Teraz Czytasz
Żyrandol w stylu glamour – gdzie go wykorzystać?

Żyrandol w stylu glamour – gdzie go wykorzystać?

Efektowne lampy to ozdoba każdego wnętrza. Przybierają różne formy i wpisują się w rozmaite trendy, tworząc funkcjonalne i zarazem ozdobne dopełnienie wyposażenia. Wśród popularnych ostatnio rozwiązań oświetleniowych dużą popularnością cieszą się żyrandole utrzymane w nurcie glamour. Jak wybrać taki dekoracyjny żyrandol i gdzie go umieścić, by najlepiej spełniał swoją rolę? Kilka wskazówek przekażemy w dalszej części tekstu.

Styl glamour – co to takiego?

Aranżacje w stylu glamour chętnie stosuje się chętnie w domach i mieszkaniach. Dlaczego? Wiele osób chce się czuć u siebie naprawdę wyjątkowo. A właśnie ta tendencja wnętrzarska daje dokładnie takie możliwości.

Glamour wywodzi się w końcu ze stylu apartamentów wielkich gwiazd amerykańskiego kina z lat 50. ubiegłego wieku. Czym się odznaczają przestrzenie urządzone w tym duchu? To połączenie nowoczesnego minimalizmu i jasnych kolorów z bogatymi ozdobami utrzymanymi w intensywnych, soczystych kolorach, a zwłaszcza butelkowej zieleni, bordo lub śliwkowych fioletach. Nie może też zabraknąć detali w odcieniach złota i srebra, dodających aranżacji bardziej wyrazistego i luksusowego charakteru.

Lampy wiszące glamour w pełni wpisują się w tę charakterystykę, czego przykładem są produkty dostępne na: Lampy.it.

Żyrandol glamour – czym się wyróżnia?

Rozbudowane, wiszące lampy glamour z wieloma źródłami światła spełniają w większości domów funkcję oświetlenia głównego lub strefowego, dzięki któremu da się wygodnie i bezpiecznie przemieszczać po pomieszczeniu oraz wykonywać podstawowe czynności, nie wymagające lamp zadaniowych.

Żyrandole w stylu glamour wyróżniają się efektowną formą. Często są to konstrukcje w klasycznym stylu nawiązującym do standardowych żyrandoli, stosowanych od lat w domach prywatnych. Konstrukcje wykonuje się zazwyczaj z chromowanego metalu, a osłony ze szkła lub dekoracyjnych materiałów (aksamit, tiul), przyjemnie rozpraszających światło.

Dodatkowo lampy otrzymują efektowne ozdoby, nawiązujące do dawnych stylów. Projektanci wciąż chętnie stosują kryształki, odbijające światło. Niekiedy tiulowe abażury zyskują natomiast koronki i wstążki.

Gdzie umieścić żyrandol w stylu glamour?

Żyrandole zazwyczaj kojarzy się z aranżacją pomieszczeń reprezentacyjno-rekreacyjnych, w których takie lampy stają się efektowną ozdobą.

Nie ma jednak przeszkód, by tego typu produkty znalazły się w innych częściach domu lub mieszkania. Gdzie je wykorzystać? Montuje się je w przedpokojach, jadalniach i kuchniach, a niekiedy nawet w korytarzach. Jeśli z kolei wybierze się oprawy z wysokim współczynnikiem wodoszczelności, modny żyrandol glamour może trafić nawet do stylowej łazienki, stanowiąc w niej funkcjonalną dekorację.

Sporo inspiracji do ciekawego wykorzystania takich lamp w domowych wnętrzach da się znaleźć na stronie: dom-mieszkanie.pl.

Żyrandole glamour a nowoczesne technologie

Lampy utrzymane w stylu glamour, choć zazwyczaj wizualnie przywodzą na myśl minione epoki, to równocześnie wykorzystują współczesne rozwiązania technologiczne. Wiele żyrandoli współpracuje choćby z energooszczędnymi źródłami światła LED, w tym produktami RGB, które pozwalają na niemal dowolne regulowanie parametrów oświetlenia (natężenie, temperatura barwowa, kolor).

Glamour żyrandole LED da się też włączyć do domowego systemu Smart House. Dzięki temu zyskuje się możliwość zdalnego sterowania oświetleniem za pośrednictwem pilota, aplikacji mobilnej lub komend głosowych. W ten sposób kontroluje się na bieżąco warunki oświetleniowe w pomieszczeniu, a także zapisuje parametry do wykorzystania w przyszłości (sceny świetlne, harmonogramy oświetleniowe), by korzystanie z przestrzeni stało się jeszcze wygodniejsze.

Dlaczego warto wybrać nowoczesne i dekoracyjne lampy do domowych wnętrz?

Lampy glamour to ciekawe rozwiązanie do wykorzystania w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Z jednej strony zapewniają bowiem sporo światła, umożliwiając równomierne doświetlenie większych przestrzeni. Z drugiej stanowią efektowne zwieńczenie aranżacji, dodając jej uniwersalnego i ponadczasowego blichtru, by każdy mógł się poczuć w swoim domu naprawdę po królewsku.

Artykuł reklamowy lampy.it

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę