Teraz Czytasz
Do kogo skierowany jest kurs tańca towarzyskiego?

Do kogo skierowany jest kurs tańca towarzyskiego?

Taniec towarzyski, kiedyś stanowił rozrywkę wyższych sfer, dziś jest dostępny dla wszystkich, bez względu na status. Choć stracił na elitarności, z pewnością nie ujęło mu to uroku – wciąż stanowi fantastyczną formę aktywności, której uprawianie sprawia radość każdemu, kto się jej podejmie. Dlatego szkoły tańca, otwierające podwoje dla niedoświadczonych tancerzy, zawsze stawiają go w centralnym punkcie swojej oferty i reklamują jako najlepszy taniec dla początkujących.

Kto powinien się zapisać na kurs tańca towarzyskiego?

Kurs tańca towarzyskiego to dobra propozycja dla osób, które chcą wyzbyć się lęku przed ekspresją własnego ciała, ale polecamy go też tym, którzy uwielbiają tańczyć, tyle tylko, że robią to bardzo niewprawnie. Kilka lekcji pod okiem instruktora potrafi zdziałać cuda – dwie lewe nogi nagle okazują się świetnie ruszać w rytm, nieporadność znika, po nieśmiałości na parkiecie również nie zostaje ślad. Kurs tańca towarzyskiego może się przydać także osobom, które chcą popracować nad wydolnością organizmu, ale nie przepadają za sportowymi treningami – taniec będzie dla nich dobrą alternatywą dla ćwiczeń, bo daje podobne efekty, a przy tym jest o wiele przyjemniejszy. Poza tym szkoły oferujące lekcje tańca towarzyskiego zapraszają w swoje skromne progi również ludzi szukających dla siebie ciekawego hobby oraz pary chcące fajnie spędzić razem czas. Właściwie każdy może zapisać się na taki kurs tańca. Niektóre szkoły oferują nawet kursy tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.

Jaki taniec towarzyski najlepiej wybrać na początek?

Tańce towarzyskie dzielą się na dwa rodzaje: standardowe, takie jak walc, tango, foxtrot czy quickstep, i latynoamerykańskie, takie jak samba, rumba, salsa czy paso doble. Początkującym tancerzom, zwłaszcza tym, którym brakuje zarówno umiejętności, jak i kondycji,  poleca się zwykle te pierwsze, a w szczególności walc angielski lub wiedeński, który jest fizycznie mało wymagający i którego kroki są stosunkowo łatwe do nauki. Kurs tańca standardowego jak k-polanski.com pozwala uczestnikom szybko opanować podstawy, nabrać lekkości i gracji oraz stopniowo doskonalić technikę ruchów, będzie więc najlepszym punktem wyjścia dla osób niedoświadczonych, które dopiero zaczynają przygodę z parkietem.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę