Teraz Czytasz
Jak budować relacje z klientami jako zdalna konsultantka kosmetyczna Avon?

Jak budować relacje z klientami jako zdalna konsultantka kosmetyczna Avon?

Konsultantka – praca marzeń dla wielu osób, które same chcą być swoimi szefami, nie lubią siedzenia w biurze „od-do”, lubią kontakt z ludźmi i nowinki z branży kosmetycznej. Nie każdy jednak ma naturalne predyspozycje do tego zajęcia i nie każdy wie, jak się do tej pracy zabrać. Nie każdemu też pisana jest kariera w tym zawodzie. Zebraliśmy garść praktycznych porad, które pomogą Ci odnieść sukces w pracy konsultantki Avonu!

Wykorzystaj siłę mediów społecznościowych

Są takie branże, w których maile to już przeżytek lub po prostu jest ich na tyle dużo, że człowiekowi zwyczajnie ciężko się przez nie przedrzeć. W efekcie spora część z nich ląduje w koszu nawet bez czytania. Dziś o wiele łatwiej, szybciej i naturalniej można nawiązać kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zdarza się, że w tym kanale komunikacji odpowiedź na prywatną wiadomość otrzymamy natychmiast. Warto wychodzić zatem z inicjatywą, oczywiście bez pisania elaboratów tak, jak miałoby to miejsce w mailu. Szybka, konkretna i klarowna wiadomość może przynieść Ci więcej korzyści, a na pewno zwiększy szansę na jej przeczytanie przez odbiorcę i uzyskanie jego odpowiedzi. Wykorzystaj takie narzędzia, jak grupy. Dzięki nim nie tylko trafisz na potencjalną bazę osób zainteresowanych tematem, będziesz mogła wymienić się doświadczeniami z innymi konsultantkami Avonu czy też konkurencyjnych firm, ale przede wszystkim umożliwią Ci one nawiązanie jak największej ilości nowych relacji, co w pracy konsultantki ma niebagatelne znaczenie. 

Doskonal umiejętność aktywnego słuchania

Co to oznacza? W bardzo dużym skrócie – słuchanie ze zrozumieniem, co wcale nie jest oczywiste i takie łatwe w praktyce. Jeśli Twoje przyjaciółki wiedzą, że zawsze można się do Ciebie zwrócić z problemem i czują się po takiej rozmowie lepiej, to z pewnością masz zadatki na świetnego słuchacza. Możesz doskonalić tę sztukę poprzez zadawanie pytań oraz parafrazowanie. Nie każdy jasno i zwięźle potrafi wyjaśnić, o co mu chodzi. Powtarzanie własnymi słowami tego, co powiedział Twój rozmówca, da Ci pewność, że dobrze zrozumiałaś jego oraz to, co chce przekazać. Aktywne słuchanie możesz zacząć trenować choćby na swojej rodzinie czy przyjaciółkach. To świetna umiejętność, która nie tylko przyda Ci się w pracy, ale i w życiu prywatnym.     

Pamiętaj o okazjach

Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś poczuje potrzebę zrobienia większych zakupów dla siebie bądź na prezent, no chyba, że wszem i wobec ogłasza np. swoje plany urlopowe. Urodziny czy imieniny członków rodziny, znajomych czy przyjaciół będą mieć miejsce cały czas, jednak są takie momenty w ciągu roku, które w tej branży są kluczowe. To choćby zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia, ale również Dzień Ojca czy Dzień Matki. Nie zapominaj o byciu miłym i składaniu życzeń nawet wtedy, gdy odbiorca niczego od Ciebie nie potrzebuje ani sam się nie odzywa. 

Naucz się mówić językiem korzyści

Nie ma nic gorszego, niż sprzedaż poprzez „klepanie” opracowanych odgórnie skryptów, recytowanie formułek, wciskanie niejako swojego produktu czy usługi na siłę. Na pewno spotkałaś się z tym nieraz. Często, gdy takiemu sprzedawcy przerwiesz, zaburzasz mu cały monolog, w którym się gubi i niemalże musi zaczynać od początku. Tacy ludzie z pewnością nie osiągną w tej branży sukcesu. Od recytowania reklamy marki znacznie bardziej skuteczne jest zadawanie prostych pytań i mówienie w taki sposób, by w oferowanych przez Ciebie rozwiązaniach twój rozmówca widział korzyść dla siebie. To umiejętność, której łatwo można się nauczyć, co wiąże się z opanowaniem do perfekcji wyróżników marki oraz produktów i dostosowaniem przekazu do swojego rozmówcy. Konsultantka Avonu, podobnie jak każdy inny doradca klienta, powinna znać swój produkt od podszewki.

Materiał promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę