Teraz Czytasz
Jaką pojemność perfum wybrać?

Jaką pojemność perfum wybrać?

Perfumy są niczym nasza wizytówka. Oddają charakter, upodobania zapachowe, sprawiają, że można się poczuć atrakcyjniej i pewniej siebie. Zapachy miłe dla naszych nosów nie pozostają niezauważone. Na rynku mamy ogrom kompozycji zapachowych zamkniętych we flakonikach o rozmaitych pojemnościach. Można znaleźć te najmniejsze, średnie, całkiem duże, a ponadto niewielkie odlewki perfum. Która pojemność i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Pojemności flakonów

Wymarzone perfumy potrafią sporo kosztować. Mała pojemność flakonika, jaką charakteryzują się odlewki perfum, jest zatem świetnym rozwiązaniem, aby ulubiony zapach mieć zawsze przy sobie lub pozostawić go na specjalne okazje, bez konieczności ponoszenia sporych kosztów na zakup dużej butelki. Ta sama niewielka pojemność jest ciekawą propozycją zarówno dla kolekcjonerów perfum, jak i osób, które dopiero szukają swojego ulubionego zapachu. W sytuacji, gdy aromat powalający wręcz na kolana w drogerii, po jakimś czasie straci na swoim uroku i przestanie się podobać, strata nie będzie duża.

Flakony o najmniejszych pojemnościach to najczęściej 25 lub 30 ml

Niewielkie, dlatego idealne do torebki (także wieczorowej) lub plecaka. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcemy odświeżyć zapach, który po dłuższym czasie nieco się ulotnił. Przywodzą na myśl ozdobę, a nawet luksusową biżuterię. Są zatem idealne dla osób, które poza kompozycją zapachową cenią sobie design buteleczki.

Flakoniki średnie oferują najczęściej pojemności od 50 do 80 ml

Średnia pojemność to kompromis pomiędzy ceną w przeliczeniu na jeden mililitr a ilością perfum. Z flakonów tej pojemności skorzystają miłośnicy co najmniej kilku zapachówci, którzy lubią zmieniać kompozycje w zależności od sezonu, okoliczności, a nawet panujących trendów. Usatysfakcjonowani będą również kolekcjonerzy, którzy wśród pojemności średnich znajdą niemałą liczbę oryginalnych i niepowtarzalnych buteleczek z perfumami.

Opakowania duże, powyżej 100 ml

Perfumy zamknięte w opakowaniach dużych, powyżej 100 ml, to must have dla osób, które są przywiązane do danej kompozycji zapachowej. Dla tych, którzy stawiają na perfumy będące ich wizytówką, czyli tak zwaną signature scent.

Odlewki perfum dla szukających “swojego” zapachu

Niezdecydowani, szukający swoich ulubionych zapachów, i ci, którzy wiedzą, że perfumy prezentują się zupełnie inaczej w sklepie i po upływie dłuższego czasu, mogą postawić na odlewki perfum. To nic innego jak oryginalne zapachy umieszczone we flakonikach, których pojemności nie przekraczają kilkunastu mililitrów.

Odlewkę można nabyć za ułamek ceny flakonu perfum, zabrać ze sobą do domu, do pracy bądź w podróż i sprawdzić, jak dany zapach sprawdza się w różnych okolicznościach oraz po upływie dłuższego czasu.

Czas na wybór pojemności

Pojemność buteleczki z perfumami ma znaczenie nie tylko dla naszego portfela. To kwestia częstotliwości użytkowania wybranej kompozycji zapachowej, okoliczności oraz celu, w jakim są kupowane perfumy. Małe butelki nadadzą się bowiem do zabrania ze sobą, średnie na prezent, a duże, by stworzyć swoją trwałą wizytówkę zapachową. Odlewki perfum zaś pozwolą na dokładne poznanie wielu kompozycji zapachowych i znalezienie tej jednej ulubionej. Perfumy w każdej pojemności znajdziesz w perfumerii Zapachniści – perfumy i próbki oryginalnych perfum.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę