Teraz Czytasz
Jak zrobić grzywkę curtain bangs?

Jak zrobić grzywkę curtain bangs?

Grzywka curtain bangs to styl, który zdobył popularność w ostatnich latach, dzięki swojemu lekkemu i romantycznemu wyglądowi. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić grzywkę curtain bangs krok po kroku, aby osiągnąć ten efekt we własnym domu. Przedstawimy również porady dotyczące stylizacji i pielęgnacji tego rodzaju grzywki.

Grzywka curtain bangs jak zrobić – aby uzyskać ten efekt, potrzebujesz kilku narzędzi, takich jak nożyczki fryzjerskie, grzebień z cienkimi zębami i suszarkę do włosów z dyfuzorem. Oto krok po kroku, jak zrobić grzywkę curtain bangs:

 1. Umieść grzebień na wysokości brwi i przeciągnij go w dół, aby oddzielić pasmo włosów, które chcesz przyciąć na grzywkę.
 2. Podziel pasmo włosów na dwie równe części, tworząc kształt litery V.
 3. Przytrzymując jedną część pasma między palcami, przyciąć włosy pod kątem, zaczynając od dłuższej długości pośrodku twarzy i stopniowo skracając ku bokom.
 4. Powtórz ten proces dla drugiej części pasma, przycinając włosy symetrycznie.
 5. Wysusz włosy suszarką z dyfuzorem, aby nadać im objętości i lekkości.
 6. Jeśli potrzebujesz, możesz delikatnie wygładzić grzywkę prostownicą, ale pamiętaj, aby zachować naturalny, lekko falowany wygląd.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić grzywkę curtain bangs, możesz cieszyć się tym modnym i romantycznym stylem we własnym domu. Pamiętaj, że regularne przycinanie grzywki pozwoli utrzymać jej kształt i długość, a odpowiednia pielęgnacja i stylizacja sprawią, że będzie wyglądać świeżo i atrakcyjnie przez dłuższy czas.

Czym jest grzywka curtain bangs?

Grzywka curtain bangs, znana również jako grzywka zasłona, to styl grzywki, który charakteryzuje się lekkim i romantycznym wyglądem. Grzywka ta jest dłuższa po bokach twarzy, a krótsza w centralnej części czoła, co sprawia, że włosy delikatnie opadają na boki, tworząc efekt zasłony. Pochodzenie tego stylu sięga lat 60. i 70. XX wieku, a jego popularność wzrosła w ostatnich latach dzięki celebrytom i influencerom, którzy zaczęli nosić grzywkę curtain bangs.

Grzywka curtain bangs a grzywka kurtyna – różnice i podobieństwa

Choć nazwy grzywka curtain bangs i grzywka kurtyna mogą wydawać się podobne, istnieją pewne różnice między tymi dwoma stylami. Grzywka curtain bangs jest dłuższa po bokach twarzy i krótsza w centralnej części czoła, co sprawia, że włosy delikatnie opadają na boki, tworząc efekt zasłony. Z kolei grzywka kurtyna, znana również jako grzywka zasłona, jest równomiernie długa na całej szerokości czoła, co sprawia, że włosy opadają prosto w dół, tworząc efekt kurtyny. Podobieństwem między tymi dwoma stylami jest to, że oba są lekkie i romantyczne, a także łatwe do stylizacji i pielęgnacji.

Grzywka curtain bangs – trendy i moda na grzywkę

W ostatnich latach moda na grzywkę curtain bangs znacznie wzrosła, co można zaobserwować zarówno na czerwonym dywanie, jak i w mediach społecznościowych. Trendy grzywki curtain bangs obejmują różne długości i kształty, co pozwala na dopasowanie tego stylu do indywidualnych preferencji i kształtu twarzy. Grzywka curtain bangs doskonale komponuje się z długimi, średnimi, a nawet krótkimi włosami, co czyni ją uniwersalnym i modnym wyborem dla wielu osób.

Komu pasuje grzywka curtain bangs?

Grzywka curtain bangs jest uniwersalna i pasuje do większości kształtów twarzy, jednak szczególnie dobrze wygląda na osobach o owalnym, prostokątnym, czy sercowatym kształcie twarzy. Długość i kształt grzywki można dostosować do indywidualnych preferencji, co pozwala na osiągnięcie harmonii między grzywką a resztą fryzury. Osoby o okrągłym kształcie twarzy również mogą nosić grzywkę curtain bangs, jednak warto zwrócić uwagę na długość i kształt grzywki, aby nie skrócić optycznie twarzy. W przypadku wąskiej twarzy, grzywka curtain bangs może dodać szerokości i równowagi, szczególnie gdy jest noszona z dłuższymi włosami.

Jak zrobić grzywkę curtain bangs?

Grzywka curtain bangs, czyli grzywka firanka, to styl, który zdobył popularność w ostatnich latach. Aby zrobić grzywkę curtain bangs, potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz umiejętności. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku instrukcje, jak zrobić grzywkę curtain bangs, oraz porady dotyczące samodzielnego obcinania grzywki.

Samodzielne obcinanie grzywki – jak obciąć grzywkę curtain bangs?

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne obcinanie grzywki, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci uzyskać pożądany efekt. Oto kilka porad, jak samemu obciąć grzywkę curtain bangs:

 1. Przygotuj odpowiednie narzędzia, takie jak nożyczki fryzjerskie, grzebień, klipsy do włosów oraz lustro.
 2. Umieść włosy na środku głowy, a następnie oddziel grzywkę od reszty włosów za pomocą klipsów.
 3. Używając grzebienia, rozdziel grzywkę na dwie równe części.
 4. Przytrzymując jedną część grzywki między palcami, obetnij włosy pod kątem 45 stopni, zaczynając od środka czoła i kierując się ku bokom twarzy.
 5. Powtórz ten proces dla drugiej części grzywki.
 6. Jeśli potrzebujesz, możesz delikatnie przyciąć końcówki grzywki, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.

Podczas samodzielnego obcięcia grzywki curtain bangs, unikaj cięcia włosów na sucho, gdyż mogą się one skręcać i utrudniać precyzyjne obcięcie. Ponadto, staraj się nie obcinać zbyt dużo włosów na raz, aby uniknąć zbyt krótkiej grzywki.

Idealna długość grzywki curtain bangs

Idealna długość grzywki curtain bangs zależy od kształtu twarzy oraz indywidualnych preferencji. Grzywka curtain bangs powinna być dłuższa po bokach twarzy i krótsza w centralnej części czoła. Aby dopasować długość grzywki do kształtu twarzy, można stosować następujące zasady:

 • Owalna twarz: grzywka curtain bangs może sięgać do kości policzkowych lub być nieco dłuższa.
 • Prostokątna twarz: grzywka curtain bangs powinna być nieco dłuższa, sięgając do dolnej linii kości policzkowych.
 • Sercowata twarz: grzywka curtain bangs może być krótsza, sięgając do górnej linii kości policzkowych.

Rodzaj i kształt grzywki – jak dopasować grzywkę curtain bangs?

W zależności od preferencji oraz kształtu twarzy, można wybrać różne rodzaje i kształty grzywki curtain bangs. Oto kilka propozycji, jak dopasować grzywkę curtain bangs do swojego stylu:

 • Grzywka curtain bangs z delikatnym falowaniem: nadaje romantyczny i dziewczęcy wygląd.
 • Grzywka curtain bangs prosta: sprawia, że twarz wydaje się bardziej symetryczna i wyrazista.
 • Grzywka curtain bangs z postrzępionymi końcówkami: dodaje lekkości i naturalności fryzurze.

Jak zrobić dłuższą grzywkę curtain bangs?

Aby zrobić dłuższą grzywkę curtain bangs, należy obciąć włosy pod większym kątem, zaczynając od środka czoła i kierując się ku bokom twarzy. Dłuższa grzywka curtain bangs może sięgać nawet do linii żuchwy, co nadaje fryzurze bardziej dramatyczny i wyrazisty wygląd. Aby utrzymać długą grzywkę curtain bangs w dobrym stanie, warto regularnie przycinać końcówki oraz stosować odpowiednie kosmetyki do stylizacji.

Stylizacja grzywki curtain bangs

Stylizacja grzywki curtain bangs może być prosta i przyjemna, jeśli zastosujesz odpowiednie techniki i produkty. W tym rozdziale przedstawimy porady, jak stylizować grzywkę curtain bangs oraz jakie produkty warto wykorzystać.

Jak układać grzywkę curtain bangs?

Układanie grzywki curtain bangs nie musi być trudne, jeśli zastosujesz kilka prostych wskazówek. Oto, jak układać grzywkę firankę, aby utrzymać ją w dobrym stanie:

 1. Umyj włosy i osusz je ręcznikiem, pozostawiając grzywkę lekko wilgotną.
 2. Nałóż na grzywkę odżywkę bez spłukiwania lub piankę do stylizacji, aby ułatwić układanie.
 3. Użyj okrągłej szczotki do włosów, aby unosić grzywkę podczas suszenia suszarką. Skieruj strumień powietrza od góry w dół, aby uniknąć puszenia się włosów.
 4. Jeśli chcesz uzyskać delikatne fale, zastosuj lokówkę lub prostownicę do stylizacji grzywki curtain. Pamiętaj, aby nie przegrzewać włosów i stosować termoochronę.
 5. Na koniec, utrwal grzywkę lakierem do włosów lub sprayem utrwalającym, aby utrzymać efekt przez cały dzień.

Stylizacja włosów z grzywką curtain bangs

Włosy tworzące grzywkę curtain bangs można stylizować na różne sposoby, aby uzyskać ciekawe i modny efekt. Oto kilka propozycji stylizacji włosów z grzywką curtain bangs:

 • Fale beach waves: delikatne fale nadadzą fryzurze lekkości i romantycznego wyglądu. Można je uzyskać za pomocą prostownicy, lokówki lub sprayu do fal.
 • Proste włosy: prostownica pomoże uzyskać gładkie i proste włosy, które będą doskonale komponować się z grzywką curtain bangs.
 • Warkocze: warkocze francuskie, holenderskie czy fishtail mogą dodać fryzurze z grzywką curtain bangs nieco oryginalności i dziewczęcego uroku.

Upięcia z grzywką curtain bangs

Grzywka curtain bangs świetnie komponuje się z różnymi upięciami. Oto kilka propozycji upięć z grzywką curtain bangs:

 • Kok: zarówno niski, jak i wysoki kok będzie wyglądać elegancko z grzywką curtain bangs. Można go utworzyć za pomocą gumki do włosów, spinaczy czy wsuwek.
 • Półupięcie: delikatne półupięcie z grzywką curtain bangs doda fryzurze romantyzmu i dziewczęcego uroku. Można je utworzyć, zaplatając boczne pasma włosów lub upinając je za pomocą wsuwek.
 • Warkocz korona: warkocz korona z grzywką curtain bangs to oryginalne i efektowne upięcie, które doda fryzurze nieco królewskiego blasku. Wystarczy zapleść warkocz wokół głowy i utrwalić go wsuwkami.

Stylizacja grzywki curtain bangs może być prosta i przyjemna, jeśli zastosujesz odpowiednie techniki i produkty. Eksperymentuj z różnymi fryzurami i upięciami, aby znaleźć swój ulubiony sposób na noszenie grzywki curtain bangs.

Porady i triki dotyczące grzywki curtain bangs

W tej sekcji przedstawimy najlepsze porady i triki dotyczące grzywki curtain bangs, które pomogą Ci utrzymać odpowiednią grzywkę firankę w dobrym stanie oraz osiągnąć efekt grzywki okalającej twarz, pasemek w grzywce czy grzywki prostej i postrzępionej.

Grzywka okalająca twarz – jak osiągnąć efekt z curtain bangs?

Grzywka okalająca twarz to taka, która delikatnie otacza kontury twarzy, nadając jej miękkość i romantyczny wygląd. Aby osiągnąć ten efekt z grzywką curtain bangs, warto zastosować następujące wskazówki:

 1. Umyj włosy i osusz je ręcznikiem, pozostawiając grzywkę lekko wilgotną.
 2. Nałóż na grzywkę odżywkę bez spłukiwania lub piankę do stylizacji, aby ułatwić układanie.
 3. Użyj okrągłej szczotki do włosów, aby unosić grzywkę podczas suszenia suszarką. Skieruj strumień powietrza od góry w dół, aby uniknąć puszenia się włosów.
 4. Jeśli chcesz uzyskać delikatne fale, zastosuj lokówkę lub prostownicę do stylizacji grzywki curtain. Pamiętaj, aby nie przegrzewać włosów i stosować termoochronę.
 5. Na koniec, utrwal grzywkę lakierem do włosów lub sprayem utrwalającym, aby utrzymać efekt przez cały dzień.

Podział grzywki – jak zrobić pasemka grzywki curtain bangs?

Pasemka grzywki to świetny sposób na dodanie fryzurze z curtain bangs nieco głębi i wymiaru. Aby zrobić pasemka w grzywce curtain bangs, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wybierz odpowiednią farbę do włosów, która będzie pasować do Twojego naturalnego koloru włosów lub będzie kontrastować z nim, aby uzyskać ciekawy efekt.
 2. Podziel grzywkę na kilka równych sekcji, a następnie zacznij nakładać farbę na wybrane pasma grzywki, zaczynając od nasady włosów.
 3. Użyj folii lub specjalnych klipsów do oddzielenia pasemek, które mają być farbowane, od reszty włosów.
 4. Po upływie czasu określonego przez producenta farby, dokładnie spłucz włosy i zastosuj odżywkę do włosów farbowanych, aby utrzymać ich zdrowie i blask.

Grzywka prosta czy postrzępiona – co wybrać przy stylizacji curtain bangs?

W przypadku grzywki curtain bangs, warto zastanowić się, czy wybrać grzywkę prostą czy postrzępioną. Oto porównanie obu stylów grzywki:

Grzywka prosta Grzywka postrzępiona Charakteryzuje się równym, prostym cięciem na całej długości grzywki. Posiada nierówne, postrzępione końcówki, które dodają fryzurze lekkości i nieformalności. Świetnie komponuje się z prostymi włosami i klasycznymi upięciami. Idealna dla osób, które preferują fryzury zaczesywane na boki, grzywki tradycyjne czy modną zasłonę. Może wymagać większej precyzji przy strzyżeniu i stylizacji. Łatwiejsza w utrzymaniu i stylizacji, dzięki swojej naturalnej, nieco nieuporządkowanej strukturze.

Wybór między grzywką prostą a postrzępioną zależy od Twojego stylu, preferencji i rodzaju włosów. Eksperymentuj z różnymi rodzajami grzywki, aby znaleźć tę, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej fryzury.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę