Teraz Czytasz
Jak odkamienić słuchawkę prysznicową?

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową?

Ze względu na wygodę użytkowania, a także i małą ilość miejsca w łazience, coraz większa liczba Polaków decyduje się na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. Za komfort jej użytkowania odpowiedzialny jest materiał, z którego została wykonana, jej rozmiar, kształt, ale także i to jaki rodzaj armatury został zamontowany w jej wnętrzu. Dobre zestawy natryskowe nie tylko są funkcjonalne i estetyczne, ale także i bez problemu można je odkamienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak odkamienić słuchawkę prysznicową – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

prysznic

Baterie prysznicowe – co należy wiedzieć przed wyborem?

Bateria do prysznica jest częścią całego zestawu natryskowego, w składzie którego znajduje się także wąż, słuchawka prysznicowa czy deszczownica. Wybór tego typu baterii jest obecnie ogromny! Można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Decydując się na zakup, trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów. Przede wszystkim to z jakiego materiału bateria oraz cały zestaw natryskowy zostały wykonane. Najkorzystniej jeśli będzie to mosiądz, czyli materiał trwały, taki który nie koroduje. Istotne są też technologie oraz to, czy słuchawka prysznicowa lub deszczownica posiada system AntiCalc.

Oczywiście korzystniej jest wybrać baterię prysznicową, która pochodzi od dobrych i sprawdzonych producentów, taką która posiada dobre opinie użytkowników. Przed zakupem powinno się sprawdzić także dostępność na rynku części zamiennych oraz długość okresu gwarancyjnego.

słuchawka prysznicowa

Odkamienianie słuchawki prysznicowej – dlaczego jest koniecznie?

Łazienka jest miejscem, w którym wykonywane są dane zabiegi higieniczne. Z tych względów miejsce to powinno być bezwzględnie czyste, higieniczne. Czyścić należy nie tylko miskę WC, umywalkę, wannę czy kabinę prysznicowa, ale także i armaturę. To bowiem właśnie kontakt z wodą sprawia, że armatura może zachodzić kamieniem, który nie tylko ma wpływ na jej estetykę, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Jeśli strumień wody lecący ze słuchawki prysznicowej czy deszczownicy jest coraz słabszy, oznacza to, że najprawdopodobniej pojawił się tam kamień.

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową? Jak zrobić to bez szkody dla samego produktu oraz tak, by sam proces był szybki a jednocześnie skuteczny? Sam sposób czyszczenia powinien być związany ze stopniem zabrudzenia słuchawki. Można skorzystać w tym celu z preparatów chemicznych, które znajdują się w sklepach, jak i z domowych sposobów, które są równie skuteczne. O ile czyszczenie takie wykonywane jest regularnie, naloty  można bardzo łatwo wyczyścić. Sprawa się komplikuje, jeśli kamienia jest dużo i stworzył on już grubą warstwę. Jeśli warstwa jest już zbyt gruba, może okazać się, że słuchawka nadaje się tylko do wyrzucenia.

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową – przy użyciu octu czy środków chemicznych?

Środki, które skutecznie wyczyszczą kamień i osady z armatury łazienkowej ogólnie możemy podzielić na: chemiczne i domowe. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Chemiczne środki są bardzo skuteczne, znajdują się w praktycznie każdym sklepie, w którym dostępna jest chemia domowa. Sposób ich użycia związany jest z rodzajem preparatu, tym czy jest to mleczko, proszek, żel a może spray. Pomimo dużej skuteczności nie są to preparatu obojętnie dla środowiska naturalnego, a także i dla domowników. Zawarte w nich substancje mogą być wręcz trujące. Z tych względów przed skorzystaniem z nich warto jest wypróbować domowe metody.

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową octem? Jedną z domowych i bardziej powszechnych metod zastosowanie roztworu z octu. Ocet i woda są mieszane w stosunku 1:1. W zależności od tego, ile jest kamienia i osadów, powinno się umieścić słuchawkę w takim roztworze. W skrajnych przypadkach można zostawić słuchawkę nawet na całą noc. Jeśli zanieczyszczeń nie ma dużo, wystarczy 15-20 min. W celu zniwelowania zapachu octu, to preparatu można dodać olejek herbaciany lub sok z cytryny. Jeśli słuchawka posiada system Anti Calc, czyli silikonowe wypustki w pierwszej kolejności zalecane jest wyczyszczenie ręczne.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę