Teraz Czytasz
Jak działa oczyszczacz powietrza z lampą UV

Jak działa oczyszczacz powietrza z lampą UV

Oczyszczacz powietrza z lampą UV sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Na jakich zasadach działa?

Oczyszczacz powietrza – podstawowe wyposażenie domu

Jakość powietrza w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia – zimą normy dotyczące pyłów zawieszonych w powietrzu przekroczone są nawet kilkukrotnie. Zanieczyszczone powietrze dostaje się różnymi drogami do naszych mieszkań, stanowi zagrożenie dla zdrowia domowników. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza, które w ostatnich latach zyskały miano podstawowego akcesorium domowego. Poradzą sobie one nie tylko z toksycznymi drobinkami, lecz również bakteriami czy alergenami. Wiele z nich może także zabijać wirusy – w tym celu montuje się dodatkowo lampy UV. Oczyszczacz powietrza z lampą UV jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny zarówno dla domowników, jak i dla zwierząt czy roślin.

Na jakich zasadach działa oczyszczacz powietrza?

Światło ultrafioletowe w odpowiednich dawkach działa na korzyść organizmu ludzkiego. Można podzielić je na 3 rodzaje:

  • światło UV-A – przyspiesza proces starzenia się skóry,
  • światło UV-B – jest potrzebne organizmowi np. do produkcji witaminy D,
  • światło UV-C – uszkadza DNA komórek, dlatego używane jest do  sterylizacji powietrzna – zabija patogeny.

Oczyszczacz powietrza z lampą UV emituje dawki promieniowania UV-C, którego zadaniem jest uszkodzenie łańcucha DNA bakterii, alergenów (takich jak roztocza i grzyby pleśniowe) i wirusów, jednocześnie powodując ich obumieranie. Nie ma się co jednak obawiać o swoje zdrowie – urządzenie jest zbudowane w taki sposób, że emitowanie przezeń promieniowanie nie oddziałuje na ciało ludzkie. Oczyszczacz powietrza tego typu pomaga pozbyć się z domu szkodliwych bakterii, pleśni, alergenów czy wirusów, a także cząsteczek pyłu, które przedostają się do naszego układu oddechowego.

Czy warto zakupić oczyszczacz powietrza z lampą UV?

Tematyka oczyszczaczy powietrza powraca zazwyczaj na początku sezonu grzewczego. To właśnie wtedy mamy do czynienia z wysokim stężeniem pyłów zawieszonych, jest to również czas zwiększonej zachorowalności na przeziębienie czy grypę. Obecnie posiadanie oczyszczaczy powietrza staje się o tyle istotne, że coraz trudniej kupić wartościowy, niezanieczyszczony opał. Palenie w piecach odpadami, a także węglem brunatnym, powoduje jeszcze większe zanieczyszczenie środowiska. Naukowcy są zdania, że smog może powodować:

  • nowotwory,
  • alergię, przejawiającą się głównie astmą,
  • osłabienie organizmu,
  • bóle głowy,
  • osłabienie odporności.

Nie jesteśmy w stanie poprawić jakości powietrza na zewnątrz, jednak możemy walczyć z patogenami, które ukradkiem wchodzą do naszych mieszkań, właśnie za pomocą wysokiej jakości oczyszczacza powietrza z jonizatorem.

Rozwiązanie nie tylko dla domów

Wybierając odpowiednie urządzenie do sterylizacji powietrza, warto zwrócić uwagę na oczyszczacz powietrza Viessmann, który wyposażony jest w jonizator oraz lampę UV. Pozwala on utrzymać równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza to rozwiązanie nie tylko dla domów, lecz również dla firm – biur, punktów usługowych czy sklepów. W pracy spędzamy na co dzień sporo czasu, dlatego warto zadbać o atmosferę w biurze. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy istnieje wysokie ryzyko nawet kilkukrotnego przekroczenia norm dla pyłów zawieszonych, które nie pozostają obojętne naszemu zdrowiu.

Materiał partnera hydrotermo.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę