Teraz Czytasz
Zegarek treningowy jak komputer – jaki zegarek sportowy wybrać?

Zegarek treningowy jak komputer – jaki zegarek sportowy wybrać?

Nie da się ukryć, że w obecnym czasie coraz chętniej angażujemy się w aktywność fizyczną. Treningi siłowe i kondycyjne stały się niezwykle ważną częścią naszego życia. Dzięki nim możemy skutecznie zadbać o własną sylwetkę, a także ją wyrzeźbić i wzmocnić. Co więcej aktywność fizyczna pomaga nam również w zachowaniu dobrego samopoczucia. Niemniej jednak każdy z nas chce monitorować swoje postępy i osiągnięcia. Wobec tego przyda się nam zegarek treningowy. Jednak na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Funkcjonalność zegarka treningowego

Najważniejszym aspektem podczas wyboru zegarka treningowego powinna być jego funkcjonalność. Zwykle chcemy, by działał on na takiej samej zasadzie co komputer treningowy i oferował nam pełne i profesjonalne monitorowanie naszej aktywności fizycznej. Standardem więc będzie funkcja obsługi map topograficznych, szczególnie ważna w przypadku treningów biegowych. Co więcej ważne jest również to, by nasz zegarek treningowy wykonywał precyzyjne pomiary. Nie tylko ilości pokonanych kilometrów, ale także informował nas o tempie biegu czy liczbie spalonych kalorii. Najbardziej zaawansowane modele zegarków treningowych mają również zdolność mierzenia naszego pulsu w trakcie aktywności fizycznej, co znacznie ułatwia sprawdzenie, czy nasz organizm znalazł się już w trybie spalania tłuszczu, czy musimy jeszcze bardziej zintensyfikować nasz trening. Ważna jest również optymalnie wytrzymała bateria, by zegarek treningowy nie zawiódł nas w trakcie naszego biegu. Niektóre modele mogą oferować również funkcję automatycznego zapisywania postępów i łączenia się za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonami.

Design i jakość wykonania komputera treningowego

Komputery treningowe, czyli po prostu zegarki muszą również odpowiednio się prezentować, a także by niezwykle wytrzymałe. Podczas treningu bowiem zdarzają się różnorodne sytuacje jak np. upadki czy stłuczenia, które zegarek treningowy powinien dzielnie wytrzymać. Warto więc, by jego ekran wykonany był ze szkła pancernego lub hartowanego, a obudowa z tworzywa najwyższej jakości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zegarek wytrzyma w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Z racji tego, że większość z nas zwraca uwagę na estetykę wykonania, design staje się równie ważny.

Najlepszy model zegarka treningowego – Epic Gen 2

Jeśli zależy nam na wyborze takiego zegarka treningowego, który będzie działał jak profesjonalny komputer treningowy, to z pewnością warto zwrócić uwagę na model Epic Gen 2 od Garmin. Zegarek ten przebojem wdarł się na rynek i szybko podbił serca zapalonych sportowców. Wynika to z faktu, że oferuje on jedną z najszerszych, możliwych funkcjonalności, a także precyzyjnie dokonuje pomiarów naszego treningu. Co więcej został on również obdarzony nietuzinkowym designem, który zachwyci nawet największych estetów. Epic Gen 2 dostępny w sklepie Eazymut z pewnością jest propozycją zegarka treningowego, którą warto rozważyć w momencie, kiedy zastanawiamy się nad zakupem najlepszego i najbardziej wydajnego modelu dla siebie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę