Teraz Czytasz
Jak zadbać o porządek w pokoju dziecka?

Jak zadbać o porządek w pokoju dziecka?

Na prośbę o sprzątnięcie zabawek czy klocków dzieci najczęściej wołają „później” albo „zaraz”, które zwykle trwają nieskończoność. To zwykle miejsce zabaw, ale też pole bitwy o ład, porządek i dobrą organizację. Możesz pomóc dziecku zorganizować jego małe królestwo, odpowiednio je urządzając – praktyczne meble i akcesoria będą na wagę złota.

Zaangażuj dziecko w urządzanie pokoju, zainwestuj w dopasowane meble

Meble do pokoju dziecka powinny przede wszystkim odpowiadać na jego potrzeby, trafiać w jego gust, a także muszą być bezpieczne, solidnie wykonane i trwałe. Aby dobrze urządzić pokój malucha, rozwiązania muszą być dostosowane dla niego – drzwi szafy muszą się łatwo otwierać, półki nie mogą wisieć zbyt wysoko, a komody powinny mieć ergonomiczne uchwyty. 

Bardzo ważne są też meble i akcesoria, które pozwolą na przechowywanie zabawek, książek, figurek, gier i innych przedmiotów – w tej roli świetnie sprawdzą się m.in. kontenerki, szafki, biurko z pojemną szufladą, łóżko z miejscem na pościel czy pudełka na drobiazgi. 

Kontenerki, pudełka, kosze – praktyczne akcesoria do przechowywania

Meble i akcesoria służące do przechowywania różnych rzeczy, skarbów Twojego dziecka, to must have w jego pokoju. Dodatkowe szufladki na drobiazgi zawsze się przydadzą. Pozwolą zachować ład i porządek, będą też ozdobą pokoju. Jeśli dziecko samo je wybierze, będzie chętniej sprzątało i układało w nich swoje zabawki czy książki. 

Kontenerki czy dekoracyjne pojemniki to proste sposoby, by dziecko nauczyło się porządkować i organizować. Pomogą zapanować nad chaosem poprzez przemyślane sortowanie i upraszczanie. Przed schowaniem wszystkich rzeczy naucz dziecko sortować je tematycznie i pod względem ich wielkości. Zorganizuj miejsce dla zabawek i innych przedmiotów, a maluch szybko nauczy się odkładać je na ich miejsce.

Dobre nawyki zaprocentują 

Naucz dziecko zachować porządek na dłużej lub pokaż mu, jak może układać swoje skarby, by szybko zapanował ład. Staraj się wprowadzić codzienną rutynę, na przykład wieczorne sprzątanie – budowanie codziennych nawyków pomaga. 

Praktyczne meble dla dzieci, funkcjonalne kontenerki oraz inne akcesoria do pokoju dziecięcego znajdziesz w ofercie firmy Meblik: https://www.meblik.pl/pl/kontenerki/. 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę