?

Jaki dywanik wybrać do kuchni?

Czy zamiast płytek w kuchni można mieć dywan? Okazuje się, że współczesne dywany są na tyle odporne na ścieranie, odgniatanie, zaplamienie oraz wilgoć, że z powodzeniem mogą zakrywać podłogę nawet w tego typu bardzo trudnych pomieszczeniach. Wystarczy wybrać produkt wysokiej jakości i z modnym wzorem, by odświeżyć pomieszczenie i sprawić, że będzie estetyczne i praktyczne.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dywanik do kuchni?

Jeśli szukasz dywanika do kuchni, szczególną uwagę zwróć na to, z jakich włókien został on wykonany. Wyjątkowo zrezygnuj z tych naturalnych, jak wełna czy bawełna, a postaw na produkt ze sztucznych materiałów, takich jak poliester albo polipropylen.

Poliester znany jest przede wszystkim jako materiał do szycia ubrań, zwłaszcza ciepłochronnych i wodoodpornych. Dywany poliestrowe są niehigroskopijne, czyli nie wchłaniają wilgoci. Nie zaszkodzi im ani para wodna unosząca się w kuchni podczas gotowania lub zmywania naczyń, ani bezpośrednie oblanie dywanu sokiem, kawą czy zupą. Wystarczy do rozlanego płynu przyłożyć ręcznik kuchenny, by wchłonął plamę bez pozostawiania jej na powierzchni dywanu. Włókna pozostaną suche, a to oznacza też, że dywan nie będzie siedliskiem roztoczy, pleśni czy grzybów. Jest natomiast przyjemnie miękki, ma właściwości izolacyjne i chroni podłogę przed zniszczeniem, a naczynia, które czasami wypadają z rąk, przed rozbiciem.

Kolejnym znakomitym rozwiązaniem do kuchni są dywany polipropylenowe, które zachwycają bogactwem i intensywnością barw. Faktura polipropylenu pozwala na imitowanie wyglądu dywanów naturalnych, ale także sprawia, że chodzenie gołą stopą po dywanie jest równie przyjemne, jak stąpanie po wełnianym lub bawełnianym produkcie. Jest bardzo miękki, ciepły i doskonale izoluje. Dywany polipropylenowe, podobnie jak te z poliestru, są całkowicie bezpieczne dla alergików. Także uniemożliwiają rozwój roztoczy i chorobotwórczych drobnoustrojów, mają też wysokie właściwości antyelektrostatyczne, więc nie przyciągają kurzu.

Dywaniki do kuchni wykonane z poliestru  lub polipropylenu nie wymagają częstego czyszczenia, bo brud i kurz nie wnikają we włókna. Zwykle wystarczy je po prostu odkurzyć, a powierzchniowe mokre zabrudzenia wytrzeć suchym ręcznikiem.

Źródło: sklep.dywanopol.pl

Jaki rozmiar i kształt powinien mieć dywanik kuchenny?

Do kuchni można kupić dywanik o klasycznym, prostokątnym kształcie czy też chodnik, który będzie dopasowany do układu pomieszczenia. Zwykle kuchnia ma wydłużony kształt, a dywanik leży wzdłuż szafek, z których najczęściej się korzysta. Zanim więc kupisz dywan do kuchni, weź długą miarę i sprawdź, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Weź też pod uwagę to, w którym miejscu najczęściej stoisz, pracując w kuchni: czy często zmywasz naczynia i potrzebujesz dywanika w pobliżu zlewu, czy raczej więcej czasu spędzasz, stojąc przy kuchence? Od indywidualnych potrzeb zależy, jaki rozmiar i kształt dywanu jest najlepszy. Zdecyduj, czy lepszy będzie klasyczny, gotowy dywan, czy jednak chodnik cięty, z obszytymi końcami.

Dywanik do kuchni — wybór koloru i wzoru

Kiedy chodzi o estetykę, każdy właściciel mieszkania ma swój gust i indywidualnie dobiera dywan do swojej kuchni. A wybór wzorów i kolorów jest na tyle duży, że znajdzie się produkt do kuchni klasycznej, nowoczesnej, kuchni w stylu retro, glamour czy skandynawskiej. Możesz zastanowić się nad zamówieniem dywanu ze wzorem geometrycznym, utrzymanym w odcieniu szarości albo nad kupnem produktu w orientalne kwiaty i z bardzo klasycznym połączeniem czerwieni i brązów. Jeśli lubisz intensywne odcienie i chcesz, by dywan rzucał się w oczy, możesz zdecydować się na wzór różnokolorowej mozaiki, różowy, fioletowy, a nawet czarny w intensywne duże kwiaty. Do wnętrz skandynawskich i minimalistycznych możemy polecić przenikające się szarości i beże. Jeśli Twojej kuchni brakuje wyrazu albo masz kolorowe sprzęty AGD, dywan może być intensywnie zielony, turkusowy, a nawet pomarańczowy.

Kiedy faktycznie często korzystasz z kuchni albo codziennie narzekasz na rozsypane okruszki, dywan we wzory nieco je ukryje. Zanim wyciągniesz odkurzacz, by usunąć zabrudzenia, nie będą one w ogóle rzucały się w oczy. Wzorzysty dywan w kuchni sprawi, że pomieszczenie będzie zawsze wyglądało nienagannie.

Źródło: sklep.dywanopol.pl

Dlaczego warto wybrać dywanik kuchenny z antypoślizgowym spodem?

Kupując dywan na podłogę w kuchni, zwróć uwagę nie tylko na stronę widoczną, ale także na to, co kryje się pod dywanem. Zwykle kuchenne dywaniki leżą na gładkiej podłodze wyłożonej płytkami. Antypoślizgowy spód to mniejsze ryzyko upadku i poślizgnięcia się, co jest niezwykle ważne, kiedy po domu poruszają się dzieci i osoby starsze. Ponieważ w kuchni chodzimy często, czasami przenosimy gorące naczynia, dywan nie może się zwijać, ani sam przesuwać. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także estetyki. Dywan z antypoślizgowym wykończeniem także łatwiej się odkurza.

Jakiej długości włosie powinien mieć dywan do kuchni?

Chociaż na rynku dywanów ogromnym powodzeniem cieszą się włochacze, akurat w kuchni ich nie polecamy. Dywany shaggy są niezwykle miękkie, ale ich włókna nie ułatwią sprzątania okruchów, które na podłodze kuchennej są codziennością. Lepiej wybrać produkt z gęstym, ale krótkim runem, który łatwo odkurzyć tradycyjnym odkurzaczem, tzw. „Kasią” albo odkurzaczem automatycznym. Im krótszy włos w dywanie kuchennym, tym lepiej.

Źródło: sklep.dywanopol.pl

Gdzie znaleźć odpowiedni dywanik do kuchni?

Wiemy, że chodzenie po sklepach nie zawsze należy do przyjemności, ale dywanik do kuchni z powodzeniem można kupić online. Internetowy sklep z dywanikami do kuchni Dywanopol to dziesiątki różnych propozycji: dywany poliestrowe, polipropylenowe, gładkie i wzorzyste, długie chodniki oraz tradycyjne prostokątne dywany. Dlatego z pewnością szybko i komfortowo wybierzesz wymarzony dywanik kuchenny z antypoślizgowym spodem i krótkim, gęstym włosiem do swojego mieszkania. Dzięki zakupom w Dywanopolu wyposażysz dom w miękkie, trwałe i estetyczne tekstylia, które zapewnią komfort użytkowania nawet tych pomieszczeń, w których podłoga jest twarda, chłodna i bywa niebezpiecznie śliska.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2025 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę