Teraz Czytasz
Jak wybrać salon kosmetyczny?

Jak wybrać salon kosmetyczny?

hair-salon-529917_1920

W życiu każdej z kobiet przychodzi w końcu taki moment, gdy musi wybrać się do salonu kosmetycznego. Zazwyczaj pierwszą okazją do wizyty u kosmetyczki jest studniówka lub wesele. Jeśli nie mamy nikogo zaufanego, o kim od dawna już wiemy, że świadczy usługi na wysokim poziomie, następuje gorączkowe poszukiwanie odpowiedniego salonu kosmetycznego. Jak się do tego zabieramy? Zazwyczaj prosimy znajomych o polecenie sprawdzonego salonu.

W okresie „okołoweselnym” moja tablica facebookowa zaczyna przypominać lokalną tablicę ogłoszeń. „Dziewczyny, jakiego polecacie dobrego fryzjera w Krakowie?” „Koleżanki z Warszawy, znacie dobrą kosmetyczkę?” – pod postami tego typu zazwyczaj następuje wysyp komentarzy z nazwami i adresami salonów urody. Wygląda na to, że bardziej ufamy opiniom znajomych niż wyszukiwarce Google. W sieci aż roi się od opłaconych opinii, marketingu szeptanego czy salonów osiągających wysokie pozycje w wyszukiwarce dzięki zabiegom pozycjonerów. Dlatego nie zawsze firma, o której w Internecie jest głośno faktycznie „zasłużyła” sobie na taki rozgłos. Nic więc dziwnego, że bardziej ufamy zdaniu znajomych niż anonimowym komentatorom na forach.

Czy w takim razie pozytywna opinia od znajomego powinna być jedynym kryterium wyboru salonu? Może, ale raczej nie powinna. Przed umówieniem się na wizytę zróbmy małe rozeznanie w Internecie. Większość salonów kosmetycznych posiada własną stronę www a coraz więcej inwestuje też w rozwój profili w mediach społecznościowych. Zajrzyjmy tam – jeśli salon ma czym się pochwalić, na pewno zrobi to na facebooku, Instagramie, YouTube czy w innych mediach. Jeśli dostali nagrodę lub certyfikat, obsługiwali kogoś sławnego czy byli na targach urody – już są o krok przed konkurencją. Oznacza to, że mają coś ciekawego do powiedzenia/pokazania. Szukaj też galerii zdjęć – zerknij na wyposażenie i wygląd salonu. Oczywiście, barokowe krzesła w poczekalni czy ręcznie malowane obrazy na ścianach mogą Ci się podobać lub nie – to kwestia drugorzędna. Najważniejsza jest czystość wszystkich pomieszczeń i sprzętu, dlatego jeśli coś budzi twoje wątpliwości, wyjdź stamtąd bez wahania. W salonie kosmetycznym dbałość o higienę to kwestia kluczowa – dzięki temu zapobiega się przenoszeniu zarazków np. na pędzlach kosmetycznych, pęsetach czy gąbkach.

Nie daj się też skusić podejrzanie niską ceną. Niestety, jakość kosztuje. Dobrze wyposażone salony inwestują w profesjonalny sprzęt i produkty do makijażu najwyższej jakości a to podnosi cenę usługi. Jeśli więc nie chcesz makijażu, który spłynie z twojej twarzy po kilku godzinach nie kieruj się jedynie ceną.

Stosując się do powyższych wskazówek do minimum obniżysz ryzyko nietrafionego wyboru.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę