Teraz Czytasz
3 sposoby na tanią przesyłkę

3 sposoby na tanią przesyłkę

Wysyłanie przesyłek może być zarówno łatwe, jak i tanie. Trzeba tylko pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas doboru opakowania, prawidłowego zapakowania przedmiotów. Obecnie do wyboru jest wiele sposobów wysyłania listów, paczek i palet. Można zrobić to za pośrednictwem firmy kurierskiej, nadać w urzędzie pocztowym lub paczkomacie. Istnieje też możliwość zamówienia kuriera po odbiór paczki, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

Prawidłowe opakowanie dobrane rozmiarem do wysyłanych przedmiotów

Podczas wysyłania przesyłek znaczenie ma to, w co zostaną zapakowane produkty. Jeśli chce się zapłacić za usługę jak najmniej pieniędzy, to należy dopasować odpowiedni karton, kierując się rozmiarem wysyłanego przedmiotu. Ma to też znaczenie dla bezpiecznego transportu, aby zawartość paczki nie uległa zniszczeniu. Najlepiej sprawdzi się solidny karton w kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystają żadne ponadwymiarowe elementy, przełoży się to na mniejsze koszty. Wysyłka przesyłek niestandardowych jest niestety droższa, dlatego warto zadbać o właściwe dopasowanie kartonu. Bardzo ważne jest to, aby podczas wypełniania formularza nadania przesyłki podać faktyczne dane dotyczące wysokości, wagi i szerokości. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że kurier nie przyjmie paczki lub będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty. Kilka dodatkowych centymetrów nie stanowi jeszcze większego problemu, ale przekroczenie dopuszczalnych wymiarów to niestety prosta droga do naliczenia sporej dopłaty.

Właściwie zapakowanie przedmiotów

Tania przesyłka jest w zasięgu każdego. Podczas pakowania przedmiotów powinno się unikać folii stretch i przyklejania na nią dodatkowych elementów, bo wszystko to niestety wpływa na wzrost całkowitych kosztów wysyłki. Przesyłka zostanie uznana za niestandardową. Wystarczy zadbać o to, aby zawartość paczki była dobrze zabezpieczona. Najlepiej sprawdzi się do tego flopak, tektura falista, papier, folia bąbelkowa. Można te owinąć dodatkowo każdy przedmiot workiem foliowym, aby uniknąć zawilgocenia. Karton trzeba oczywiście okleić, aby nie doszło do jego otwarcia podczas transportu i wypadnięcia zawartości. Do szczelnego zaklejenia przesyłki wystarczająca będzie taśma. Powinna być mocna, szeroka, najlepiej przeznaczona do pakowania. Karton należy owinąć taśmą nie tylko w miejscach otwierania, ale też parokrotnie dookoła.

Wybranie najtańszego kuriera

Mając już odpowiednio zapakowaną przesyłkę, można przystąpić do jej nadania. Najwygodniej będzie zamówić kuriera do domu po odbiór paczki, co może być też bardzo korzystne cenowo, wystarczy poświęcić chwilę czasu na znalezienie odpowiedniego przewoźnika, który ma do zaoferowania atrakcyjny cennik. Przeglądanie ofert poszczególnych firm kurierskich jest jednak czasochłonne i żmudne, dlatego warto pisać na skróty i skorzystać z usług brokera kurierskiego. Sprawdzonym miejscem skupiającym oferty na tanie przesyłki kurierskie (zarówno krajowe, jak i międzynarodowe – np. paczka do Niemiec), jest strona https://allekurier.pl/. Wystarczy podać podstawowe parametry paczki i kraj doręczenia, a system wyświetli wszystkich dostępnych przewoźników. Pozostaje wybrać najkorzystniejszą ofertę i można przejść do nadania przesyłki. Polega to na wypełnieniu formularza online i opłacenia wysłanego zamówienia szybkim przelewem online. AlleKurier jako broker kurierski oferuje bardzo przystępne ceny za wysyłkę, oszczędności sięgają do nawet 70% w porównaniu z wysłaniem przesyłki bezpośrednio u przewoźnika. Oszczędza się także czas, bo ceny popularnych kurierów znajdują się w jednym miejscu, wystarczy je ze sobą porównać i wybrać najlepszą.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę