Teraz Czytasz
Obrusy świąteczne – piękna ozdoba stołu na Boże Narodzenie

Obrusy świąteczne – piękna ozdoba stołu na Boże Narodzenie

Na święta Bożego Narodzenia cały dom musi być pięknie przystrojony, tak aby można było od wejścia poczuć niesamowitą atmosferę. Centrum całego domu stanowi świąteczny stół, przy którym spożywamy razem z rodziną kolację wigilijną, a także innego rodzaju posiłki. Należy więc zadbać o odpowiednią oprawę stołu, a będą ją stanowić piękne obrusy świąteczne.

Różne wzory i kolory

Tradycyjne obrusy świąteczne zawierają elementy, które jednoznacznie kojarzą nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Są to na przykład choinki, renifery, bombki czy gałązki jemioły. Obrusy świąteczne dostępne są w różnych kolorach – największą popularnością cieszą się te w kolorze czerwonym, zielonym bądź niebieskim. Niemniej jednak bardzo eleganckim wyborem będzie biały obrus świąteczny, który doskonale sprawdzi się podczas kolacji wigilijnej. Pamiętajmy, że wzór i kolor obrusu powinny pasować do wystroju wnętrza naszego salonu. Dzięki temu świąteczny stół będzie stanowił spójną kompozycję z pozostałymi elementami ozdobnymi, które wybraliśmy do swojego mieszkania.

Nie tylko na święta

Obrusy świąteczne kojarzą nam się jednoznacznie – najczęściej ozdabiamy nimi stoły w czasie Wigilii, a także w pierwszy oraz w drugi dzień świąt. Niemniej jednak okazuje się, że pomogą nam one udekorować salon także przed świętami. Wprowadzają bowiem cudowną, rodzinną atmosferę, a dodatkowo wyglądają bardzo efektownie. Co ważne, świąteczne obrusy możemy wyciągnąć z szafy już na Mikołajki, czyli 6 grudnia. To właśnie wtedy zaczynamy przygotowania do świąt. Obrus świąteczny może nam również towarzyszyć po Bożym Narodzeniu, na przykład podczas Sylwestra czy w Nowy Rok. Bardzo często gości on na stole aż do Święta Trzech Króli, które przypada 6 stycznia.

Kup więcej!

Świąteczne obrusy są niezwykle efektowne, jednak nie omijają ich plamy czy innego rodzaju zabrudzenia. Choć wykonane są z materiałów szybkoschnących, to i tak potrzebują nieco czasu, aby móc powrócić na stół. Dlatego też warto wyposażyć się w więcej niż jedną sztukę obrusu. Są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu możemy kupić po jednej sztuce na każdy dzień świąt. Na Wigilię dobrze jest wybrać elegancki, biały obrus ze świątecznymi motywami. Tymczasem na pierwszy oraz drugi dzień świąt możemy doskonale sprawdzą się nieco bardziej fikuśne obrusy, które ożywią nasze wnętrza i z pewnością poprawią nam humor. Pamiętajmy, aby zakupić je nieco wcześniej i już przed świętami wprowadzić do swojego mieszkania cudowną atmosferę Bożego Narodzenia.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę