Teraz Czytasz
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Rynek biżuterii prezentuje się świetnie, w sklepach znaleźć można wiele zróżnicowanych produktów. Dzięki temu każda kobieta może liczyć na to, że znajdzie atrakcyjne dla siebie produkty. Wybierając kolczyki czy inne elementy biżuterii warto zadbać o ich właściwe dopasowanie do twarzy. Zróżnicowanie dotyczące wykonania kolczyków i tym samym ich ostateczny wygląd to czynniki, które sprawiają, że ich właściwe dopasowanie do wyglądu twarzy jest bardzo istotne.

Zapięcia do kolczyków – wpływają na wygląd biżuterii

Istotnym elementem każdych kolczyków będzie ich zapięcie. Wpływać może na to jak kolczyki się prezentują, a jednocześnie będzie miało istotny wpływ na to, czy ich noszenie będzie wygodne. Poza tym jeśli komuś kiedyś przydarzyło się zgubić kolczyki to najlepszy znak tego, że z ich zapięciem coś było nie tak. Jakie więc rodzaje zapięć w kolczykach są wykorzystywane? Warto zwrócić uwagę na kilka popularnych propozycji.

  • Zwykłe otwarte bigle – to często wykorzystywane zapięcie, jednak bigiel bez zabezpieczenia będzie niósł za sobą ryzyko wypadnięcia z ucha. Mając kolczyki z otwartymi biglami warto będzie zadbać o zapięcia, choćby silikonowe, by nie zgubić kolczyków.
  • Bigle zwykłe zamykane – takie bigle są już bezpieczniejsze, ponieważ jest znacznie mniejsze ryzyko, że się je zgubi. Natomiast problemem może być ich dość trudne zakładanie. Niektóre kobiety zauważają, że nie wyglądają one zbyt dobrze i dlatego ich unikają.
  • Bigle kajdanki – to masywne, eleganckie bigle, które zamyka się na zatrzask. Lubiane przez kobiety ze względu na łatwość zakładania i wygodę w trakcie noszenia.
  • Bigle angielskie zamykane – kolczyki z angielskim zapięciem to biżuteria wykorzystująca spore bigle, które świetnie pasują do eleganckich kolczyków. Charakteryzują się jednak dużym rozmiarem.

Odpowiednio dobrane zapięcia będą wpływać na wygląd kolczyków jak i mogą mieć wpływ na wygodę ich użytkowania.

Dobieramy kolczyki – o czym trzeba pamiętać?

Wybierając kolczyki należy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na ich odpowiednie dopasowanie do kobiety. Lepiej starannie dobierać kolczyki niż doprowadzić do sytuacji, w której zakupione kolczyki wylądują w szafce i w ogóle nie będą wykorzystywane. Każda kobieta ma swoje upodobania co do kolorów, kształtów i wielkości. Przy tym musi jednak pamiętać, że jej upodobania muszą również współgrać z jej twarzą, kolorem oczu, skóry czy wybieranej garderoby.

Kolczyki dopasowane do kształtu twarzy

Decydując się na zakup kolczyków możemy szukać propozycji, dzięki którym będzie można zatuszować delikatnie mankamenty własnej twarzy. Wyróżniamy takie kształty twarzy jak: okrągły, trójkątny, owalny oraz kwadratowy. Do każdego typu można wskazać kilka interesując rozwiązań, które pozwolą uzyskać dokonały efekt.

W przypadku twarzy kwadratowej należy liczyć się z ostrymi rysami, które warto będzie lekko zatuszować. Dlatego postawić warto na koła, łezki, takie kolczyki, które sprawią, że będzie można uzyskać efekt wydłużenia twarzy. Kobiety z kwadratową twarzą powinny unikać sięgania po kolczyki, które mają ostra kąty.

Okrągła twarz to rysy, które wymagają odwrotnego działania i unikania kolczyków owalnych, w kształcie koła czy łezki. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po kolczyki krótkie, smukłe bez obłych kształtów.

Kobieta z twarzą owalną może postawić na elegancję w postaci kolczyki z angielskim zapięciem o dużych formach geometrycznych pozwalające na uzyskanie eleganckiego efektu. Dzięki takim kolczykom można uzyskać wyrazistość i blask na twarzy.

Twarz trójkątna z charakterystycznym szpiczastym podbródkiem wymaga sięgnięcia po rozwiązania kontrastowe. W tej sytuacji warto wybierać kolczyki, które są węższe u góry a szersze u dołu. Dół powinien być masywniejszy niż dolna cześć kolczyków.

Zadbaj o idealną biżuterię

Mimo, że wiele kobiet o tym zapomina właściwie dobrana biżuteria to szansa na to by poprawić swój codzienny wygląd. Dzięki dużemu wyborowi kolczyków dostępnych w sklepach z biżuterią każda kobieta może liczyć na to, że znajdzie biżuterię idealnie do niej dopasowaną.

Partner artykułu:

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę