Teraz Czytasz
Makijaż permanentny – dla kogo?

Makijaż permanentny – dla kogo?

makijaż permanentny

To mit, że każda kobieta lubi i umie się malować. Niektóre panie stawiają na naturalność i po kosmetyki sięgają tylko przy wyjątkowych okazjach twierdząc, że codzienny makijaż szkodzi cerze, zatykając pory skórne. Istnieje też druga grupa kobiet, którym najzwyczajniej brak umiejętności i wprawy, by wyczarować na twarzy piękny i naturalny makijaż. Obawiają się, że podczas rysowania kreski na powiece czy nakładania pomadki zadrży im ręka i trzeba będzie zacząć od początku, dlatego pozostają przy podkreśleniu rzęs i muśnięciu ust błyszczykiem.

Właśnie dla takich kobiet idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny ust. Raz wykonany nie będzie wymagał poprawek przez 3-5 lat. Idealna opcja dla tych pań, które chciałyby wyglądać pięknie, ale rano brakuje im czasu na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Można tym sposobem podkreślić np. linię ust – oszczędzimy w ten sposób czas potrzebny na precyzyjne obrysowanie ich konturówką czy dokładne nałożenie pomadki.

Warto też pamiętać, że to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z wypadającymi rzęsami lub przerzedzonymi brwiami (z zabiegów uzupełniania włosków korzystają również mężczyźni). Śmiało można skorzystać z usługi przedłużania rzęs metodą 1:1, która daje efekt do złudzenia przypominający naturalny. Podobnie jest z brwiami – kosmetyczka wypełnia brwi specjalnym pigmentem, który daje efekt podobny do obrysu wykonanego kredką. Jedyne, co później musimy robić z brwiami to ich regulacja, aby nie stały się zbyt bujne.

A co z oczami? Ich kształt też można podkreślić za pomocą kolorowania górnej i/lub dolnej powieki. Efekt, który w ten sposób uzyskamy może całkowicie zastąpić eyeliner. Jeśli nie wyobrażacie sobie perfekcyjnego makijażu bez wyrazistej kreski na powiece to właśnie rozwiązanie dla was – tak wykonany makijaż nigdy nie rozmaże się, pozostawiając nieestetyczne smugi wokół oczu.

Makijaż permanentny powinny też rozważyć panie, którym często zdarza się zasnąć bez dokładnego umycia twarzy. Oczywiście, trwała koloryzacja nie zastępuje codziennej higieny, ale nie zatyka porów skórnych, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania wyprysków.

Odwracając tytułowe pytanie – dla kogo makijaż permanentny jest niewskazany? Przede wszystkim dla osób ciężko chorych. Z tej usługi absolutnie nie powinny korzystać chorzy na cukrzycę, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane oraz zmagający się z nowotworami czy problemami układu krążenia. Kobiety w ciąży powinny powstrzymać się przed tym zabiegiem do czasu jej zakończenia. Osobom cierpiącym na nadwrażliwość oczu przeciwwskazana jest też koloryzacja tych okolic, ze względu na ryzyko zwiększenia podrażnień.

Jeśli rozważamy skorzystanie z takiego rozwiązania, najlepiej wcześniej zasięgnąć informacji w salonach kosmetycznych. Po rozmowie z pracownikami dowiemy się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli wszystko będzie w porządku, pozostaje tylko życzyć powodzenia i zadowolenia z uzyskanego efektu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę