Teraz Czytasz
Wszystko, co warto widzieć o proszkach do prania

Wszystko, co warto widzieć o proszkach do prania

Pranie nie jest dziś czynnością, która kojarzy się negatywnie, a to wszystko za sprawą nowoczesnych pralek i suszarek. Są one w stanie wykonać za nas niemalże całą pracę. Naszym zadaniem jest jedynie dobór odpowiedniego proszku do prania, ewentualnie także płynu do płukania. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o proszkach do prania.

Do białego czy do koloru?

Najogólniejszy podział proszków do prania dotyczy ich przeznaczenia – niektóre dedykowane są tkaninom białym, inne zaś kolorowym. Proszki do prania białych tkanin są zwykle nieco droższe, jednak dobrze chronią biel przed powstawaniem przebarwień czy żółceniem. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w kontekście śnieżnobiałych ubrań, takich jak chociażby koszule. Tymczasem proszki do prania kolorowych ubrań są nieco tańsze i co do zasady, nie ma przeszkód, aby prać w nich także białe ubrania. Niemniej jednak musimy liczyć się z tym, że biel może nieco się odbarwić, zwłaszcza jeśli w ogóle nie używamy proszku do prania białych tkanin.

Proszek, kapsułki, a może żel?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele produktów do prania – proszki, żele czy kapsułki. Choć wielu z nas wprost uwielbia różnego typu nowości, to w kontekście prania zwykle pozostajemy przy tradycyjnych rozwiązaniach. Dlaczego? Proszki do prania są przede wszystkim tańsze w przeliczeniu na jednostkowe pranie. Co więcej, znacznie łatwiej jest dobrać odpowiednią ich ilość w stosunku do powstałych zabrudzeń. Powszechnie wiadomo, że trudne do usunięcia plamy wymagają większej ilości detergentu. Ponadto proszki do prania można bez większego problemu zabrać ze sobą na wyjazd, aby przeprać bądź po prostu, delikatnie odświeżyć ubrania. Kapsułki czy żele są do użytku wyłącznie z pomocą pralki, tymczasem proszek może posłużyć także do prania ręcznego. Oczywiście, dziś w większości przypadków nie pierzemy w rękach, jednak proszek może okazać się nieodzowny na przykład w sytuacji, gdy dojdzie do awarii pralki.

Jaki proszek do prania wybrać dla siebie?

Wybór proszków do prania jest ogromny, zatem pozostaje pytanie, jak wybrać idealny dla siebie? Szczególną uwagę na wybór proszku powinny zwrócić osoby z tendencją do alergii – dobrze, aby prały one ubrania w dedykowanych im detergentach. Niemowlakom oraz małym dzieciom dobrze jest prać ubranka w lekkich, lecz silnie działających proszkach. Pozostali mają nieco większą swobodę w doborze idealnie proszku do prania. Zazwyczaj wybierają taki, który nie tylko idealnie radzi sobie z zabrudzeniami, ale również pięknie pachnie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę