Teraz Czytasz
Jak dobrać kolor włosów do karnacji

Jak dobrać kolor włosów do karnacji

Dlaczego jedne kobiety w farbowanych włosach wyglądają bardzo ładnie, a inne kiczowato? Sekretem jest umiejętność dobrania koloru włosów do typu urody. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Mam ciemne oczy i śniadą cerę

Przy takiej karnacji twoim naturalnym kolorem włosów najprawdopodobniej jest ciemny brąz, ciemna czekolada lub czerń. Zastanów się, czy naprawdę chcesz to zmieniać, bo wyglądasz w tych włosach wybornie. Jeśli tak, pomyśl o balejażu lub pasemkach. Raczej nie powinnaś radykalnie rozjaśniać włosów. Duży kontrast między karnacją a ich odcieniem spowoduje, że twoja cera wyda się jeszcze ciemniejsza. Jeśli jednak bardzo się upierasz, znajdź dobrego fryzjera, który zrobi ci jasne włosy z równomiernym odrostem. Nie, to nie wygląda brzydko, a taka przejściowa strefa złagodzi efekt zbyt mocnego kontrastu między kolorem włosów a skóry. Powoli wraca moda na rockowe fryzury damskie z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Natapiruj włosy, a świetnie wpiszesz się w ten trend.

Mam jasną oprawę oczu i jasną cerę

W takim razie najpewniej jesteś blondynką. Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, pamiętaj, by zmienić także kolor brwi i rzęs. Jednak przy bardzo jasnej cerze lepiej zrezygnować z czarnej farby. Zbyt mocny kontrast sprawi, że twoja twarz przybierze trupio blady kolor. Jeśli nadal się upierasz, pomyśl o kilku sesjach w solarium lub zastosuj samoopalacz.

Przy jasnej karnacji dobrze sprawdzą się wszelkie jasne i ciepłe brązy, odcienie rudości. Jeśli jesteś bardzo jasną blondynką, spróbuj zacząć od przyciemnienia włosów na ciemny blond. Być może już wtedy uzyskasz taki efekt, o jaki ci chodzi. Stawiaj na chłodne odcienie wybieranych farb.

Mam jasne oczy i ciemną cerę

Błękitne oczy przy skórze, która cały rok wygląda jak opalona, to marzenie wielu kobiet. Prawdopodobnie wszystkie koleżanki ci zazdroszczą. Przy takim zestawieniu najlepiej sprawdzą się przeróżne jasne i ciemne odcienie rudości i ciemne brązy. Raczej nie sięgaj po kolor czarny, blond także nie będzie do ciebie pasował.

Mam cerę naczynkową i rumieńce na twarzy – czy to ma znaczenie?

Dla samego procesu farbowania nie natomiast dla ostatecznego efektu jak najbardziej tak. Przy takim wyglądzie powinnaś sięgnąć po farby, które złagodzą ten, bądź co bądź, mało ciekawy efekt. Nie dla ciebie wszelkie rudości, pomarańcze i czerwienie. Skoro twoja twarz jest w wybitnie ciepłych kolorach, postaraj się to złagodzić, sięgając po farby w chłodnych odcieniach blondu lub brązu. To, jaką farbę wybierzesz, w dużej mierze zależy od twojej karnacji i oprawy oczu. Jeśli koniecznie chcesz mieć ciemne włosy, a masz jasną oprawę oczu, umów się z kosmetyczką na hennę. W niektórych salonach fryzjerski też możesz skorzystać z tego zabiegu przy okazji zmiany koloru włosów.

Zmieniłam jasne włosy i oprawę oczu na ciemne, czy mogę wrócić do naturalnego koloru?

Oczywiście, przecież włosy odrosną. Jednak prawdopodobnie nie chcesz czekać tak długo, dlatego najlepiej będzie udać się do profesjonalnego zakładu fryzjerskiego. Tam doświadczony fryzjer postara się, by jasna farba na ciemnych włosach nie dała zadziwiającego i przynoszącego wstyd właścicielce efektu. Być może potrzebnych będzie kilka wizyt, by na powrót rozjaśnić włosy. Jeśli chodzi o brwi i rzęsy, nie musisz nic robić. Henna utrzymuje się maksymalnie sześć tygodni.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę