Teraz Czytasz
Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, wierności oraz chęci zawarcia małżeństwa. Jego wręczenie to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej młodej pary. Jako że jego wybór leży po stronie panów, którzy sami biżuterii nie noszą, podjęcie właściwej decyzji budzi często wiele emocji. Panowie obawiają się, czy wybrany przez nich pierścionek spodoba się ukochanej, czy będzie pasował rozmiarowo oraz czy posiada odpowiednią wartość materialną. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, aby osiągnąć na tym polu 100% sukces!

Pierścionek zaręczynowy – z jakiego metalu i z jakim kamieniem?

Pierścionek zaręczynowy z założenia ma być biżuterią na całe życie. Blog ślubny portalu Weselezklasa.pl radzi wiec, aby skupić się wyłącznie na trwałych i solidnych metalach szlachetnych. Najlepszym kruszcem na tego typu biżuterię jest białe lub żółte złoto – w zależności od preferencji przyszłej panny młodej. Warto podpatrzyć, po jaki kolor metali sięga ona najczęściej i wybrać pierścionek zaręczynowy w takim samym kolorze. Jeśli nasza wybranka nosi głównie srebrną biżuterię, postawmy natomiast na białe złoto. Istotną kwestią jest także próba złota – najlepszy stosunek jakości do ceny posiada biżuteria w próbie 585 i to właśnie ją najbardziej opłaca się wybierać.

Najważniejszą ozdobą każdego pierścionka zaręczynowego jest kamień lub kamienie szlachetne. Od lat największą popularnością cieszą się cenne diamenty, które są symbolem trwałości, czystych intencji i wierności. Ich koszt jest jednak ciągle na tyle wysoki, że panowie o ograniczonym budżecie, zamiast wybierać pierścionek o malutkim, ledwie widocznym gołym okiem brylantem, mogą rozważyć zupełnie inne kamienie. Świetnym wyborem będą np. szafiry, tanzanity, szmaragdy, cytryny i rubiny, które pokochają zwłaszcza panie lubujące się w kolorowych dodatkach i bardziej wyrazistej, oryginalnej biżuterii.

Odwieczny problem z rozmiarem, czyli jak go sprawdzić w tajemnicy?

Pierścionki zaręczynowe mają to do siebie, że występują w różnych rozmiarach. Według polskiej tradycji, nosi się je na serdecznym palcu prawej dłoni i to właśnie rozmiaru tego palca potrzebujemy, aby kupić idealnie dopasowany pierścionek zaręczynowy. Jest na to kilka sposobów, które wymienia blog ślubny portalu Weselezklasa.pl. Po pierwsze, możemy pożyczyć jeden z pierścionków noszonych przez naszą wybrankę i udać się z nim do sklepu jubilerskiego w celu ustalenia rozmiaru. Ten sposób zadziała jednak pod warunkiem, że pierścionek ten jest noszony na właściwym palcu.

Po drugie, możemy poprosić przyszłą teściową, przyjaciółkę lub inną bliską osobę o pomoc w ustaleniu rozmiaru. Jest to skuteczny sposób, jednak musimy liczyć się z tym, że nasze plany przestaną być słodką tajemnicą. Trzecią opcją jest natomiast wspólne wybranie się do jubilera i zachęcenie ukochanej do zmierzenia kilku pierścionków – obsługa sklepu z przyjemnością dyskretnie przekaże nam rozmiar, którego powinniśmy szukać. Jeśli żaden z tych sposobów nie zadziała lub nie chcemy z nich korzystać, nie ma problemu! W większości przypadków każdy pierścionek zaręczynowy można zmniejszyć lub powiększyć już po zakupie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę